Registrovat    Přihlášení
Domů Odkazy Fórum Ke stažení Web hosting Registrace do katalogů
Přihlásit
Jméno:

Heslo:

Pamatuj si mně



Zapomenuté heslo

Nová registrace
Partner a hosting webu
zserver.cz
Spolupráce
Odkazy
česká sociální síť rexVoX.com
Informace a projekty na rodinné domy naleznete v našem blogu.

Navštívit můžete také pasivní rodinné domy - dřevostavby, kde naleznete informace o pasivních stavbách.

Odkazy.
Outlook CRM

Pro efektivní komunikaci i vedení projektů doporučujeme eWay-CRM.

IMac

Potřebujete nový pracovní počítač? Apple iMac bude nejlepší volbou!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Kategorie a fóra

Prohlížení tohoto vlákna:   1 Anonymní uživatelé



« 1 (2)


Re: Storno poplatky a neprevzane zasilky
Webmaster
Členem od:
22:00 29.8.2005
Bydliště Brno
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 2124
Nepřipojen
... já si nic neobjednal :) ...

Zasláno: 10:18 6.4.2011
_________________
Prodej zencart.cz
Virtuální sídlo firmy v Brně
Pronájem salónku v Brně, oslavy, pronájmy prostor v Brně
-----
"Nikdo není dokonalý" .... radím Vám zálohujte
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Storno poplatky a neprevzane zasilky
Guru
Členem od:
16:35 5.3.2009
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 222
Nepřipojen
Citát:

Kozoroh napsal/a:
... já si nic neobjednal :) ...


Asi tak.... A kdyz uz to priznaji tak stejne reknou, ze je to vlastne moje vina, ze si to neprevzali...

Zasláno: 10:42 6.4.2011
_________________
Alik

www.notovna.cz
www.Starenoty.cz
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Storno poplatky a neprevzane zasilky
Guru
Členem od:
0:28 14.9.2005
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 225
Nepřipojen
Úhrada poštovného za vrácenou zásilku se v poslední době dá řešit velmi elegantně a celkem rychle (narozdíl od postupu, který jsem tu dříve popisoval) Klasický příklad:

Pošlu balík na dobírku - ten se mi vrátí. Zákazníkovi tedy pošlu fakturu na úhradu poštovného (pokud mám v obchodních podmínkách nějakou sankci za takto odmítnutou zásilku tak naúčtuju i tu) Pokud nezaplatí, tak po 5 dnech po splatnosti posílám upomínku. Pokud nereaguje, tak po 15 dnech po splatnosti požádám o vystavení elektronického platebního rozkazu http://obcanskyzakonik.justice.cz/ejustice/platebni-rozkaz.html

No - a pak jsou tři možnosti:
1.) dotyčný platbu uhradí
2.) dotyčný podá proti rozkazu odpor
3.) dotyčný bude platební rozkaz ignorovat - což je ta nejideálnější možnost (kromě úhrady)

Pokud ho totiž bude ignorovat, tak po nabytí právní moci tohoto rozkazu držíte v ruce exekuční titul - který stačí předat exekutorovi - a o další se nemusíte starat. No a pokud dojde na bod 2, že dotyčný podá odpor, tak mu budete muset prokázat u soudu, že balík odmítl převzít. Na toto by vám měl stačit záznam z e-shopu o objednávce. Klíčově důležité je na něm mít snadno dohledatelné obchodní podmínky se všemi uvedenými sankcemi a poučeními tak, aby se s nimi mohl kupující seznámit (např upozornění na obch. podmínky při procesu objednávky) Dále je velmi důležité mít záznam o odeslaném balíku a potvrzení z pošty - ideální je na toto obchodní balík - tam se totiž mimo standardní potvrzení dá v systému pošty sledování balíků dohledat i jeho pohyb.

Zákazník má dnes oproti prodávajícímu hodně silnou pozici, kterou rád zneužívá. Proto je důležité vědět, že podobně silnou pozici má i prodávající. Ona totiž drtivá většina těch vychcaných zákazníků nemá o výšepopsané možnosti ani páru a tak když dostanou do schránky platební rozkaz, tak ho hodí do koše se slovy "ať se se mnou ten idiot soudí" - čímž udělají fatální chybu - a vám dají do ruky ideální příležitost, jak s nimi pěkně zamést. A pokud je zákazník vychcaný a snažící se s vámi odrbat, pak není důvod, aby jste neměli být vychcaní i vy.

Zasláno: 8:46 7.4.2011
_________________
www.rstick.com - bubenické paličky
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Storno poplatky a neprevzane zasilky

Členem od:
23:10 26.10.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 1002997
Nepřipojen
pohyb se dá zjistit už u všech typů balíků, ne jen obchodních.

Zasláno: 9:12 7.4.2011
_________________
Save Water !
Drink Beer ...
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Storno poplatky a neprevzane zasilky
Guru
Členem od:
16:35 5.3.2009
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 222
Nepřipojen
Citát:

R-stick napsal/a:
Úhrada poštovného za vrácenou zásilku se v poslední době dá řešit velmi elegantně a celkem rychle (narozdíl od postupu, který jsem tu dříve popisoval) Klasický příklad:

Pošlu balík na dobírku - ten se mi vrátí. Zákazníkovi tedy pošlu fakturu na úhradu poštovného (pokud mám v obchodních podmínkách nějakou sankci za takto odmítnutou zásilku tak naúčtuju i tu) Pokud nezaplatí, tak po 5 dnech po splatnosti posílám upomínku. Pokud nereaguje, tak po 15 dnech po splatnosti požádám o vystavení elektronického platebního rozkazu http://obcanskyzakonik.justice.cz/ejustice/platebni-rozkaz.html

No - a pak jsou tři možnosti:
1.) dotyčný platbu uhradí
2.) dotyčný podá proti rozkazu odpor
3.) dotyčný bude platební rozkaz ignorovat - což je ta nejideálnější možnost (kromě úhrady)

Pokud ho totiž bude ignorovat, tak po nabytí právní moci tohoto rozkazu držíte v ruce exekuční titul - který stačí předat exekutorovi - a o další se nemusíte starat. No a pokud dojde na bod 2, že dotyčný podá odpor, tak mu budete muset prokázat u soudu, že balík odmítl převzít. Na toto by vám měl stačit záznam z e-shopu o objednávce. Klíčově důležité je na něm mít snadno dohledatelné obchodní podmínky se všemi uvedenými sankcemi a poučeními tak, aby se s nimi mohl kupující seznámit (např upozornění na obch. podmínky při procesu objednávky) Dále je velmi důležité mít záznam o odeslaném balíku a potvrzení z pošty - ideální je na toto obchodní balík - tam se totiž mimo standardní potvrzení dá v systému pošty sledování balíků dohledat i jeho pohyb.

Zákazník má dnes oproti prodávajícímu hodně silnou pozici, kterou rád zneužívá. Proto je důležité vědět, že podobně silnou pozici má i prodávající. Ona totiž drtivá většina těch vychcaných zákazníků nemá o výšepopsané možnosti ani páru a tak když dostanou do schránky platební rozkaz, tak ho hodí do koše se slovy "ať se se mnou ten idiot soudí" - čímž udělají fatální chybu - a vám dají do ruky ideální příležitost, jak s nimi pěkně zamést. A pokud je zákazník vychcaný a snažící se s vámi odrbat, pak není důvod, aby jste neměli být vychcaní i vy.


Co jsem cetl, tak je za potrebi mit elektonicky podpis a pise se tam take neco o zaplaceni soudniho poplatku... Co tahle sranda stoji???

Zasláno: 10:30 7.4.2011
_________________
Alik

www.notovna.cz
www.Starenoty.cz
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Storno poplatky a neprevzane zasilky
Guru
Členem od:
0:28 14.9.2005
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 225
Nepřipojen
To je podle vymáhané částky - ale myslím že minimum je kolem 500. Pak potřebuješ el. podpis - ale s tím není problém - na poště ti ho vyřídí prakticky během jednoho dne a vyjde tě asi na 300 ročně.

Samozřejmě veškeré náklady pak platí dlužník.

Zasláno: 13:54 7.4.2011
_________________
www.rstick.com - bubenické paličky
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Storno poplatky a neprevzane zasilky
Guru
Členem od:
0:28 14.9.2005
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 225
Nepřipojen
To je podle vymáhané částky - ale myslím že minimum je kolem 500. Pak potřebuješ el. podpis - ale s tím není problém - na poště ti ho vyřídí prakticky během jednoho dne a vyjde tě asi na 300 ročně.

Zasláno: 13:54 7.4.2011
_________________
www.rstick.com - bubenické paličky
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos



« 1 (2)



Můžete prohlížet témata.
Nemůžete zakládat nová témata.
Nemůžete odpovídat na příspěvky.
Nemůžete editovat Vaše příspěvky.
Nemůžete mazat Vaše příspěvky.
Nemůžete přidávat nové ankety.
Můžete hlasovat v anketách.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům.
Nemůžete přispívat bez schválení.

[Rozšířené hledání]


Odkazy



Zen-Cart ke stažení

Vyšel nový Zencart 1.5.0

Originální moduly můžete stahovat na
www.zen-cart.com

Reklama
Nejaktivnější autoři
1 Melodic
Melodic
1002997
2 Kozoroh
Kozoroh
2124
3 JardaR
JardaR
1888
4 garden
garden
1419
5 Nismo
Nismo
1389
6 hbxx 1131
7 jandik01
jandik01
1070
8 PeterB
PeterB
1017
9 Dedek
Dedek
990
10 bambulko
bambulko
775