Registrovat    Přihlášení
Domů Odkazy Fórum Ke stažení Web hosting Registrace do katalogů
Přihlásit
Jméno:

Heslo:

Pamatuj si mně



Zapomenuté heslo

Nová registrace
Partner a hosting webu
zserver.cz
Spolupráce
Odkazy
česká sociální síť rexVoX.com
Informace a projekty na rodinné domy naleznete v našem blogu.

Navštívit můžete také pasivní rodinné domy - dřevostavby, kde naleznete informace o pasivních stavbách.

Odkazy.
Outlook CRM

Pro efektivní komunikaci i vedení projektů doporučujeme eWay-CRM.

IMac

Potřebujete nový pracovní počítač? Apple iMac bude nejlepší volbou!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Kategorie a fóra

Prohlížení tohoto vlákna:   1 Anonymní uživatelé





Diskuzní fórum v Zencartu?
Guru
Členem od:
9:44 19.3.2010
Bydliště ČR
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 173
Nepřipojen
Zdravím ve spolek, mám dotaz viz. nadpis. Nemyslím tím však diskuzi u výrobků, ale v podstatě nezávislé fórum, taková poradna z oboru. Myšlenka je taková, použít nějaké z hotových řešení (phpBB) a pomocí iframe ho implementovat do vytvořené uživatelské stránky Zencartu z toho důvodu, aby vlevo zůstala navigace Zenu. Je to reálné nebo úplna blbost? Pokud to jde, co k tomu je technicky potřeba? Postačí přikoupit další MySQL ke stávajícimu hostingu?

Zasláno: 18:19 13.2.2011
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Diskuzní fórum v Zencartu?
Webmaster
Členem od:
22:00 29.8.2005
Bydliště Brno
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 2124
Nepřipojen
Ahoj, do iframu je to špatné řešení z důvodů špatného seo, resp. stránka má pořád stejnou adresu a tak ztratíš výhodu nalezení z vyhledávačů.
(možné řešení je google poslat na forum a lidi na zencart s iframem, ale není to z hlediska googlu povoleno)

Nedávno jsem se částečně podílel na zpracování phpbb do iframu inplementováno přes easy stránky. http://www.plenkovani.cz/diskuze-ezp-2.html
Těžko říci. Osobně jsem to zavrhl a postavil na pár let phpbb samostatně. (levý sloupec defacto můžeš hodit spíš do phpbb než opačně)

Pak jsem šel do Joomly a Kunena forum, ale zencart každopádně zvlášť.

Zasláno: 18:36 13.2.2011
_________________
Prodej zencart.cz
Virtuální sídlo firmy v Brně
Pronájem salónku v Brně, oslavy, pronájmy prostor v Brně
-----
"Nikdo není dokonalý" .... radím Vám zálohujte
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Diskuzní fórum v Zencartu?
Guru
Členem od:
9:44 19.3.2010
Bydliště ČR
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 173
Nepřipojen
OK, díky za zkušenost. Joomlu s kunenou taky provozuju a tam se mi líbí při vstupu do fóra zachování navigace joomly. Ale pro vyhledávače to asi není optimální. Tak to asi udělám jako nezávislé fórum v podsložce domény a na Zencart to jen prolinkuju. Mimochodem, asi nejde použít pro fórum společnou MySQL databázi se Zencartem, že?

Zasláno: 19:29 13.2.2011
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Diskuzní fórum v Zencartu?
Webmaster
Členem od:
22:00 29.8.2005
Bydliště Brno
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 2124
Nepřipojen
Databázi můžeš mít společnou s čímkoliv. Správná aplikace má vždy možnost zadání své předpony (prefixu) tabulek. Limit je asi ve velikosti a rychlosti, ale tomu nerozumím. Pro běžnou praxi používám na všechno databázi jednu.

Co se týká joomly a kuneny, tak tam funguje také rewrite mode, takže s vyhledávači je to bez problémů. Pro kunenu a phpbb3 jsem zbastlil i jakési takési propojení. Pro joomlu je i vyhledávání v zencartu. Když sladíš dizajn, tak se ani nepozná, že nejsi na zencartu nebo na joomle.

Zasláno: 21:18 13.2.2011
_________________
Prodej zencart.cz
Virtuální sídlo firmy v Brně
Pronájem salónku v Brně, oslavy, pronájmy prostor v Brně
-----
"Nikdo není dokonalý" .... radím Vám zálohujte
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Diskuzní fórum v Zencartu?
Guru
Členem od:
0:28 14.9.2005
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 225
Nepřipojen
Citát:

Mimochodem, asi nejde použít pro fórum společnou MySQL databázi se Zencartem, že?


Pokud jsi měl na mysli to, že některé tabulky (uživatelé) by byly společné, tak to bohužel ani omylem. Každý systém (phpBB, ZenCart, ....) má svou vlastní specifickou strukturu tabulek - a pokud by jsi to chtěl spojit, tak to v podstatě znamená přepsání jádra celé aplikace, nehledě na spoustu problémů s různými indexy, duplicitami, relacemi a spoustou dalších zákeřností.

Zasláno: 10:26 14.2.2011
_________________
www.rstick.com - bubenické paličky
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Diskuzní fórum v Zencartu?
Guru
Členem od:
10:42 1.8.2007
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 382
Nepřipojen
Citát:

Kozoroh napsal/a:
Databázi můžeš mít společnou s čímkoliv. Správná aplikace má vždy možnost zadání své předpony (prefixu) tabulek. Limit je asi ve velikosti a rychlosti, ale tomu nerozumím. Pro běžnou praxi používám na všechno databázi jednu.


Rychlost bude stejná jestli i budou ty databáze samostatné ale budou stále na jednom serveru. Velikost by problém asi snad být neměla. Osobně bych to dal do dvou databází z důvodu přehlednosti, jinak je to jedno.

Přihlašování asi jedno neuděláš, na druhou stranu by se dal Zencart asi upravit tak, aby se při registraci zároveň založil pod stejným jménem a heslem i uživatel v PhpBB3 (je tam na to přímo funkce, PhpBB3 je z toho hlediska celkem slušně připravená). Osobně bych to ale nedělal, protože do eshopu je potřeba zadat reálné osobní údaje a ve fóru lidi spíš budou chtít vystupovat pod přezdívkami.

Zasláno: 11:11 14.2.2011
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Diskuzní fórum v Zencartu?
Guru
Členem od:
21:36 5.12.2008
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 746
Nepřipojen
Možná lépe když bude mít forum svojí podsložku, diskutovat mezi boxy se zbožím a kategoriemi - ta představa se mi moc nelíbí.

Zasláno: 11:19 14.2.2011
_________________
Shopy: www.centrum-matraci.cz
Když máš nápad, o kterém si myslíš, že by mohl fungovat, zřejmně by mohl fungovat, ale to se nedozvíš dokud ho ze 100% nezrealizuješ. Takže to prostě udělej !!!
.... a pokud se to týká webu, tak ho hlavně předem zazálohuj :)
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Diskuzní fórum v Zencartu?
Guru
Členem od:
9:44 19.3.2010
Bydliště ČR
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 173
Nepřipojen
Díky všem za podněty. Pokud jsem to pochopil, lze mít pro dvě různé php aplikaci společnou databázi MySQL, to by mi celkem vyhovovalo, protože bych jinak musel připlácet za další databázi. S velikostí by problém být neměl, v Zencartu mám do 50-ti položek a fórum taky nebude světové Propojovat registrace fóra se Zencartem taky nepotřebuju, protože spousta lidí raději půjde s dotazem jinam, než se registrovat nebo jak bylo zmíněno, není potřeba k diskuzi požadovat plné identifikační údaje.

Ještě k využití společné databáze, teď ji mám napojenou k zencartu, stačí tedy při instalaci phpbb3 zadat stejnou databázi se stejnými přihlašovacími údaji a nemělo by se to hádat?

Zasláno: 14:02 14.2.2011
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Diskuzní fórum v Zencartu?
Guru
Členem od:
0:28 14.9.2005
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 225
Nepřipojen
Citát:

ludekbrno napsal/a:
Ještě k využití společné databáze, teď ji mám napojenou k zencartu, stačí tedy při instalaci phpbb3 zadat stejnou databázi se stejnými přihlašovacími údaji a nemělo by se to hádat?


Jo, stačí. Hádat se to nebude. Pokud jsi použil při instalaci Zenu prefix Zen_ a u phpBB3 použiješ prefix phpBB3_ (instalace by ti to měla implicitně nabídnout, tak budeš mít tabulky pro obě aplikace v jedné databázi - a pojede ti to bez jakéhokoliv problému.

Zjednodušeně řečeno - v jedné databázi můžeš mít neomezeně tabulek - a aby se nestalo, že se nainstalují tabulky s identickými názvy - tak pro tento případ se používá prefix.

Zasláno: 22:35 14.2.2011
_________________
www.rstick.com - bubenické paličky
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Diskuzní fórum v Zencartu?
Guru
Členem od:
9:44 19.3.2010
Bydliště ČR
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 173
Nepřipojen
Ok, díky, to rád slyším. Tak to tímto způsobem zkusím dát dokupy.

Zasláno: 13:41 15.2.2011
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos






Můžete prohlížet témata.
Nemůžete zakládat nová témata.
Nemůžete odpovídat na příspěvky.
Nemůžete editovat Vaše příspěvky.
Nemůžete mazat Vaše příspěvky.
Nemůžete přidávat nové ankety.
Můžete hlasovat v anketách.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům.
Nemůžete přispívat bez schválení.

[Rozšířené hledání]


Odkazy



Zen-Cart ke stažení

Vyšel nový Zencart 1.5.0

Originální moduly můžete stahovat na
www.zen-cart.com

Reklama
Nejaktivnější autoři
1 Melodic
Melodic
1002997
2 Kozoroh
Kozoroh
2124
3 JardaR
JardaR
1888
4 garden
garden
1419
5 Nismo
Nismo
1389
6 hbxx 1131
7 jandik01
jandik01
1070
8 PeterB
PeterB
1017
9 Dedek
Dedek
990
10 bambulko
bambulko
775