Registrovat    Přihlášení
Domů Odkazy Fórum Ke stažení Web hosting Registrace do katalogů
Přihlásit
Jméno:

Heslo:

Pamatuj si mně



Zapomenuté heslo

Nová registrace
Partner a hosting webu
zserver.cz
Spolupráce
Odkazy
česká sociální síť rexVoX.com
Informace a projekty na rodinné domy naleznete v našem blogu.

Navštívit můžete také pasivní rodinné domy - dřevostavby, kde naleznete informace o pasivních stavbách.

Odkazy.
Outlook CRM

Pro efektivní komunikaci i vedení projektů doporučujeme eWay-CRM.

IMac

Potřebujete nový pracovní počítač? Apple iMac bude nejlepší volbou!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Kategorie a fóra

Prohlížení tohoto vlákna:   1 Anonymní uživatelé





Překlad databázové části administrace
Guru
Členem od:
0:28 14.9.2005
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 225
Nepřipojen
Chtěl bych se pustit do překladu té části administrace, co je v databázi. Než se v tom ale začnu vrtat, potřeboval bych vědět, kolik záznamů máte v následujících tabulkách. Je to proto, abych po dokončení mohl vygenerovat sql skript a hodit ho sem.

Takže jedná se o tabulku zenconfiguration (487 záznamů) a zenconfiguration_group (25 záznamů) Potřeboval bych, aby jste se do těchto tabulek podívali, a zjistili, zda ten počet sedí, nebo ne.

Zasláno: 0:08 25.10.2005
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Překlad databázové části administrace
Webmaster
Členem od:
21:08 29.8.2005
Bydliště Louny
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 1888
Nepřipojen
jj, bejvávalo
Přidal jsem toho už tolik a určitě nejsem sám, takže nevím, nevím. každopádně přeji pevné nervy, na databázi jsem si netroufal ani já.

Zasláno: 0:11 25.10.2005
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Překlad databázové části administrace
Guru
Členem od:
1:02 11.10.2005
Bydliště Hronov
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 383
Nepřipojen
mno, tak to neni sice spatnej napad, ale nejlepsi je prelozit to v tom instalacnim sql souboru ... pokud to nekdo uz ma naistalene, tak to tezko bude upravovat a take tam ma urcite nejake dalsi moduly ...
... takze pokud se ti do toho vazne chce, preloz to v souboru mysql_zencart.sql v adresari zc_install

Ja mam take par veci prelozenych, a to pro to abych rozeznal nastaveni, ktere casto pouzivam ... a take pro to ze nemam rad v te rozbalovaci nabidce dvouradkove polozky - ono uz ted se mi to nevejde na obrazovku (menu Konfigurace)

Zasláno: 0:45 25.10.2005
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Překlad databázové části administrace
Guru
Členem od:
0:28 14.9.2005
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 225
Nepřipojen
2: all: Mě jde právě o to, zjistit jak Zen s těmito tabulkami pracuje, zda tam máte defaultní počet záznamů, nebo zda se vám záznamy přidávají po nainstalování různých modulů. Pomohlo by mi třeba, kdyby jste tyto dvě tabulky zazálohovali v phpMyAdminu a pak mi je poslali mailem abych si je mohl porovnat.

Co se týče překladu v instalaci sql - má to jeden háček - a to, že pokud už má někdo naistalovaný Zen a má tam něco jiného, než základ, tak by mu byl celý překlad na ....... protože při přepsání dat v tabulce by o doplněné funkce přišel. A navíc, během překladu to budu muset testovat a ladit, což v SQL skriptu asi nepujde.

Výsledek překladu by se dal pustit jako SQL skript - a tady právě potřebuji vědět, jak Zen s uvedenými tabulkami pracuje. Pokud má totiž pevně stanovený počet záznamů v této tabulce, pak je to brnkačka - a prostě tu tabulku přepíšeš. Pokud se ti tam počet záznamů mění (což bych v případě použití databáze předpokládal) pak to už bude trochu horší, a až to budu dávat do kupy, tak ten skript budu muset navrhnout tak, aby si vytáhl pouze relevantní záznamy, a ty pak přepsal.

Zasláno: 9:17 25.10.2005
_________________
www.rstick.com - bubenické paličky
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Překlad databázové části administrace
Guru
Členem od:
1:02 11.10.2005
Bydliště Hronov
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 383
Nepřipojen
to je prave ten hacek, vetsina modulu si prida do techto tabulek vlastni nastaveni a tak to nema cenu resit ... kdyz prelozis jen ten zaklad, staci to, kdo to ma nainstalene, to prekladat stejne nebude takze se jedna o nove instalace ...

a testovani je jednoduche, vzdy provedes novou instalaci a je to

Zasláno: 11:15 25.10.2005
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Překlad databázové části administrace
Guru
Členem od:
0:28 14.9.2005
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 225
Nepřipojen
Přesně to, co píšeš jsem potřeboval zjistit. Takže to budu muset udělat tak, aby si po dokončení SQL skript našel relevantní záznamy v tabulce a ty pak přepsal. Tento přístup by měl fungovat i v případě přidaných modulů - pokud je budu v databázi lokalizovat, tak by to mělo fungovat i těm, co je používají.

Jinak já to dělám tak, že jsem přes ODBC napojený přímo na tabulku - čímžpádem si s ní můžu dělat co chci a výsledek vidím okamžitě v aplikaci. A až to budu mít, pak teprve vygeneruji SQL skript.

Zasláno: 12:59 25.10.2005
_________________
www.rstick.com - bubenické paličky
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Překlad databázové části administrace
Začátečník
Členem od:
23:08 9.12.2005
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 29
Nepřipojen
mozna je to jedno, a bude se to moct pouzit kdekoliv kdyz se vytvori SQL skript:
[code]
UPDATE nazev_tabulky SET nazev_meneneho_pole = 'novy text' WHERE nazev_meneneho_pole = 'stary text';
UPDATE nazev_tabulky SET nazev_meneneho_pole_c_2 = 'novy text_c_2' WHERE nazev_meneneho_pole_c_2 = 'stary text_c_2';

takhle se prepise jen to, co konkretne zadate, a ne vase nastaveni v tom kterem radku. :)

Zasláno: 14:10 12.12.2005
_________________
www.kotolna.com/roman
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Překlad databázové části administrace
Guru
Členem od:
8:08 10.11.2005
Bydliště Prague
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 1389
Nepřipojen
Citát:

roman napsal/a:
mozna je to jedno, a bude se to moct pouzit kdekoliv kdyz se vytvori SQL skript:
[code]
UPDATE nazev_tabulky SET nazev_meneneho_pole = 'novy text' WHERE nazev_meneneho_pole = 'stary text';
UPDATE nazev_tabulky SET nazev_meneneho_pole_c_2 = 'novy text_c_2' WHERE nazev_meneneho_pole_c_2 = 'stary text_c_2';

takhle se prepise jen to, co konkretne zadate, a ne vase nastaveni v tom kterem radku. :)


ten chlapec má pravdu...

Zasláno: 21:38 12.12.2005
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Překlad databázové části administrace
Nováček
Členem od:
21:03 9.11.2005
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 3
Nepřipojen
No, ja som sa uz trosku pustil do prekladu Admin casti, ale nejak mi to zle zobrazuje diakritiku. Zatial som to este neskumal kde by mohol byt problem, ale ak ste sa s tym uz niekto stretli, bol by som rad, keby ste dali vediet, nech zbytocne nestracam cas. Vdaka.

Zasláno: 11:07 30.1.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Překlad databázové části administrace
Guru
Členem od:
18:36 18.1.2006
Bydliště Brno
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 297
Nepřipojen
roman: Malinko Ti to ulehcim ...
staci kdyz se udela takovejhle skriptik:
UPDATE zen_configuration SET configuration_title="Jméno obchodu", configuration_description="Jméno mého obchodu" WHERE configuration_key="STORE_NAME";

UPDATE zen_configuration SET configuration_title="Provozovatel obchodu", configuration_description="Jméno provozovatele obchodu" WHERE configuration_key="STORE_OWNER";

UPDATE zen_configuration SET configuration_title="Země", configuration_description="Země kde se nachází můj obchod <br /><br /><strong>Poznámka: Nezapomeňte aktualizovat zónu obchodu.</strong>" WHERE configuration_key="STORE_COUNTRY";

UPDATE zen_configuration SET configuration_title="Zóna", configuration_description="Zóna ve které se nachází obchod" WHERE configuration_key="STORE_ZONE";

UPDATE zen_configuration SET configuration_title="Způsob třídění připravovaných", configuration_description="Takto se budou třídit produkty ve výpisu připravovaných produktů." WHERE configuration_key="EXPECTED_PRODUCTS_SORT";

UPDATE zen_configuration SET configuration_title="Pole pro třídění připravovaných", configuration_description="Podle tohoto pole se budou třídit produkty ve výpisu připravovaných produktů." WHERE configuration_key="EXPECTED_PRODUCTS_FIELD";

UPDATE zen_configuration SET configuration_title="Přepnout na měnu zvoleného jazyka", configuration_description="Změnit automaticky měnu podle jazyka, na který se přepnulo" WHERE configuration_key="USE_DEFAULT_LANGUAGE_CURRENCY";

UPDATE zen_configuration SET configuration_title="Použít URL bezpečné pro vyhledávače (stále ve vývoji)", configuration_description="Používat URL bezpečné pro vyhledávače u všech odkazů na stránkách" WHERE configuration_key="SEARCH_ENGINE_FRIENDLY_URLS";


a melo by se pocestit spravne to co ma

Zasláno: 19:16 30.1.2006
_________________
TAXA - hodnocení internetových obchodů
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos






Můžete prohlížet témata.
Nemůžete zakládat nová témata.
Nemůžete odpovídat na příspěvky.
Nemůžete editovat Vaše příspěvky.
Nemůžete mazat Vaše příspěvky.
Nemůžete přidávat nové ankety.
Můžete hlasovat v anketách.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům.
Nemůžete přispívat bez schválení.

[Rozšířené hledání]


Odkazy



Zen-Cart ke stažení

Vyšel nový Zencart 1.5.0

Originální moduly můžete stahovat na
www.zen-cart.com

Reklama
Nejaktivnější autoři
1 Melodic
Melodic
1002997
2 Kozoroh
Kozoroh
2124
3 JardaR
JardaR
1888
4 garden
garden
1419
5 Nismo
Nismo
1389
6 hbxx 1131
7 jandik01
jandik01
1070
8 PeterB
PeterB
1017
9 Dedek
Dedek
990
10 bambulko
bambulko
775