Registrovat    Přihlášení
Domů Odkazy Fórum Ke stažení Web hosting Registrace do katalogů
Přihlásit
Jméno:

Heslo:

Pamatuj si mně



Zapomenuté heslo

Nová registrace
Partner a hosting webu
zserver.cz
Spolupráce
Odkazy
česká sociální síť rexVoX.com
Informace a projekty na rodinné domy naleznete v našem blogu.

Navštívit můžete také pasivní rodinné domy - dřevostavby, kde naleznete informace o pasivních stavbách.

Odkazy.
Outlook CRM

Pro efektivní komunikaci i vedení projektů doporučujeme eWay-CRM.

IMac

Potřebujete nový pracovní počítač? Apple iMac bude nejlepší volbou!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Kategorie a fóra

Prohlížení tohoto vlákna:   1 Anonymní uživatelé



« 1 (2)


Re: Za co taháte ženský...
Guru
Členem od:
0:28 14.9.2005
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 225
Nepřipojen
Já mám takovej pocit, že by jsi to mohl tý ženský naprosto legálně omlátit o palici - protože na zboží na zakázku se ochranná lhůta nevztahuje.

Já jsem se z tohoto důvodu rozhodl k docela radikálnímu kroku - abych se takovým situacím vyhnul - resp abych věděl, jak mám na ně reagovat, nechal (resp nechávám v těchto dnech) jsem si zpracovat od Sdružení ochrany spotřebitelů Spotřebitelský audit obchodních podmínek.

Má to tu výhodu, že se budu moci spolehnout na relevantnost podmínek uvedených v mém shopu. Ty budou upraveny a doladěny od SOS tak, aby odpovídaly všem právním předpisům - a navíc mě na rok bude propůjčené logo "spotřebitelský audit obchodních podmínek"

Dnes jsem dostal písemný návrh smlouvy + doporučení, co by mělo všechno ve shopu po právní stránce být. Co jsem se do toho tak zběžně koukal, tak na jedné straně by to mělo dát spotřebiteli naprosto jasné podmínky pro uzavření smlouvy a přesně ho poučit o všech jeho právech, ale na druhé straně taky učinit přijatou objednávku závaznou se všemi důsledky. Podle toho by jsi s dotyčnou dámou mohl docela pěkně vyběhnout.

Celá tato sranda mě vyjde od 2 do 5000,- Kč - což se mi zdá docela přijatelné. Více informací na www.spotrebitele.info - já se jich zkusím zeptat, zda by se jejich Východisko posuzování obchodních podmínek a doporučené chování prodejce vůdči spotřebuteli nedalo zveřejnit tady -(dal bych to sem ke stažení - ale podléhá to ochraně jejich autorských práv)

Zasláno: 13:07 31.1.2006
_________________
www.rstick.com - bubenické paličky
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Za co taháte ženský...
Lidičky tak si tak řikám žijete vůbec v Čechách mě to teda nepřijde Je uplně u ničem dle mýho nazoru ohánět se pravníkama, podmínkama apod... NIKDO JE NERESPEKTUJE, navíc stojí Vás to spoustu času a pěněz.... Btw dejte dneska něco k soudu, při troše štestí se to tam dostane za 5 let

Když něco vyrábím, prodávám nějaký neatraktivní zboží, který se nedá s min. nákladama popř. vrátit, požaduju přinejmenším zálohu ale spíš platbu předem, řekne-li Vám zákazník "Jo já Vám pošlu prachy a vy se me pak vysmějete a nedodáte nic" - víte co mu odpovím já? A jakej rozdíl je v tom když už budu chtít takhle podle jednat a pošlu Vám něco na dobírku vy to zaplatíte a v krabici budou cihly... vysměju se Vám tak jako tak...

To samí u platby na fakturu, to rovnou můžu poslílat zboží zdarma, protože neni žádnej legalní rychlej způsob jak případnou pohledávku vymoct... A nikdy nevíte co se tý v firmě děje jestli neni náhodou v konkurzu apod... bohužel už se mi to stalo

Btw radím Vám zálohou nic nezkazíte, ale platba předem je lepší.
Žádný faktury ale dobírky... jasný jsou firmy který si to jinak nevemou, ale to už musíte okecat vy např tři odběry hotově pak možná na fa apod...

Tot muj nazor...

Zasláno: 13:49 31.1.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Za co taháte ženský...
Guru
Členem od:
0:28 14.9.2005
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 225
Nepřipojen
Dovolil bych si ti trochu oponovat - dá se toho dost, ale musíš mít dobře postavené ony obchodní podmínky a vědět co s nimi.

Asi před 2 roky se mi stal případ, kdy jsem jednomu obchodu dal paličky na fakturu za cca 4500 Kč s 3 týdenní splatností. Dotyčný mi před transakcí podepsal ony podmínky. Samozřejmě že nezaplatil, po mé první urgenci asi za 3 týdny slíbil, že dá vše do pořádku - a pak mě natvrdo poslal do p.... a na jakékoliv mé výzvy nereagoval.

V obchodních podmínkách jsem měl mimo jiné toto:
- smluvní pokuta 3000,- za první den prodlení
- smluvní pokuta 0,7% z fakturované částky za každý další den prodlení
- výhradu vlastnického práva
- stronopoplatek za dodávku ve výši fakturované částky při prodlení delším než 1 měs, nebo vrácení zboží
- rozhodčí doložku s oprávněním jmenovat rozhodce.

Takže já jsem po 2 měs zašel do advokátní kanceláře a jmenoval rozhodce, který v řízení trvající asi 3dny uznal mé veškeré nároky a vydal rozhodčí nález, který dlužník nenapadl, a ani s eprti němu neodvolal. Čímž nabyl právní moci a já jsem tímto elegantně obešel soudní řízení - protože rozhodčí řízení - pokud s ním strany souhlasí má stejnou váhu jako soud. Po nabytí právní moci jsem znovu dlužníka vyzval k úhradě - ale tentokrát již se všemi sankcemi a po jeho nereagování jsem záležitost předal soukromému exekutorovi. Ten proti němu vystavil platební příkaz a po uplynutí termínu úhrady vykonal proti dlužníkovi exekuci.

Takže když jsem to spočítal, dostal jsem zaplaceno 4500 Kč, za paličky, 3000,- smluvní pokuta za první den prodlení, 2835 Kč smluvní pokuta za cca 90 dní prodlení, zpět zboží, co jsem mu poslal, úhradu všech výdajů + panáček doplatil exekuční náklady a ostatní výdaje. Celá tato sranda ko vyšla něco kolem 30.000,-Kč

Tvrzení, že u nás z dlužníka nedostaneš prachy bych tak černě neviděl - opravdu záleží hodně na tom, jak máš postavené smlouvy a jak umíš využít právního systému - i když s tebou souhlasím v tom, že právní podmínky u nás - to je děs a hrůza ....

Zasláno: 15:35 31.1.2006
_________________
www.rstick.com - bubenické paličky
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Za co taháte ženský...
Mno nevim... kamoš prodávál IT frajer si od něj objednal za 500.000,- na fa počítače s týdenní splastností... fa nezaplatil a kdyz se po nem po tejdnu zacal shanet zjistil ze to takhle udelal asi u deseti firem a ted sidli ve vazbe... exekutora tam sice posilal ale za tu vypelichanou deku by nedostal ani kilo, co z toho vypliva... presne to co jsem psal predtim... smlouvy jsou na nic... muzes mit jakoukoliv smlouvu preba s dablem ale kdyz ten dotycnej nebude chtit nedostanes nic !!!

Btw jak to dopadlo... pokračování příště...

Zasláno: 17:09 31.1.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Za co taháte ženský...
Webmaster
Členem od:
22:00 29.8.2005
Bydliště Brno
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 2124
Nepřipojen
Moje teorie - zásady:
1)Než bych po někom vymáhal peníze, tak raději přijdu o kšeft a budu doma sedět se založenými rukami. (v krámě Vám také nikdo nedá rohlík na fakturu. :) )

Hodně firem také dojelo na to, že daly 2x za hotovost a pak na 1 a naposledy na fakturu. (nemusím připomínat to, že faktura nebyla uhrazená)

2)Obyčejné zboží, které mohu běžně dál prodat dávám na dobírku nabo platbou předem
3.)Zboží, které je drahé a musím jej njedříve objednat (př. není obrátkové a na skladě by mi leželo) ... požaduji alespoň zálohu, ikdyž i to mi nazaručí, že zboží nevrátí a já jej budu mít na skladě další rok a záruka mi u dodavatele poběží (to je ale už přijatelnější riziko)

Takže asi tak


Jinak si myslím, že odběr zboží a nezaplacení je pro soud jednoznačné. Soud musíte vyhrát ikdyž to bude trvat déle, a peněz se nemusíte dočkat.

Horší jsou případy, kdy si zákazník vymyslí nějaké reklamace atd.

Zasláno: 19:48 31.1.2006
_________________
Prodej zencart.cz
Virtuální sídlo firmy v Brně
Pronájem salónku v Brně, oslavy, pronájmy prostor v Brně
-----
"Nikdo není dokonalý" .... radím Vám zálohujte
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos



« 1 (2)



Můžete prohlížet témata.
Nemůžete zakládat nová témata.
Nemůžete odpovídat na příspěvky.
Nemůžete editovat Vaše příspěvky.
Nemůžete mazat Vaše příspěvky.
Nemůžete přidávat nové ankety.
Můžete hlasovat v anketách.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům.
Nemůžete přispívat bez schválení.

[Rozšířené hledání]


Odkazy



Zen-Cart ke stažení

Vyšel nový Zencart 1.5.0

Originální moduly můžete stahovat na
www.zen-cart.com

Reklama
Nejaktivnější autoři
1 Melodic
Melodic
1002997
2 Kozoroh
Kozoroh
2124
3 JardaR
JardaR
1888
4 garden
garden
1419
5 Nismo
Nismo
1389
6 hbxx 1131
7 jandik01
jandik01
1070
8 PeterB
PeterB
1017
9 Dedek
Dedek
990
10 bambulko
bambulko
775