Registrovat    Přihlášení
Domů Odkazy Fórum Ke stažení Web hosting Registrace do katalogů
Přihlásit
Jméno:

Heslo:

Pamatuj si mně



Zapomenuté heslo

Nová registrace
Partner a hosting webu
zserver.cz
Spolupráce
Odkazy
česká sociální síť rexVoX.com
Informace a projekty na rodinné domy naleznete v našem blogu.

Navštívit můžete také pasivní rodinné domy - dřevostavby, kde naleznete informace o pasivních stavbách.

Odkazy.
Outlook CRM

Pro efektivní komunikaci i vedení projektů doporučujeme eWay-CRM.

IMac

Potřebujete nový pracovní počítač? Apple iMac bude nejlepší volbou!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Kategorie a fóra

Prohlížení tohoto vlákna:   1 Anonymní uživatelé



« 1 (2) 3 »


Re: Proč Zencart?
Webmaster
Členem od:
22:00 29.8.2005
Bydliště Brno
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 2124
Nepřipojen
No mě by se frameworky líbily ale to bych je musel zvládnout. Vše okolo frameworků a obj. programování jde jaksi mimo mne. Přes ně jsem se ještě nedostal.

Joomla roste, nicméně dal jsem šanci i Worpressu a kdysi i Drupalu a musím říci, že je to jednoznačně střední zlatá cesta, alespoň pro mne. U každého systému musím občas něco obejít, abych ho ohnul podle toho jak chci. Samozřejmě čím víc úprav, tím horší na bezpečnost a upgrade. S javascriptem by se také mohli hoši rozhodnout a dohodnout se, jakou knihovnu používat. Nakonec by knihovny mohly být integrovány do prohlížeče. Jquery mám tuším celkově kolem 500kb, tak by se to nemuselo tahat, přidávat jednotlivé verze apod.

Zasláno: 23:44 2.12.2014
_________________
Prodej zencart.cz
Virtuální sídlo firmy v Brně
Pronájem salónku v Brně, oslavy, pronájmy prostor v Brně
-----
"Nikdo není dokonalý" .... radím Vám zálohujte
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Proč Zencart?
Moderátor
Členem od:
8:10 31.10.2006
Bydliště Blava né?
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 1017
Nepřipojen
jQuery je v pohode, stačí dať na neho odkaz, nech sa ťahá z ich stránky a ja ho umiestňujem na koniec stránky, vtedy sa Ti stránka načíta, zobrazí a počas toho sa Ti sťahuje jQuery z iného serveru, a tak nezaťažuje tvoj server a to isté aj bootstrap...
...najhoršie je to, že buď si vieš doplnky do OpenSource dorobiť, alebo si závislý na ostatných a problém je ten, že niekedy kvôli jednoduchej somarine musíš trpieť kopec funkcií, ktoré nevyužiješ...preto Yii, bude to ťažké, ale iba na začiatku, potom je to už iba rutina :)

Zasláno: 23:53 2.12.2014
_________________
Heslo dňa: nbusr123
Som strašný Viking
CompSoft - hosting - stránky - internetové obchody
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Proč Zencart?
Guru
Členem od:
12:54 19.9.2006
Bydliště Mikulov
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 1419
Nepřipojen
Zdar a sílu PeterB, jsem rád že tě po tak dlouhé době vidím zde.

Ono je to v dnešní době docela problematické. Rozhodnout se pro nějaký shop. Ten umí to a ten zase tohle, ale co postrádají všeobecně je přímočarost, logiku atd. . Některé mají na sobě jednu serepetičku za druhou a funkčnost je mizivá a nebo vnitřní logika děsná. Chceš něco dodělat a myslíš si že dřív tě porazí než to přizpůsobíš.
I pro mne je Zencart srdcová záležitost. Vyzkoušel jsem toho hodně (prestashop, joomla, drupal,wordpress atp.) a pro některé dělal věci. Ale díky tomu že u některých je tolik balastu a nesmyslů, proto i nadále zůstávám u ZC. Objektové programování je super věc, ale není spása. Pro některé to může být cesta pekelná, protože zde je myšlení a tvorba trochu někde jinde. U ostatních mne to přijde "Proč dělat věci jednoduše když to jde naflákat složitě přes různé nástavby atp. ". Ono se za ty roky totiž rozmohlo dělat věci s mávnutím ruky "... však on to ten HW nějak pobere a když ne tak se proto něco udělá spešl..." . ale že ten systém sám o sobě nemá logiku a další věci je už skoro každému jedno.
Můj syn dělá pro jednu firmu a když viděl jejich systém redakční i shop... tak sám říkal "... proboha jak tohle může fungovat... dyť tam je takovej chaos (kdo se má v tom vyznat) v tom kodu a berlička střídá berličku bez přemýšlení....".

Je fakt že ZC tak trochu zaspal s přesunem na objektové zpracování a inovace, což by mu dalo určitě ohromný náskok. ať je to kod, template atd.
Ale podle toho co vím od tvůrců tak i k tomu dojde. Je fakt že se některé věci dělají pomalu,ale když už se má něco dát tak ať to funguje.
Teď se hold dohání. On je tak i trochu problém s tím že dřívější cesta k verzi 2.0 se tak nějak změnila právě díky tomu že mají nějaký cíl který chtějí držet. A neutíkat každou chvílu k jinému plánu jen díky tomu že onen shop má něco nového nebo že letí světem rádoby nové věci v podobě technologii. Které stejně skoro 90% shopů ani nevyužije a nebo se to pořád mění standart té technologie. ZC má taky své mouchy, ale není to tak strašné jak by se zdálo.

jak jsem psal dříve. Každý musí vědět co chce od toho systému, ne na tento rok, ale výhledově na řadu let. jinak je to mrháním času a prostředků. A každý si musí říct své možnosti co do toho dát a co očekávat. jestli sám, nebo přes někoho nebo si raději půjde do nějakého pronájmu atd.

Dá se říci že v některých bodech Peter s tebou souhlasím, ale že by byl dinosaurus? Víš jak to je. Každé má své pro a proti. já říkám že když to jde, v jednoduchosti je síla.

Zasláno: 13:08 3.12.2014
_________________
Vývoj software a poradenství, import/export a jiné | Odborné knihy, naučné knihy | Textilní dorty a dárky | vyšívané ozdoby
<<než něco uděláš, ZÁLOHUJ E-SHOP !!!>>
<<než se zeptáš, projdi si fórum... třeba to už někdo řešil a vyřešil>>
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Proč Zencart?
Moderátor
Členem od:
8:10 31.10.2006
Bydliště Blava né?
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 1017
Nepřipojen
Ahoj,
...no prešiel som si tu vytvorené obchody... je pravda, že vlákno je staré, ale polovica obchodov už nefunguje, alebo sú zrušené domény/hostingy...
Bohužiaľ je to tak ZC je pre začiatočníkov, má všetko, čo správny e-shop má mať, ale chýba flexibilita a tá prichádza v podobe OOP.
...nechcel som, ale dám to sem, ja teraz pracujem s Magentom a to je iná káva, neviem si ani predstaviť, čo by sa tam nedalo, dokumentácia je jedna báseň, návodov asi milión, stabilita suprovská. Knižnice so Zendu a teda aj logika.
...áno je náročný na hosting, ale ak mu dáš, čo potrebuje, pradie ako mačiatko :) - aj preto nieje pre začiatočníkov, lebo jeho prevádzka je drahšia - v tomto je ZC bomba, lebo ho rozbehneš aj na kolene :)

...ak si nájdem čas, tak sa chcem vrátiť k ZC - ale už nič aktívne, možno nejaké templaty... Slovenčinu už nechám maliarovi-natieračovi :)

Škoda, že čas tak postúpil, dnes by som veci robil inak...

Zasláno: 14:30 3.12.2014
_________________
Heslo dňa: nbusr123
Som strašný Viking
CompSoft - hosting - stránky - internetové obchody
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Proč Zencart?
Guru
Členem od:
12:54 19.9.2006
Bydliště Mikulov
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 1419
Nepřipojen
No flexibilita... někteří ani neví co to znamená , proto jsou některé systémy takové jaké jsou. záměr dobrej, realizace s malého je težkopádnej moloch... to je definice dnešní flexibility jak se mi před nedávnem snažil jeden vnutit
Jenom se nesnažte tvrdit že OOP = flexibilita

Zasláno: 12:17 4.12.2014
_________________
Vývoj software a poradenství, import/export a jiné | Odborné knihy, naučné knihy | Textilní dorty a dárky | vyšívané ozdoby
<<než něco uděláš, ZÁLOHUJ E-SHOP !!!>>
<<než se zeptáš, projdi si fórum... třeba to už někdo řešil a vyřešil>>
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Proč Zencart?
Moderátor
Členem od:
8:10 31.10.2006
Bydliště Blava né?
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 1017
Nepřipojen
...na toto nech si vytvorí každý svoj názor :)
Procedurálne programovanie VS OOP - nerozprávame tu o pár stránkovej prezentácii na webe, rozprávame tu o e-shope...ale toto už je mimo témy, takže už nebudem ďalej rozvádzať.

Zasláno: 15:54 4.12.2014
_________________
Heslo dňa: nbusr123
Som strašný Viking
CompSoft - hosting - stránky - internetové obchody
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Proč Zencart?
Webmaster
Členem od:
22:00 29.8.2005
Bydliště Brno
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 2124
Nepřipojen
No musíme si uvědomit, že k OOP nejsou potřeba žádné knihovny nebo frameworky. Ikdyž OOP neovládám, tak principy chápu. A myslím si, že flexibilní být může. Má základní vlastnosti jako dědičnost apod. Dá se to nahradit třeba běžnou funkcí, ale nemyslím že procedurální programování je tak flexibilní. Dokonce, když něco jede na nějakém frameworku a ten je dobře popsán v dokumentaci, tak si třídu zdědím a rozšířím o to co potřebuji a je hotovo.
Každopádně tak daleko jsem se nedostal :)

Zasláno: 22:08 4.12.2014
_________________
Prodej zencart.cz
Virtuální sídlo firmy v Brně
Pronájem salónku v Brně, oslavy, pronájmy prostor v Brně
-----
"Nikdo není dokonalý" .... radím Vám zálohujte
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Proč Zencart?
Moderátor
Členem od:
8:10 31.10.2006
Bydliště Blava né?
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 1017
Nepřipojen
...Pavle presne o to ide, si úplne presne trafil. Ak mám triedu ceny, na zľavu nemusím vyrábať novú funkciu, pretože cena sa chová rovnako všade, iba zdedím triedu ceny - max 3 riadky kódu a dorobím metódu(funkciu) na samotnú zľavu, kde zľava bude mať kompletné vlastnosti pôvodnej ceny a takisto funkcionalitu. Nieje to úplne najlepší príklad, ale na pochopenie stačí - a teraz k tomu pripočítajme daň :) a sme doma...
V procedurálnom programovaní je cena jedna funkcia a kopec kódu a na zľavu je druhá funkcia s kopcom kódu, kde X% kódu je rovnakého, alebo podobného a tomuto sa hovorí flexibilita.

...ak si potom porovnám množstvo spracovaného kódu, OOP je na tom ďaleko lepšie - ešte raz rozprávame sa o komplexnom riešení, nie jednoduchej informatívnej stránke, kde je jedinou funkcionalitou vypísanie článkov...a možno aj o e-shope s pár produktami...

Inak pozor, ak sa robí shop na mieru (niečo ako e-shopský šalát na Pasohlávkach :) ) tak ten nemá taký problém, ako univerzálne riešenia. Tam sa nepíše kopec nepotrebného kódu, ktorý nevyužiješ, čiž ak by vývojári Magenta robili riešenie na mieru, tak by nepotreboval toľko severovýchod zdrojov a fungoval by ako Porsche, nie iba ako Mercedes...V OenSource projektoch sa začalo ísť po neuveriteľnej otvorenosti systému a podľa mňa toto zároveň zabíja OpenSource ako profesionálny nástroj...OK povedzme že 20% ľudí vie využiť všetko, ale ostatné nasadenia sú buď neefektívne, alebo nedostačujúce, pretože treba kopec vecí dorábať a to systém ešte viac spomaľuje.

...a tu sa dostávame k pôvodnej otázke - Prečo Zencart?
1.) Pretože je zadarmo
2.) Pretože obsahuje základnú funkcionalitu na prevádzkovanie e-shopu
3.) Pretože ho rozbehnem aj na zdieľanom hostingu doslova za pár drobných

...a prečo nie?
1.) Ak plánujem špeciálnu funkcionalitu, na 90% také rozšírenie neexistuje, alebo iba čiastočne
2.) Kód ZC (ako aj iných OpenSource) je k dispozícii všetkým, to znamená, aj znudeným deťom, ktoré potom masturbujú, ak sa im podarí zhodiť, nainfikovať, alebo nejakým spôsobom nabúrať do systému - ak vývojový tím spraví nejakú chybu a oni ju v kóde, alebo niekto iný nájde. ...potom treba update systému a ak je tam kopec úprav na mieru (podľa bodu 1) potom nastávajú problémy.
3.) ...s OpenSource sa stal celkom slušný business a aj keď jednotlivé rozšírenia stoja pár Eur, v konečnom dôsledku za takú cenu sa dá zaplatiť firma, ktorá mi postaví e-shop na mieru a čiastočne sa tým eliminuje bod 1. a 2.

...nuž ale na také e-shopy "začiatočnícke" bez znalostí programovania (ako som písal bez znalostí php, css a niekedy aj html :D ), hrajkania atď je to ideálne...pozrite sa, koľko úspešných e-shopov je postavených na ZC? ...Melodic-ov shop je jedným z nich, ale úprimne, ak by predával po celej EU a mal by návštevnosť v tisíckach, asi by rýchlo prešiel na nejakú "obludu", alebo by si zaplatil e-shop a mieru - s funkcionalitou, ktorú potrebuje a nemusí hľadať a kódiť a tŕpnuť pri každom update/záplate, či sa mu niečo nepokazí ...a vôbec venoval by sa obchodovaniu a nie kódeniu - toto je čistá láska k tomu čo robí a okrem iného mu to prináša obživu...

Zasláno: 23:36 4.12.2014
_________________
Heslo dňa: nbusr123
Som strašný Viking
CompSoft - hosting - stránky - internetové obchody
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Proč Zencart?
Webmaster
Členem od:
22:00 29.8.2005
Bydliště Brno
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 2124
Nepřipojen
Co se týká Zencartu, tak je stará technologie, která svého času byla jedničkou a komplexním řešením. Samozřejmě, že bez vývoje základu se odebral do věčných lovišť a zůstal u ní jen ten, kdo neměl nějaké ambice prodávat tisíce zboží a jel si svůj obchod a měl udělané úpravy. Pokud si chci rozjet svůj šopík bez ambic o nějakém novém studování, udělám to na zencartu. Pokud budu myslet do budoucnosti a bude se mi chtít se něco naučit a pokročit dál, tak použiji něco novějšího.

Prestashop, Virtuemart jsem už zavrhl. Magento nevím, to jsem instaloval kdysi, ale když se mi přenos u 20.tisícého souboru zasekl, tak jsem toho nechal :) Dnes je možná už jiná situace.

Bohužel možná také nastávají časy, kdy budou velké řetězce, a malé šopíky, kde bude stačit html formulář :)

Hodně lidí jde také na pronajatý obchod - prostě nechtějí něco udržovat. Možná to dojde tak daleko, že si vše sesmolíš v excelu a naimportuješ to na heureku či aukro nebo něco podobného a ta ti to odprezentuje a prodá. Kupující ani nebude vědět od koho kupuje. No uvidíme :)

Zasláno: 1:06 5.12.2014
_________________
Prodej zencart.cz
Virtuální sídlo firmy v Brně
Pronájem salónku v Brně, oslavy, pronájmy prostor v Brně
-----
"Nikdo není dokonalý" .... radím Vám zálohujte
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Proč Zencart?
Moderátor
Členem od:
8:10 31.10.2006
Bydliště Blava né?
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 1017
Nepřipojen
Magento je zložité, ak nevieš php a css a nerozumieš OOP, je to dosť komplikované a aj template systém je zložitý, ale je geniálny.
Logika obchodu je odlišná od ZC, ale je podľa môjho názoru viac prepracovaná.
Template viem spraviť akýkoľvek :) s doplnkami je to zložitejšie, ale zatiaľ som nepotreboval.

...musím ale priznať, že som sa trošku vytočil a idem to celé prerobiť, skúsim v Yii, ak mi to nepôjde, v Magente to spichnem za týždne :) - je to presne preto, čo som písal o OpenSource. Ak si doinštaluješ doplnok, využiješ z neho tak 10% a zvyšných 90% je niečo, čo nepotrebuješ a samozrejme tých 10% nespĺňa to, čo by si potreboval a musíš robiť úpravy ;) Tak chcem skúsiť sám, na mieru s funkcionalitou, ktorú presne potrebujem - sa ešte nasmejem :D

//ešte k tej inštalácii:
Magento nieje na takéto "scoutovanie" :) . Pre magento treba naozaj riadny hosting. Buď u spoločnosti, ktorá má servre nastavené na hosting Magenta a majú na to expertov, ktorý dávajú pozor, aby aj na zdieľanom hostingu parádne zarezával, alebo potom aspoň virtuálny server, kde si si istý, že Ti sused nekradne kompletne procesor, lebo má 12 návštevníkov, ktorý vyhľadávajú :)
Ja som našiel geniálny hosting, nieje najlacnejší, ale sú perfektný a tá výbava je nenormálna (presun stránky, CloudFlare, Statická cache, Inštalácia asi všetkých OpenSource na 1 klik a kopec ďalšieho). Samozrejme som na zdieľanom hostingu, kde je menej užívateľov, ako normálne.
Kto chce, pošlem mu link :)
...len pre informáciu, je tam 27 OpenSource e-shopov ;)

Zasláno: 16:01 5.12.2014
_________________
Heslo dňa: nbusr123
Som strašný Viking
CompSoft - hosting - stránky - internetové obchody
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos



« 1 (2) 3 »



Můžete prohlížet témata.
Nemůžete zakládat nová témata.
Nemůžete odpovídat na příspěvky.
Nemůžete editovat Vaše příspěvky.
Nemůžete mazat Vaše příspěvky.
Nemůžete přidávat nové ankety.
Můžete hlasovat v anketách.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům.
Nemůžete přispívat bez schválení.

[Rozšířené hledání]


Odkazy



Zen-Cart ke stažení

Vyšel nový Zencart 1.5.0

Originální moduly můžete stahovat na
www.zen-cart.com

Reklama
Nejaktivnější autoři
1 Melodic
Melodic
1002997
2 Kozoroh
Kozoroh
2124
3 JardaR
JardaR
1888
4 garden
garden
1419
5 Nismo
Nismo
1389
6 hbxx 1131
7 jandik01
jandik01
1070
8 PeterB
PeterB
1017
9 Dedek
Dedek
990
10 bambulko
bambulko
775