Registrovat    Přihlášení
Domů Odkazy Fórum Ke stažení Web hosting Registrace do katalogů
Přihlásit
Jméno:

Heslo:

Pamatuj si mně



Zapomenuté heslo

Nová registrace
Partner a hosting webu
zserver.cz
Spolupráce
Odkazy
česká sociální síť rexVoX.com
Informace a projekty na rodinné domy naleznete v našem blogu.

Navštívit můžete také pasivní rodinné domy - dřevostavby, kde naleznete informace o pasivních stavbách.

Odkazy.
Outlook CRM

Pro efektivní komunikaci i vedení projektů doporučujeme eWay-CRM.

IMac

Potřebujete nový pracovní počítač? Apple iMac bude nejlepší volbou!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Kategorie a fóra

Prohlížení tohoto vlákna:   1 Anonymní uživatelé



« 1 2 (3)


Re: PC Sestava pro střih videa HDV dualboot linux, win - poraďte?
Guru
Členem od:
15:11 16.2.2010
Bydliště Plzeň
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 260
Nepřipojen
Z HW dva stejné HDD - velikost a počet sektorů musí být stejná výsledný pole u 0 bude = součtu velikosti disků, board který podporuje RAID je to napsaný ve specifikaci a podproruje to cca 90% boardů. Externí řadič je rychlejší, ale to si nech jako krok 2 pro rozchození ho nepotřebuješ. SW je v podstatě u boardu a v manuálu máš popis. Z pole se dá i bootovat, ale nedělej když se ti rozsype pole tak máš v háji celý \pc, pořiď si třetí HDD z kterého budeš bootovat a na který budeš zálohovat. Když tě padne pole tak máš všechny data na poli fuč proto zálohovat na třetí disk. Jen znova postavíš pole. Teď měli u Alzy 1TB disky za dobrou cenu.

To zálohování na třetí disk je prostě z důvodů, kdyby tě padlo pole, jako říká se že riziko ztráty dat je dvojnásobná, ale nám běží pole na nulovém raidu dva roky bez problému. Prostě když tě na normálním HDD vypadne jeden sektor ztrayíš jeden soubor, ale když tě vypadne u pole tak většinou FATka fuč. \\při zápisu jednohu souboru máš soubor rozdělenej po sektor na oba HDD pro se data nedají zpravit. (Osobně několikrát odzkoušeno fakt tam neni nic, ale to jsou zkušenosti z dřivějších dob ).

Zasláno: 22:34 11.1.2011
_________________
Jsem lev samotář.............takže nesahat a hlavně nekrmit!
Motto: Carpe diem

www.benovoletadylka.cz
www.t-rexforum.cz

Teď se o nás stará Melodic, protože pořád někde lítáme, takže pokud se vám něco u nás nelíbí obraťte se přímo na něj a on si to s vámi vyřídí. :)
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: PC Sestava pro střih videa HDV dualboot linux, win - poraďte?
Guru
Členem od:
15:11 16.2.2010
Bydliště Plzeň
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 260
Nepřipojen
Jo a ještě Linux a RAID jde spolu bez problémů.

Edit: KDyby jsi potřeboval nějaké další potrobnosti tak se klidně ptej, ale nasměruju tě pak na Žabáka ten se do toho vrtá víc.

Zasláno: 22:38 11.1.2011
_________________
Jsem lev samotář.............takže nesahat a hlavně nekrmit!
Motto: Carpe diem

www.benovoletadylka.cz
www.t-rexforum.cz

Teď se o nás stará Melodic, protože pořád někde lítáme, takže pokud se vám něco u nás nelíbí obraťte se přímo na něj a on si to s vámi vyřídí. :)
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: PC Sestava pro střih videa HDV dualboot linux, win - poraďte?
Webmaster
Členem od:
22:00 29.8.2005
Bydliště Brno
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 2124
Nepřipojen
J díky za podrobné vysvětlení. ještě to budu muset rozmyslet. Ten raid 0 asi kvůli rychlosti dělat nebudu. Bezpečnost dat je pro mě přece jen důležitější.

Disky si koupím asi 2 stejné.
Četl jsem také ještě dost o těch ssd discích a opravdu nevypadají tak špatně. Dnes jsou již levnější a spolehlivější. Tak možná na systémový disk jeden pořídím a pak poreferuji.

Ještě ale uvidím.

Zasláno: 13:08 12.1.2011
_________________
Prodej zencart.cz
Virtuální sídlo firmy v Brně
Pronájem salónku v Brně, oslavy, pronájmy prostor v Brně
-----
"Nikdo není dokonalý" .... radím Vám zálohujte
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: PC Sestava pro střih videa HDV dualboot linux, win - poraďte?
Guru
Členem od:
10:42 1.8.2007
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 382
Nepřipojen
Citát:

Lioness napsal/a:
Jo a ještě Linux a RAID jde spolu bez problémů.


To samozřejmě, jen by teoreticky mohl nastat problém pokud by na ten raid chtěl přistupovat jak z linuxu tak z widlí. Není moc desek co mají opravdový HW řadič a nevím jestli ten softwarový funguje stejně na každém systému.

Zasláno: 18:36 12.1.2011
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: PC Sestava pro střih videa HDV dualboot linux, win - poraďte?
Guru
Členem od:
15:11 16.2.2010
Bydliště Plzeň
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 260
Nepřipojen
Citát:

Kovboj napsal/a:

To samozřejmě, jen by teoreticky mohl nastat problém pokud by na ten raid chtěl přistupovat jak z linuxu tak z widlí. Není moc desek co mají opravdový HW řadič a nevím jestli ten softwarový funguje stejně na každém systému.


To máte pravdu. Pokud bude chtít dělat dual-boot (já fakt nevim jak se to píše ) tak pak by ten externí řadič potřeboval to jsem nepřdpokládala, že bude dělat. Omlouvám se za špatné informace. My jsme na serveru externí řadič zkoušeli, ale nerozchodili pod Linuxem nebyli na to ovladače a nechtěli jsme za něj dávat 20-ku.

Zasláno: 19:00 12.1.2011
_________________
Jsem lev samotář.............takže nesahat a hlavně nekrmit!
Motto: Carpe diem

www.benovoletadylka.cz
www.t-rexforum.cz

Teď se o nás stará Melodic, protože pořád někde lítáme, takže pokud se vám něco u nás nelíbí obraťte se přímo na něj a on si to s vámi vyřídí. :)
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: PC Sestava pro střih videa HDV dualboot linux, win - poraďte?
Guru
Členem od:
17:24 31.7.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 564
Nepřipojen
Vy tedy dáváte zajímavé informace.

Základní deska do 10 000Kč z 90% obsahuje SW RAID , jinak se můžete podívat na řadič RAID HW kolik stojí. Což neznamená , že nejde udělat RAID , ale jde o způsob zpracování dat .
SW RAID využívá procesor který si koupíte , HW RAID má vlastní procesor . Pak je tady další věc a to program k RAID řadiči , většina funguje jen na windowsu . To ale neznamená , že to nepojede na linuxu , ale znamená to , že systém bude díky software vědět stav disku i v provozu díky tomu softwaru . Aby RAID fungoval dobře existují HDD s certifikací RAID . HDD které nejsou optimalizované pro RAID budou díky tomu pomalejší .
Pro start systému stačí HDD normální a nebo SSD pro rychlejší start systému . U SSD je nevýhodná cena , protože když budete chtít využít neztrátový formát , budete muset využít vetší kapacitu HDD. A jako poslední HDD kde budou uložená data (videa) tam už teprve má smysl využít RAID . Je pravda , že starší win byli 32 bit ale pro video se využívalo třeba 2-4 nezávislé procesory a díky tomu se dalo využít víc paměti . Proto doporučuji nejméně 12GB ram , jinak budete zbytečně zdržovat procesor . Musíte si uvědomit , že nový procesor má 4 jádra + technologii HT tedy bude se jevit jako 8 jádrový , HT technologie bude využívat kapacitu ram . Když tedy budete mít málo paměti tak procesor bude čekat a čekat , zbytečně bude zatížený na čekání procesu . Když jsem já využít program pro vytvoření videa vzalo si to celou paměť , mám intel 4 jádrový a 64bit OS . Což jsem dokoupil 4+4+4 a rychlost a práce se změnila o dost .

Zasláno: 22:09 12.1.2011
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos



« 1 2 (3)



Můžete prohlížet témata.
Nemůžete zakládat nová témata.
Nemůžete odpovídat na příspěvky.
Nemůžete editovat Vaše příspěvky.
Nemůžete mazat Vaše příspěvky.
Nemůžete přidávat nové ankety.
Můžete hlasovat v anketách.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům.
Nemůžete přispívat bez schválení.

[Rozšířené hledání]


Odkazy



Zen-Cart ke stažení

Vyšel nový Zencart 1.5.0

Originální moduly můžete stahovat na
www.zen-cart.com

Reklama
Nejaktivnější autoři
1 Melodic
Melodic
1002997
2 Kozoroh
Kozoroh
2124
3 JardaR
JardaR
1888
4 garden
garden
1419
5 Nismo
Nismo
1389
6 hbxx 1131
7 jandik01
jandik01
1070
8 PeterB
PeterB
1017
9 Dedek
Dedek
990
10 bambulko
bambulko
775