Registrovat    Přihlášení
Domů Odkazy Fórum Ke stažení Web hosting Registrace do katalogů
Přihlásit
Jméno:

Heslo:

Pamatuj si mně



Zapomenuté heslo

Nová registrace
Partner a hosting webu
zserver.cz
Spolupráce
Odkazy
česká sociální síť rexVoX.com
Informace a projekty na rodinné domy naleznete v našem blogu.

Navštívit můžete také pasivní rodinné domy - dřevostavby, kde naleznete informace o pasivních stavbách.

Odkazy.
Outlook CRM

Pro efektivní komunikaci i vedení projektů doporučujeme eWay-CRM.

IMac

Potřebujete nový pracovní počítač? Apple iMac bude nejlepší volbou!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Kategorie a fóra

Prohlížení tohoto vlákna:   1 Anonymní uživatelé



(1) 2 3 »


PC Sestava pro střih videa HDV dualboot linux, win - poraďte?
Webmaster
Členem od:
22:00 29.8.2005
Bydliště Brno
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 2124
Nepřipojen
Ahoj,

chtěl bych si v blízké době pořídit sestavu na střih a zpracování videa z kamery Canon HV 40 (miniDV).
Vzhledem k tomu, že bych to chtěl provozovat převážně na ubuntu a HW příliš nerozumím, potřeboval bych poradit. (ovšem mělo by to pro případ nouze fungovat i pod win xp)

Jako SF bych chtěl použít Kdenlive a Openshot. Kdenlive jsem používal, ale na mém nevýkonném pc se mi zpožďoval zvuk i při nízkém rozlišení. Proto uvažuji o nové sestavě.

Přestože u sestavy není psáno, že je přímo pro střih videa, chtěl bych se od něčeho odpíchnout.





Konfigurace:
Procesor: INTEL Core i7 860 2,8GHz (8MB/4,8GT/s) BOX LGA1156
Základní deska: čipset Intel DP55, socket 1156, podpora pamětí DDR3 až 16GB, SATA2 připojení hardisku pro maximální datovou propustnost, GLAN pro připojení do počítačové sítě a internetu, PCI sloty pro případné dokoupení TV karty, FireWire, USB 2.0
Grafika: ATI čip HD5870 (frekvence jádra 850MHz), 1024MB paměti, 256bit DDR5, výstup DVI, HDMI (podpora HDTV)
Zvuk. karta: Audio HD Audio (Realtek ALC888) 6ti kanál (5.1)
Síťová karta: LAN Realtek 8111B Gigabit LAN Controller
Operační paměť: 2x DIMM DDR3 2048MB 1333MHz zapojené ve dvou kanálovém řežimu (celkem tedy 4GB)
DVD-RW mechanika: Univerzální mechanika s podporu zápisu na CD-R/RW, DVD-RAM, DVD±R/DL/RW - připojení na SATA sběrnici
Pevný disk: kapacita 1TB SATAII/300 32MB cache 7200 otáček (1000 GB)
Skříň: SHARKOON Rebel 9 SPECIAL Edition, ATX, (skříň má speciální tichý, modře svítící ventilátor pro co nejefektivnější chlazení)
Čtečka paměťových karet: Compact Flash, Secure Digital, Multimedia Card, XD, Memory Stick
Klávesnice+ myš
Zdroj: extra tichý a spolehlivý zdroj 500W
Operační systém: Ubuntu




cena cca.: 24.000 + DPH. U sestavy je psáno, že jede s ubuntu, ale chtěl bych na ní provozovat dual boot s win xp.

Jestli by měl někdo nějaké připomínky k sestavě, doplnění nebo změnu, budu vděčný.

Mě napadlo pár věcí s kterými si nevím rady:
1)grafika ATI nebo bude lepší nVidia (mám pocit, že nVidia je více doporučována pro Linux) - ovladače apod.
2)využije linuxový software (npř. Kdenlive) vícejádrové procesory, nebo je to spíše pro windowsy?
3)operační paměť na střih dostatečná?
4)četl jsem, že je výhodnější mít 2 disky, jeden pro čtení a druhý pro ukládání nebo tak nějak. Co na tom může být pravdy?
5)zvukovka?
6)chlazení
7)původně jsem uvažoval ještě o připojení dvou monitorů, ale nevím co k tomu potřebuji. Asi jinou základní desku s 2.vstupy.


Pokud by byl schopen nabídnout lepší sestavu za podobnou cenu, třeba se domluvíme.

Jakékoliv nápady uvítám. Předem děkuji.

Zasláno: 22:53 8.1.2011
_________________
Prodej zencart.cz
Virtuální sídlo firmy v Brně
Pronájem salónku v Brně, oslavy, pronájmy prostor v Brně
-----
"Nikdo není dokonalý" .... radím Vám zálohujte
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: PC Sestava pro střih videa HDV dualboot linux, win - poraďte?
Začátečník
Členem od:
5:54 31.3.2010
Bydliště Trencin
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 24
Nepřipojen
Ahoj
Neviem ci ti poradim ked ze nie su tam uvedene najzakladnejsie veci, typ dosky a ostatneho HW... Toto by bolo dobre napisat.
V podstate zostava sa da vyskladat aj svojpomocne, nemusis hned kupovat komplet. Zaruku by si mal mat na kazdy komponent zvlast a v niektorych pripadoch aj dlhsiu (ako kde).

Co sa tyka grafickej karty, do linuxu by som z vlastnych skusenosti nedaval ATI, ale NVIDIA (ako pises aj ty sam, je tam dobra podpora driverov). s ATI sa mozes dostat do tazkosti a to velmi lahko (nefunkcne, sekanie a podobne).

K diskom (jeden pre citanie a druhy pre zapis je hlupost) mozno mas na mysli RAID. V takom pripade treba mat dva rovnako velke disky pre RAID 0 alebo 1 (pocet diskov podla typu raidu). Moze to pomoct vo vykone, rychlosti zapisu a citania alebo v zabezpeceni dat proti strate. O technologii RAID si treba prestudovat nejake clanky, je ich halda, tak isto typov a kombinacii je vela.

Logicky bez raidu ak chces strihat, grabovat, prevadzat do kodeku... mozes druhy disk vyuzit na ukladanie videa ktore v RAW formate zabera vela miesta. Odporucam teda dva disky (podla narokov).

Chladenie, odporucam zelman

Dva monitory nie su problem ak ma graficka karta dva vystupy. Nepotrebujes nic ine len kable a v konfiguracii nvidia driveru v linuxe nastavit.

zvukovka, ak nejdes robit hudbu, mala by ti stacit zvukova karta na doske

vjac jadrove procesory, samozrejme linux vyuzije naplno (podpora v jadre). Co sa tyka software, zalezi od toho ci developeri zahrnuli do toho ktoreho softveru podporu. Kazdopadne viac jadrier = vyssi vykon v mnoho pripadoch.

Ak chces na tej zostave prevadzkovat dualboot (LINUX / WINDOWS) Nemal by to byt problem. Vsetko sa da nastavit pri alebo po instalacii OS. Zameral by som sa hlavne na podporu kariet pod linuxom (Ethernet, DVBT, DVBS, Strizna karta...podla toho co tam chces) S tymto by som siel uz na www.abclinuxu.cz tam zadal dotazy a na google. Treba si dobre zistit co chodi, aby si sa vyhol komplikaciam s HW.

Tak vela zdaru

Zasláno: 3:33 10.1.2011
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: PC Sestava pro střih videa HDV dualboot linux, win - poraďte?
Guru
Členem od:
10:42 1.8.2007
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 382
Nepřipojen
Citát:

kukatkoo napsal/a:
K diskom (jeden pre citanie a druhy pre zapis je hlupost) mozno mas na mysli RAID. V takom pripade treba mat dva rovnako velke disky pre RAID 0 alebo 1 (pocet diskov podla typu raidu). Moze to pomoct vo vykone, rychlosti zapisu a citania alebo v zabezpeceni dat proti strate.


Raidem můžeš zvýšit bezpečnost (dva disky se stejným obsahem) nebo rychlost (na každý disk se bude zapisovat "polovina" dat, takže celkově budou operace rychlejší), případně použitím tří disků kombinace obojeho. Ale tady předpokládám že opravdu jde o dva samostatné disky. Respektive asi bych tam dal spíš rovnou tři disky.

Disk číslo jedna - systém.
Disk dva - zdrojová data z kamery, zdrojové audio.
Disk tři - vygenerovaný výstup.
Při samotném generování výsledného filmu se čte i zapisuje extrémní množství dat, takže rozdělením na samostatné disky se to trošku zrychlí a zjednoduší. Ale pokud se tím nebudeš živit ale máš to jen jako koníčka tak bych se na to klidně vykašlal. Nejvíc práce ti stejně zabere vymyšlení a sestavení celého střihu a v tom ti druhý disk zas až tak moc nepomůže, to je spíš o ovladatelnosti programu. A jestli pak samotné generování zabere o pár minut víc může být celkem jedno, to se klidně může dělat na pozadí nebo v noci

Jinak obecně bych řekl že výkonu má ta tvoje konfigurace víc než dost, stříhal jsem i na podstatně pomalejších strojích a nebyl to žádný problém. Na střih totiž v zásadě až tak moc výkon potřeba není, spíš jde o velkou propustnost dat. Takže jediné na čem bych popřemýšlel je větší paměť - tedy pokud pojedeš na 64 bitech a dokážeš ji využít.

Taky bych se zaměřil na chladiče, větráky a hlučnost disků. Budeš tam pracovat i se zvukem a jestli nechceš mít na hlavě stále sluchátka tak by tě při práci jejich šum mohl rušit. A pokud plánuješ i něco dohrávat na mikrofon tak by ten šum mohl být i "vražedný".

Zasláno: 11:27 10.1.2011
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: PC Sestava pro střih videa HDV dualboot linux, win - poraďte?
Expert
Členem od:
14:52 28.5.2009
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 110
Nepřipojen
Pro střih videa jsou důležité dvě věci: Rychlý, více-jádrový procesor a dostatek operační paměti. Nevím, kolik zvládne Ubuntu ( XP zvládne maximálně 4 GB, a to je do toho potřeba započítat i paměť na grafice či jiná operační paměť ), ale pokud by zvládl více, doporučuji navýšit na 8 GB.

Zasláno: 13:58 10.1.2011
_________________
www.CeskeGranaty.cz
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: PC Sestava pro střih videa HDV dualboot linux, win - poraďte?
Guru
Členem od:
10:42 1.8.2007
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 382
Nepřipojen
Citát:

RadekP napsal/a:
Nevím, kolik zvládne Ubuntu ( XP zvládne maximálně 4 GB, a to je do toho potřeba započítat i paměť na grafice či jiná operační paměť )


To je jen otázka kolika bitový ten OS je. I ty XP můžeš mít 64 bitové a nebude pro ně platit limit, respektive ten limit bude jestli se nepletu 128 GB. A to by stačit mohlo :D

Zasláno: 14:32 10.1.2011
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: PC Sestava pro střih videa HDV dualboot linux, win - poraďte?
Guru
Členem od:
21:36 5.12.2008
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 746
Nepřipojen
Co se těch HW požadavků týče, hdd je v tom největší brzda, i když jsou tři, překvapilo mě jak klesla cena SSD disků, ty by se v takové mašině jistě vyplatily.
(tedy něco navíc stojej, ale rozhodně to není jako když jsem měl po Atari první PC a disk o kapacitě 1.2GB - čti jednaceládvaGB, to jako 1200MB, to jsou necelý dvě CD, a ten disk stál 10.000Kč a pro další dva roky to byl největší macek v okolí).

Zasláno: 15:53 10.1.2011
_________________
Shopy: www.centrum-matraci.cz
Když máš nápad, o kterém si myslíš, že by mohl fungovat, zřejmně by mohl fungovat, ale to se nedozvíš dokud ho ze 100% nezrealizuješ. Takže to prostě udělej !!!
.... a pokud se to týká webu, tak ho hlavně předem zazálohuj :)
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: PC Sestava pro střih videa HDV dualboot linux, win - poraďte?
Guru
Členem od:
15:11 16.2.2010
Bydliště Plzeň
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 260
Nepřipojen
Citát:

AdamecM napsal/a:
............ disk o kapacitě 1.2GB - čti jednaceládvaGB, to jako 1200MB, to jsou necelý dvě CD, a ten disk stál 10.000Kč a pro další dva roky to byl největší macek v okolí).


Já to četla asi 5x a pořád jsem se divila, proč se tě to zdá málo . Kdysi to byl sen. Ještě máme schovaný disk z našeho prvního počítače, který jsme si s manželem koupili byla to špička celých 340 MB. Kolik stál už nevím, celé PCčko stálo 63 tis., takže ten HDD asi taky něco kolem 10-ky. Na katedře jsme tenkrát měli v kanceláři PC s 20MB HDD a to jsme na tom byli pomalu nejlépe z celé katedry, šéf vedlejšího oddělení měl PC bez HDD jen se dvěmi 5 a 1/4 mechanikami.

Zasláno: 16:33 10.1.2011
_________________
Jsem lev samotář.............takže nesahat a hlavně nekrmit!
Motto: Carpe diem

www.benovoletadylka.cz
www.t-rexforum.cz

Teď se o nás stará Melodic, protože pořád někde lítáme, takže pokud se vám něco u nás nelíbí obraťte se přímo na něj a on si to s vámi vyřídí. :)
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: PC Sestava pro střih videa HDV dualboot linux, win - poraďte?
Guru
Členem od:
21:36 5.12.2008
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 746
Nepřipojen
Lioness: Jj, tyhle PC šly mimo mě, měl jsem Atárko na kazety a PC samozřejmně nenáviděl :)

Kozoroh, Kovboj, RadekP:

Co to udělat nějak takhle:

Počítačová skříň CoolerMaster Elite 330 černá
Zdroj FORTRON BLACK POWER 650W, ATX, low noise, aktivní PFC, 120mm ventilátor, 85+, modular

Deska GIGABYTE 890XA-UD3 - AMD 790X/ SB850, 2x PCIe x16, DDR3 1866, SATA III RAID, eSATA, USB3.0, GLAN, FW, ATX, 8ch audio, scAM3

Procesor AMD Phenom II X4 970 Black Edition Quad-Core (125W), 3500MHz, BOX, socket AM3 (Deneb)

Operační paměť CORSAIR 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 XMS3 (KIT 2x4GB), PC12800, CL9-9-9-27 - vhodné pro DualChannel

Grafická 1GB DDR5 (4200MHz), AMD Radeon HD 6850 (820MHz), PCIe x16, CrossFire, 256bit, DisplayPort, 2x DVI, HDMI

2x Disk OCZ Vertex 2 Series 90GB
Pevný disk WESTERN DIGITAL Caviar Green 640GB 64MB cache

DVD vypalovačka SAMSUNG SH-S223C černá


Celkem bez DPH 24 920,00 Kč (součet z alzy)

?

První SSD by byl na systém a materiál z kamery, druhý na ukládání, třetí HDD na archivaci hotové práce.

Zasláno: 18:14 10.1.2011
_________________
Shopy: www.centrum-matraci.cz
Když máš nápad, o kterém si myslíš, že by mohl fungovat, zřejmně by mohl fungovat, ale to se nedozvíš dokud ho ze 100% nezrealizuješ. Takže to prostě udělej !!!
.... a pokud se to týká webu, tak ho hlavně předem zazálohuj :)
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: PC Sestava pro střih videa HDV dualboot linux, win - poraďte?
Nováček
Členem od:
18:34 10.1.2011
Bydliště libouchec
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 13
Nepřipojen
mam zdroj 550W a jelo mi na tom diskove pole 7x HDD a dalsi zelezo..

Zasláno: 18:41 10.1.2011
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: PC Sestava pro střih videa HDV dualboot linux, win - poraďte?
Guru
Členem od:
10:42 1.8.2007
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 382
Nepřipojen
Citát:

AdamecM napsal/a:
Lioness: Jj, tyhle PC šly mimo mě, měl jsem Atárko na kazety a PC samozřejmně nenáviděl :)


Pche, u mě Didaktik a pak Amigááá. A časem jsem do toho dokonce narval i asi 200 megový disk a CD mechaniku zapojenou na volně vyvedeném kabelu (tam jsem musel ručně drátek po drátku přepájet 40 žilový konektor). Jó, to byly časy. Dneska už bych asi nevydržel vytvořit v Imagine 10 sekundovou 3D animovanou znělku a nechat jí TÝDEN v kuse renderovat.
Ale ohledně té nenávistí k PC ti rozumími :D


Citát:

Procesor AMD Phenom II X4 970 Black Edition Quad-Core (125W), 3500MHz, BOX, socket AM3 (Deneb)


Taky jsem kdysi preferoval AMD ale teď už bych volil spíš Intel. Mám k němu tak nějak větší důvěru a za posledních pár let co je používám jsem s nima neměl problém.

Z těch dob kdy kolovaly vtipy proč je Pentium oproti Motorole tak rychlé jsem už vyrostl (Motorola to pomalu počítala, Pentium rychle odhadovalo).

Citát:

První SSD by byl na systém a materiál z kamery, druhý na ukládání, třetí HDD na archivaci hotové práce.


Osobně bych nikdy nemíchal zdrojová data a systém na jednom disku. Jsou to jenom počítače, vždycky se může OS zhroutit tak že bude muset být přeinstalován. A při takové operaci je vždycky fajn nepřijít o data nebo je nemuset nějak složitě přesouvat na jiný disk (kde samozřejmě zrovna v tu chvíli ani nebudeš mít volné místo).

Navic 90 giga se mi na zdrojová data nezdá nijak moc, to zaplníš v době FullHD videa za chvíli. Počítej s tím že naopak zdrojová data ti zaberou daleko víc místa na disku než výsledek. A i ten výsledek pak určitě někam "bezpečně" zazálohuješ na DVD a nebudeš to jen skladovat na disku...

Nevím ani nakolik jsou SDD disky vhodné na to co budeš chtít - permanentní zapisování a čtení dat. Ani ve webových serverech se moc nepoužívají.

Zasláno: 19:44 10.1.2011
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos



(1) 2 3 »



Můžete prohlížet témata.
Nemůžete zakládat nová témata.
Nemůžete odpovídat na příspěvky.
Nemůžete editovat Vaše příspěvky.
Nemůžete mazat Vaše příspěvky.
Nemůžete přidávat nové ankety.
Můžete hlasovat v anketách.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům.
Nemůžete přispívat bez schválení.

[Rozšířené hledání]


Odkazy



Zen-Cart ke stažení

Vyšel nový Zencart 1.5.0

Originální moduly můžete stahovat na
www.zen-cart.com

Reklama
Nejaktivnější autoři
1 Melodic
Melodic
1002997
2 Kozoroh
Kozoroh
2124
3 JardaR
JardaR
1888
4 garden
garden
1419
5 Nismo
Nismo
1389
6 hbxx 1131
7 jandik01
jandik01
1070
8 PeterB
PeterB
1017
9 Dedek
Dedek
990
10 bambulko
bambulko
775