Registrovat    Přihlášení
Domů Odkazy Fórum Ke stažení Web hosting Registrace do katalogů
Přihlásit
Jméno:

Heslo:

Pamatuj si mně



Zapomenuté heslo

Nová registrace
Partner a hosting webu
zserver.cz
Spolupráce
Odkazy
česká sociální síť rexVoX.com
Informace a projekty na rodinné domy naleznete v našem blogu.

Navštívit můžete také pasivní rodinné domy - dřevostavby, kde naleznete informace o pasivních stavbách.

Odkazy.
Outlook CRM

Pro efektivní komunikaci i vedení projektů doporučujeme eWay-CRM.

IMac

Potřebujete nový pracovní počítač? Apple iMac bude nejlepší volbou!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Kategorie a fóra

Prohlížení tohoto vlákna:   1 Anonymní uživatelé



(1) 2 3 »


Zen cart vs. Oscommerce
Nováček
Členem od:
20:56 14.11.2005
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 1
Nepřipojen
Můžu se zeptat jako naprostý laik? V čem je lepší Zencart proti OScommerci? Jdu si poprvé nainstalovat zen, proto se ptám.

Zasláno: 21:01 14.11.2005
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Zen cart vs. Oscommerce
Webmaster
Členem od:
20:40 29.8.2005
Bydliště Osík City
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 1070
Nepřipojen
jako hlavní výhodu vidím hafo funkcí již v základu, pohodlnější a přehlednější obsluha obchodu

Zasláno: 11:57 15.11.2005
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Zen cart vs. Oscommerce
Začátečník
Členem od:
23:08 9.12.2005
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 29
Nepřipojen
Me se libil tenhle prispevek(jeho cast) od DreamCZ:
"c... btw sice je zen lepsi co se tyce provedeni ale v tomhle ponekud zaostava kdyz se podivate na oscommerce.com tak tam sou denne novy a novy moduly... kdyz to zencart.com pouze spekulace..."
Takze ZenCart musi mit i nevyhody. Videl jsem tu anketu: "Jaky obchod pouzivate". Prekvapila me hojna ucast XT Commerce. Me se ji nepodarilo korektne rozchodit. Ale nevadi, rozchodil jsem bez problemu Creloaded. Vidim, ze ZenCart muze pouzivat prefix tabulek. Co je fajn, zas nekde pisete, ze s nekterymi contibutions to nefacha.

Porovnanie shopov
Oscommerce 3.2MB
+ rychly
- nic v nom nie je

Loaded615
13.2MB (- 1.6MB sablony)
+ vela moznosti
- pomaly, viac prace s default nastavenim

Zen-cart 10.1MB
+vela moznosti (viac, ako creloaded?)
- nefakcenknost vacsiny contributions for oscommerce? (sa pytam)

Zasláno: 14:21 12.12.2005
_________________
www.kotolna.com/roman
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Zen cart vs. Oscommerce
Mno je to tezky srovnavat kazdej shop ma neco do sebe

Osc defakto i cre - ma diky obrovskemu mnozstvi uzivatelu hodne silnou podporu.
Zen - neni tak rozsireny, ale pokud mu to vydrzi myslim ze ma lepsi budoucnost a hlavne je i pro mene pokrocile uzivatele srozumitelnejsi. Instalace modulu neni tak narocna apod... Nepochybne stoji na zakladu osc, ale jde dle meho nazoru svou vlastni cestou a z osc si vzal to lepsi a zbytek zdokonalil.

Je fakt ze zencart neni kompatibilni s osc jako creloaded cili nejdou pouzivat moduly z osc na zenu a naopak, protoze tam jsou prejmenovany fce (tep na zen) apod... ostatne asi to byl zamer.

Co se tyce prefixu zatim jsem se nesetkal s modulem u kteryho by nefachalo

Zasláno: 20:52 12.12.2005
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Zen cart vs. Oscommerce
Guru
Členem od:
8:08 10.11.2005
Bydliště Prague
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 1389
Nepřipojen
co se týče toho prefixu, tak mě napadla možnost jak ho využít a už na tom pracuji... Když stavíte obchoďák (několik shopů) s jedním provozovatelem, tak se dá jednoduše vše postavit na jedné doméně a využít jedné databáze s prefixem a tabulky provázat tak, aby např při registrovaní se do jednoho byl rovnou registrován ve všech.. to stejné je s konfigurací (ovšem pokud chcete aby shopy byly stejné).. toť vše

Zasláno: 21:49 12.12.2005
_________________
NISMO
www.AUTOKSEFT.cz
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Zen cart vs. Oscommerce
Webmaster
Členem od:
20:40 29.8.2005
Bydliště Osík City
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 1070
Nepřipojen
Citát:

DreamCZ napsal/a:
Je fakt ze zencart neni kompatibilni s osc jako creloaded cili nejdou pouzivat moduly z osc na zenu a naopak, protoze tam jsou prejmenovany fce (tep na zen) apod... ostatne asi to byl zamer.

Co se tyce prefixu zatim jsem se nesetkal s modulem u kteryho by nefachalo

mno ale dneska jsem jen tak prolézal zencart.com a jsou tam návody na předělání věcí z ocs.. jen si to přečíst...pochopit.....udělat :1:

Zasláno: 22:20 12.12.2005
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Návštěvník
Re: Zen cart vs. Oscommerce
Návštěvník
aha, takze to byl nejaky flame, ze vsechny moduly nejedou...
co se nazvu funkci tyce, uz to nekdo spominal, ze oscommerce si je prejmenuje z tep_ na osc_ ,
a co se prefixu oscommerce tyce, tusim je to zmena jen 2 souboru, (nebo 4?, i admin cast). kdysi jsem si s tim hral a strcil oscommerci jako modul do jednoho CMSka, tak jsem ten prefix tam musel narvat. jestli bude zajem vylovim to. a mozna i prihreju polivcicku oscommerci s jeji 3000ovkou contributions ...za kterymi by mi bylo smutno

no co se uzivatelske zakladny creloaded tyce, videl jsem tady statistiku a celkem me prekvapilo, jak malo lidi ho pouziva

no a snad rozchodim ten svuj svicny zencart ... kdyz je pry jednodussi

to: Nismo
ok, to je hezka myslenka, me to taky zajima, jenze jak docilis, aby user, tedy admin z jednoho shopu se nevloupal do jineho? kdyz budou mit stejne heslo do DB. vlastne teorie rika nedelej druhemu, co sam nechces..."
jenze...





.

Zasláno: 22:27 12.12.2005
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Zen cart vs. Oscommerce
maybe nismo myslel vice shopu s jednou administraci...

Zasláno: 22:48 12.12.2005
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Zen cart vs. Oscommerce
Citát:

Nismo napsal/a:
co se týče toho prefixu, tak mě napadla možnost jak ho využít a už na tom pracuji... Když stavíte obchoďák (několik shopů) s jedním provozovatelem, tak se dá jednoduše vše postavit na jedné doméně a využít jedné databáze s prefixem a tabulky provázat tak, aby např při registrovaní se do jednoho byl rovnou registrován ve všech.. to stejné je s konfigurací (ovšem pokud chcete aby shopy byly stejné).. toť vše


mno mozna nevim presne jak to myslis nekolik shopu, ale slo by to udelat asi jednoduseji, pokud by byla stejna konfigurace a administrace asi bych si pohral s categoriema a templatama... pricemz co kategorie to jinej (imaginarne) shop s jinym templatem to by nebylo tak slozity...

cili ROOT categorie id 0
- podkategorie 1 = ROOT shopu 1 template 1
- podkategorie 2 = ROOT shopu 2 template 2
...

pricemz by se akorat udelala uprava v application_top.php na prepinani toho templatu... a upravili by se sideboxy a bylo by vymalovano...

Zasláno: 23:07 12.12.2005
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Zen cart vs. Oscommerce
Pokročilý
Členem od:
11:48 17.6.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 44
Nepřipojen
Trošku už po delší době, ale na oscommerci je cont pro multishop, je to vyřešeno dost dobře. Shopů kolik chceš, v jakým vzhledu chceš. Admin jeden, hlavní administrátor může vytvořit další účty, přiřadit novým práva k různým shopům, taky může vybrat v kterém shopu se má ta která kategorie zobrazovat. Vlastně,vše co se dá nastavit se dá odlišit pro jednotlivý shopy. Třeba jeden může byt pouze v cz, druhý v en atd atd..klient který se přihlásí do jednoho má vlastně vytvořen účet všude. A není to děláno přes prefix,ale tak že je nová tabulka kde se ukládá nastavení pro různý shopy. Jeden testuju a dodělávám na locale a jede to super. Začíním na tom stavět pro klienta obchodní dům právě.
Jo, a to je i odpověď co jsem si vybral.Dal jsem přednost oscommerci, která je jednoduchá, čitelná, doinstaluju si do ní jen to potřebné a mám nad tím plnou kontrolu. A ot jsem vyzkoušel i zencart, i creloaded. Dokonce mám doma novou verzi cre6.2B2B, ale vždycky se těším až v nich dodělám a vrátím se k os)
BTW: a nekamenujte mně za to)

Zasláno: 16:35 17.6.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos



(1) 2 3 »



Můžete prohlížet témata.
Nemůžete zakládat nová témata.
Nemůžete odpovídat na příspěvky.
Nemůžete editovat Vaše příspěvky.
Nemůžete mazat Vaše příspěvky.
Nemůžete přidávat nové ankety.
Můžete hlasovat v anketách.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům.
Nemůžete přispívat bez schválení.

[Rozšířené hledání]


Odkazy



Zen-Cart ke stažení

Vyšel nový Zencart 1.5.0

Originální moduly můžete stahovat na
www.zen-cart.com

Reklama
Nejaktivnější autoři
1 Melodic
Melodic
1002997
2 Kozoroh
Kozoroh
2124
3 JardaR
JardaR
1888
4 garden
garden
1419
5 Nismo
Nismo
1389
6 hbxx 1131
7 jandik01
jandik01
1070
8 PeterB
PeterB
1017
9 Dedek
Dedek
990
10 bambulko
bambulko
775