Registrovat    Přihlášení
Domů Odkazy Fórum Ke stažení Web hosting Registrace do katalogů
Přihlásit
Jméno:

Heslo:

Pamatuj si mně



Zapomenuté heslo

Nová registrace
Partner a hosting webu
zserver.cz
Spolupráce
Odkazy
česká sociální síť rexVoX.com
Informace a projekty na rodinné domy naleznete v našem blogu.

Navštívit můžete také pasivní rodinné domy - dřevostavby, kde naleznete informace o pasivních stavbách.

Odkazy.
Outlook CRM

Pro efektivní komunikaci i vedení projektů doporučujeme eWay-CRM.

IMac

Potřebujete nový pracovní počítač? Apple iMac bude nejlepší volbou!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Kategorie a fóra

Prohlížení tohoto vlákna:   1 Anonymní uživatelé



(1) 2 »


aky soft na vyparsovanie udajov z eshopu
Začátečník
Členem od:
5:54 31.3.2010
Bydliště Trencin
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 24
Nepřipojen
Na internete som hľadal nástroje na parsovanie údajov z webových stránok. Našiel som software od mozenda (žial iba trial do 1000 stránok), ktorý slúži na extrahovanie údajov zo zoznamov, teda aj eshopov.
Výstup by mal byť vo formáte pre tabuľkové editory (excel, oofice calc...a podobne)
Zaujímalo ma ako a s akým software si pomáhate vy majitelia eshopov, nakolko sa mi zdá že na túto tému by mohla byť aj zaujimavá diskusia a pomohlo by to aj ostatným zoznámiť sa s možnosťami ako pripraviť import do obchodu.

Zasláno: 17:49 6.12.2010
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: aky soft na vyparsovanie udajov z eshopu
Guru
Členem od:
21:36 5.12.2008
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 746
Nepřipojen
My údaje nekrademe :)

Zasláno: 18:18 6.12.2010
_________________
Shopy: www.centrum-matraci.cz
Když máš nápad, o kterém si myslíš, že by mohl fungovat, zřejmně by mohl fungovat, ale to se nedozvíš dokud ho ze 100% nezrealizuješ. Takže to prostě udělej !!!
.... a pokud se to týká webu, tak ho hlavně předem zazálohuj :)
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: aky soft na vyparsovanie udajov z eshopu
Začátečník
Členem od:
5:54 31.3.2010
Bydliště Trencin
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 24
Nepřipojen
co? ved tu nejde o kradnutie ale o ulahcenie prace, ked ti dodavatel doda len kopec pdf suborov a povie ze na jeho strankach je zoznam a ze si ho mas cely rucne prepisat.... uz vies co myslim?

Zasláno: 21:42 6.12.2010
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: aky soft na vyparsovanie udajov z eshopu
Guru
Členem od:
21:36 5.12.2008
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 746
Nepřipojen
Většinou tenhle soft slouží k samým nekalým věcem. Jinak takový dodavatel je hotové prokletí, pokud to jen zkopíruješ, nejspíš toho stejně moc neprodáš, každý kus je potřeba mít výborně zpracovaný, jinak si ho nikdo nekoupí (vidím na mnoha e-shopech, řekněme že jsem jich viděl "zevnitř" kolem 60ti, jak si tam lidé kupují z celého katalogu jen několik málo položek, zato opakovaně a pak jsou tam celé kategorie, ze kterých si nekoupí nikdo nikdy nic).
Kopírovat ze stránek ctrl+c a ctrl+v ještě ujde, uděláš desítky položek za hodinu a alespoň máš kontrolu nad tím co děláš. Horší je, když někdo poskytne jenom ty pdf. I s tím jsem se setkal a dopadlo to tak, že jsem na to zprostředkoval brigádu maminám na mateřské dovolené, takže když teď tohle přijde, mám to vyřešené :).

Zasláno: 22:04 6.12.2010
_________________
Shopy: www.centrum-matraci.cz
Když máš nápad, o kterém si myslíš, že by mohl fungovat, zřejmně by mohl fungovat, ale to se nedozvíš dokud ho ze 100% nezrealizuješ. Takže to prostě udělej !!!
.... a pokud se to týká webu, tak ho hlavně předem zazálohuj :)
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: aky soft na vyparsovanie udajov z eshopu
Webmaster
Členem od:
22:00 29.8.2005
Bydliště Brno
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 2124
Nepřipojen
Citát:

AdamecM napsal/a:
Jinak takový dodavatel je hotové prokletí, pokud to jen zkopíruješ, nejspíš toho stejně moc neprodáš, každý kus je potřeba mít výborně zpracovaný, jinak si ho nikdo nekoupí (vidím na mnoha e-shopech, řekněme že jsem jich viděl "zevnitř" kolem 60ti, jak si tam lidé kupují z celého katalogu jen několik málo položek, zato opakovaně a pak jsou tam celé kategorie, ze kterých si nekoupí nikdo nikdy nic).
Kopírovat ze stránek ctrl+c a ctrl+v ještě ujde, uděláš desítky položek za hodinu a alespoň máš kontrolu nad tím co děláš. Horší je, když někdo poskytne jenom ty pdf. I s tím jsem se setkal a dopadlo to tak, že jsem na to zprostředkoval brigádu maminám na mateřské dovolené, takže když teď tohle přijde, mám to vyřešené :).


Abych pravdu řekl, tak dodavatele si nevybíráš, alespoň v některých oborech. Moji dodavatelé dávají zásadně tištěný ceník, když něco vyžebrám, nebo seženu, tak je to jen jak píšeš PDF a to ještě prokládané obrázky a v nesouvislých tabulkách.

Určitě mají možnost to exportovat, ale "prdí na to".


Co se týká velkého množství v obchodu, tak to máš pravdu, ale na druhé straně máš zase větší návštěvnost. Chce to všechno s mírou.
Já tě třeba budu odstraňovat produkty. Asi na to udělám skript a vše co bude mít malou návštěvnost odstraním.

Zasláno: 23:23 6.12.2010
_________________
Prodej zencart.cz
Virtuální sídlo firmy v Brně
Pronájem salónku v Brně, oslavy, pronájmy prostor v Brně
-----
"Nikdo není dokonalý" .... radím Vám zálohujte
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: aky soft na vyparsovanie udajov z eshopu
Webmaster
Členem od:
22:00 29.8.2005
Bydliště Brno
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 2124
Nepřipojen
Citát:

kukatkoo napsal/a:

Zaujímalo ma ako a s akým software si pomáhate vy majitelia eshopov, nakolko sa mi zdá že na túto tému by mohla byť aj zaujimavá diskusia a pomohlo by to aj ostatným zoznámiť sa s možnostmi ako pripraviť import do obchodu.


No na webu jsou nabídky na zpracování feedů z různých stránek, ale musíš to zaplatit. Jestli dodavatel má pořád stejnou strukturu stránek, tak by to neměl být až takový problém.


PS: no mnoho obchodů by se divilo, že jejich zboží je ze dne na den na jiným obchodě. Zvláště, když si nezmění většinový adresář z xml feedem nebo jméno souboru. Viděl jsem mraky těchto obchodů.

Nicméně moc si tito jedinci co to berou jinde nepomůžou, buď si ušijí ostudu, nebo to musí tak změnit, že je lepší to naplnit sám. (To není na Tebe, to byla jen přimomínka)

Zasláno: 23:26 6.12.2010
_________________
Prodej zencart.cz
Virtuální sídlo firmy v Brně
Pronájem salónku v Brně, oslavy, pronájmy prostor v Brně
-----
"Nikdo není dokonalý" .... radím Vám zálohujte
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: aky soft na vyparsovanie udajov z eshopu
Začátečník
Členem od:
5:54 31.3.2010
Bydliště Trencin
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 24
Nepřipojen
Citát:

AdamecM napsal:
Většinou tenhle soft slouží k samým nekalým věcem. Jinak takový dodavatel je hotové prokletí, pokud to jen zkopíruješ, nejspíš toho stejně moc neprodáš, každý kus je potřeba mít výborně zpracovaný, jinak si ho nikdo nekoupí (vidím na mnoha e-shopech, řekněme že jsem jich viděl "zevnitř" kolem 60ti, jak si tam lidé kupují z celého katalogu jen několik málo položek, zato opakovaně a pak jsou tam celé kategorie, ze kterých si nekoupí nikdo nikdy nic)........


Tak ja nepovazujem za nekale ;) Vela mojich dodavatelov na to prdi, dodava mi materialy ktore su tazko spracovatelne, ale teraz som sa dostal ku tomu zoznamu na webe ktory je vhodny pre parsovanie. Samozrejme vyparsovanie dat je prvym krokom, nasledne rucne upravim popisy produktu lebo nemam rad ked je nieco 1:1 len plain text a skopirovane. Treba to spravit atraktivnejsie pre navstevnikov.
Skusal som MOZENDA ale je to len trial "inak super vec, treba pozriet, na stranke maju aj nejake videa ako to pouzit a co to vie" a dnes som vycerpal limit parsovanych stranok. Skusam nieco googlit, urcite to nie je jediny nastroj. Teda dufam ze nie je jediny.

Citát:

Kozoroh napísal:
No na webu jsou nabídky na zpracování feedů z různých stránek, ale musíš to zaplatit. Jestli dodavatel má pořád stejnou strukturu stránek, tak by to neměl být až takový problém.


PS: no mnoho obchodů by se divilo, že jejich zboží je ze dne na den na jiným obchodě. Zvláště, když si nezmění většinový adresář z xml feedem nebo jméno souboru. Viděl jsem mraky těchto obchodů.

Nicméně moc si tito jedinci co to berou jinde nepomůžou, buď si ušijí ostudu, nebo to musí tak změnit, že je lepší to naplnit sám. (To není na Tebe, to byla jen přimomínka)


To je sice pravda ze sa tovar objavuje v inych obchodoch ked si niekto nejakym sposobom poberie cudzie veci, ale ak mam dohodnute s dodavatelom ze si mozem cerpat od tadial hamba to nie je ze to chcem brat miesto pdf a inych papierochych srand, aspon si nejako usetrim pracu s blbymi antipodkladmi - cennikmi v roznej len nie v prijatelnej podobe...
Pred tym ako som siel do obchodovania som si naivne myslel ze mame dobu internetu a databazoveho spracovania udajov a nie pravek kedy sa zoznami pisali len v papierovej podobe pripadne distribuovali ako indianske uzllikove pismo. A obchodnici sup ho prepisat a nie rozumnou cestou spracovat... ;)


ps: o tych antidodavateloch ani nehovoriac...

Zasláno: 0:01 7.12.2010
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: aky soft na vyparsovanie udajov z eshopu
Guru
Členem od:
15:11 16.2.2010
Bydliště Plzeň
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 260
Nepřipojen
Musím se kukatkoo trochu hodně zastat, naprosto ho chápu. Taky nám jeden z dodavatelů řekl, zboží máte na našich stránkách, stáhněte si ho jak chcete, data vám neposkytneme, protože to neumíme a fotky si můžete dát naše s naším vodoznakem.

A brigádnicí, tahle možnost mě fakt napadla, ale asi žiju v naprosto špatným městě, sehnat takového brigádníka jsem se pokoušela, když někoho seženu a práci mu vysvětlim a domluvíme se, tak mě za týden řekne, že to dělat nebude. A matky na mateřské ................ to prostě komentovat nebudu.

A co se týče množství zboží, když ho tam máš málo tak tě lidi říkaj jééé vy tam nic nemáte. Lidi naopak chtějí obchody přetékající zbožím. Sice si ho nikdy nekoupí a ani neví, že tam je, ale chtějí mít pocit, že máte skladem 10 000 položek.

Zasláno: 9:00 7.12.2010
_________________
Jsem lev samotář.............takže nesahat a hlavně nekrmit!
Motto: Carpe diem

www.benovoletadylka.cz
www.t-rexforum.cz

Teď se o nás stará Melodic, protože pořád někde lítáme, takže pokud se vám něco u nás nelíbí obraťte se přímo na něj a on si to s vámi vyřídí. :)
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: aky soft na vyparsovanie udajov z eshopu
Guru
Členem od:
8:08 10.11.2005
Bydliště Prague
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 1389
Nepřipojen
Na tohle si dělám skripty svoje. Problém nastává s Ajaxem, ale i ten jde občas obejít.

Zasláno: 9:05 7.12.2010
_________________
NISMO
www.AUTOKSEFT.cz
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: aky soft na vyparsovanie udajov z eshopu
Začátečník
Členem od:
5:54 31.3.2010
Bydliště Trencin
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 24
Nepřipojen
Citát:

Lioness napsal/a:
A co se týče množství zboží, když ho tam máš málo tak tě lidi říkaj jééé vy tam nic nemáte. Lidi naopak chtějí obchody přetékající zbožím. Sice si ho nikdy nekoupí a ani neví, že tam je, ale chtějí mít pocit, že máte skladem 10 000 položek.


Ja potrebujem vyriešiť od par dpdavateľov cca cez 7000 položiek v jednom eshope a okolo 3000 položiek v druhom .... to je trocha veľa aj na brigadnika ;) Ručne by som to robil pol roka a svoj čas potrebujem investovať do rozumnejších vecí ako je šialené ručné prepisovanie do import súboru alebo priamo do eshopu.

Zasláno: 9:11 7.12.2010
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos



(1) 2 »



Můžete prohlížet témata.
Nemůžete zakládat nová témata.
Nemůžete odpovídat na příspěvky.
Nemůžete editovat Vaše příspěvky.
Nemůžete mazat Vaše příspěvky.
Nemůžete přidávat nové ankety.
Můžete hlasovat v anketách.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům.
Nemůžete přispívat bez schválení.

[Rozšířené hledání]


Odkazy



Zen-Cart ke stažení

Vyšel nový Zencart 1.5.0

Originální moduly můžete stahovat na
www.zen-cart.com

Reklama
Nejaktivnější autoři
1 Melodic
Melodic
1002997
2 Kozoroh
Kozoroh
2124
3 JardaR
JardaR
1888
4 garden
garden
1419
5 Nismo
Nismo
1389
6 hbxx 1131
7 jandik01
jandik01
1070
8 PeterB
PeterB
1017
9 Dedek
Dedek
990
10 bambulko
bambulko
775