Registrovat    Přihlášení
Domů Odkazy Fórum Ke stažení Web hosting Registrace do katalogů
Přihlásit
Jméno:

Heslo:

Pamatuj si mně



Zapomenuté heslo

Nová registrace
Partner a hosting webu
zserver.cz
Spolupráce
Odkazy
česká sociální síť rexVoX.com
Informace a projekty na rodinné domy naleznete v našem blogu.

Navštívit můžete také pasivní rodinné domy - dřevostavby, kde naleznete informace o pasivních stavbách.

Odkazy.
Outlook CRM

Pro efektivní komunikaci i vedení projektů doporučujeme eWay-CRM.

IMac

Potřebujete nový pracovní počítač? Apple iMac bude nejlepší volbou!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Kategorie a fóra

Prohlížení tohoto vlákna:   1 Anonymní uživatelé





zpomalení e-shopu
Expert
Členem od:
11:04 29.5.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 120
Nepřipojen
Dobrý den,
nahrál jsem do databáze kolem 1000 položek a e-shop je nyní strašně pomalý. Nevíte, jak by se to dalo zrychlit? 1000 položek se mi nezdá být až zas tak moc... Vychází asi 20 položek na jednu kategorii a hostuji u FORPSI. Napadá vás něco?
Díky za radu.

Zasláno: 15:11 30.5.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: zpomalení e-shopu
Guru
Členem od:
20:29 7.12.2005
Bydliště Plzeň
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 990
Nepřipojen
Problém bude asi v pomalém databázovém serveru, respektive v jeho zatížení. Přečti si Optimalizace počtu dotazů na databázi.

Nejlepší řešení je podle mě přejít na hosting, který to zvládne. Ve verzi 1.4 má být redukován počet sql dotazů, ale ta bude bůhví kdy.

Zasláno: 15:54 30.5.2006
_________________
[col
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: zpomalení e-shopu
Webmaster
Členem od:
21:08 29.8.2005
Bydliště Louny
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 1888
Nepřipojen
J, taky jsem jel do nedávna na forpsi. Bývaly dny, kdy to fakt nejelo, a to jsem měl pouze 6000 položek.
No podle mě to zas tak moc není. Teď po přechodu na isol se to až na nějaké výjimky výrazně zlepšilo. Takže opravdu záležitost hostingu a konkrétního serveru kam člověka hodí.

Zasláno: 16:02 30.5.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: zpomalení e-shopu
Začátečník
Členem od:
12:51 19.5.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 33
Nepřipojen
Som sice len zaciatocnik ale pri instalacii zenu si si mohol vybrat cache SQL do suboru do databazy a bez cache. Podla mna aj tato volba ma za nasledok spomalenie zenu. Neviem sice na aku moznost si si zvolil cache pri instalacii ale ak je zvolena na databazu tak to moze byt prave tym. Neviem ja som mal zatial len 100 produktov.

Some SQL queries are marked as being cacheable. This means that if they are cached they will run much more quickly. You can decide which method is used to cache the SQL Query.

None. SQL queries are not cached at all. If you have very few products/categories you might actually find this gives the best speed for your site.

Database. SQL queries are cached to a database table. Sounds strange but this might provide a speed increase for sites with medium numbers of products/categories.

File. SQL Queries are cached to your server's hard disk. For this to work you must ensure that the directory where queries are cached to is writeable by the web server. This method is probably most suitable for sites with a large number of products/categories.

Zasláno: 17:50 30.5.2006
_________________
www.lgtex.sk -Internetovy obchod s termooblecenim
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: zpomalení e-shopu
Expert
Členem od:
11:04 29.5.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 120
Nepřipojen
To by možná mohlo být tím... A je nějaká možnost si toto nyní nějak ověřit a případně to změnit? Já už si nějak nevybavuju, s jakými parametry jsem to instaloval

Zasláno: 18:37 30.5.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: zpomalení e-shopu
Webmaster
Členem od:
21:08 29.8.2005
Bydliště Louny
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 1888
Nepřipojen
Nastavení je a dá se měnit v /includes/configure.php a /admin/includes/configure.php.

Zasláno: 18:43 30.5.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: zpomalení e-shopu
Expert
Členem od:
11:04 29.5.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 120
Nepřipojen
Tak jsem vyzkoušel nastavit cache na file a opravdu se celý eshop viditelně zrychlil. Díky za rady.

Zasláno: 19:11 30.5.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: zpomalení e-shopu
Nováček
Členem od:
18:54 30.3.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 17
Nepřipojen
To JardaR:

Ahoj,
prosimte, muzu na Tebe s jednim dotazem k rychlosti ? Podle toho, co jsem pochopil z diskuse, tak by Parse Time melo byt za beznych podminek jen o neco malo vetsi nez Query Time. Ja mam na cerstve nainstalovanem shopu v. 1.3.6 se 7 kategoriema a jednim zbozim stabilne neco kolem:

Parse Time: 4.705 - Number of Queries: 90 - Query Time: 0.080605718063354

Prijde mi, ze tam je docela propastnej rozdil. Jediny co me napada, je cervena hlaska pri instalaci:

-------------------
PHP Safe Mode = ON

Zen Cart™, being a full-service e-Commerce application, does not work well on servers running in Safe Mode.

To run an e-Commerce system requires many advanced services often restricted on lower-cost "shared" hosting services. To run your online store in optimum fashion will require setting up a webhosting service that does not place you or your webspace in "Safe Mode". You need your hosting company to set "SAFE_MODE=OFF" in your php.ini file.
-------------------

Podle toho bych pochopil, ze tady ten shop behat nebude nejspis vubec, ale chodi. Neni ale mozne, ze by to mohla byt prave pricina pomalejsiho nacitani ? Diky.

Pozn. hosting web4u.cz

Zasláno: 11:23 3.12.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos






Můžete prohlížet témata.
Nemůžete zakládat nová témata.
Nemůžete odpovídat na příspěvky.
Nemůžete editovat Vaše příspěvky.
Nemůžete mazat Vaše příspěvky.
Nemůžete přidávat nové ankety.
Můžete hlasovat v anketách.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům.
Nemůžete přispívat bez schválení.

[Rozšířené hledání]


Odkazy



Zen-Cart ke stažení

Vyšel nový Zencart 1.5.0

Originální moduly můžete stahovat na
www.zen-cart.com

Reklama
Nejaktivnější autoři
1 Melodic
Melodic
1002997
2 Kozoroh
Kozoroh
2124
3 JardaR
JardaR
1888
4 garden
garden
1419
5 Nismo
Nismo
1389
6 hbxx 1131
7 jandik01
jandik01
1070
8 PeterB
PeterB
1017
9 Dedek
Dedek
990
10 bambulko
bambulko
775