Registrovat    Přihlášení
Domů Odkazy Fórum Ke stažení Web hosting Registrace do katalogů
Přihlásit
Jméno:

Heslo:

Pamatuj si mně



Zapomenuté heslo

Nová registrace
Partner a hosting webu
zserver.cz
Spolupráce
Odkazy
česká sociální síť rexVoX.com
Informace a projekty na rodinné domy naleznete v našem blogu.

Navštívit můžete také pasivní rodinné domy - dřevostavby, kde naleznete informace o pasivních stavbách.

Odkazy.
Outlook CRM

Pro efektivní komunikaci i vedení projektů doporučujeme eWay-CRM.

IMac

Potřebujete nový pracovní počítač? Apple iMac bude nejlepší volbou!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Kategorie a fóra

Prohlížení tohoto vlákna:   1 Anonymní uživatelé



(1) 2 3 »


Akutní help - Atributy ( jejich nastavení)
Pokročilý
Členem od:
10:15 2.2.2008
Bydliště Mělník
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 62
Nepřipojen
Prolezl jsem forum, zkousel i pres vyhledávač a jediné co jsem se dozvěděl je, že přes atributy lze nastavit u zbozi treba u parfemu v mem pripade moznost obsahu baleni. Potrebuju aby parfem x mel Obsah baleni a moznost 50ml a 100ml napr.

Dal sem pochopil ze nazev atributu je Obsah baleni a hodnota atributu je 50ml nebo 100ml to si vytvorim a pak kdyz du do spravce atributu a tam zatrhnu obsah baleni a hodnotu 50ml pro kategorii id 21 napr tak to napise ze

Volba atributu a volba hodnoty NESOUHLASÍ - Atribut nebyl přidán. - Obsah baleni : 50ml


A dalsi dotaz s tim spojeny je co mam zatrnout, pri vytvareni hodnoty atributu, text, checkbox nebo co.

Pokud by mi dokazal nekdo rychle poradit treba i pres icq budu moc vděčny. Je to teď hodně aktuální otázka potřebuji začít plnit zbožím a musím se rozhodnout jestli to bude s atributy nebo každé zvlášť.

Edit: pridávat mi to již jde, nějak sem se k tomu proklikal, dal sem vyce moznosti, ted se mi divne hazi kazda nova hodnota jakoby dvakrat ale funguje to. Ale stale to je tak ze je nejaka zakladni cena a k te cene se jakoby pripocita dalsi coz je spatne.

Ja otrebuju aby se s obsahem baleni menila i cena a to si myslim ze bude muset byt nejaky ten externia atribut plungin.


Edit2: tak již sem přišel na to, že se musí použít položka radio u nazvu atributu, aby se zobrazoval jako zaskrtavaci moznost, dale jsem prisel na to, ze kdyz u zbozi zrusim cenu a deklaruju ji pomoci atributu a u zbozi samozrejme zaskrtnu ridit dle atributu tak to funguje temer tak jak potrebuji. Ted dela problem dan.

Kdyz dam dan musim tam vzdy napsat hodnotu bez dane a ja mam cenik napsany jiz s dani a musel bych to cele pokazde prepocitavat nemam ho v xls abych si to udelal treba vzoreckem.

Tudiz jedna moznost je zadat cenu s dani ono mi to spocita pri pridavani zbozi cenu bez dane a tu tam pak vlozit.

A nebo nejak vypnout to aby to bralo cenu zadanou v atributu jako bez dane ale aby ji to bralo jako ze tam dan jiz je.

Zasláno: 9:55 4.2.2008

Editováno Pulec7 ze dne 4. 2. 2008 10:51:46
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Akutní help - Atributy ( jejich nastavení)
Pokročilý
Členem od:
10:15 2.2.2008
Bydliště Mělník
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 62
Nepřipojen
Tak tady mám trošku monolog ale asi to nevadí, na foru to tady pořádně rozebrané není a nováčkům jako já by se něco podobného učitě hodilo.

Atributy:

1. Nastavit nazev atributu např. obsah balení, velikost, barva

2. Hodnota atributu - například 50ml, XL, žlutá

3. Ve spravci atributů, přiřadíte název k hodnotě a nastavíte pro něj další specifikace, jako třeba cenu navíc to znamená základní cena + 120kč za žlutou barvu, atd...

uložíte.

Při zadávání atributu respektive názvu si volíte jak se má zobrazovat doporučuji vyzkoušet.


Pokud chcete aby se cena zobrazovala podle atributu a nepřipočítavala, musíte ve zboží nastavit cenu na 0 a zaroveň zaškrtnout cena se určuje nejnižším atributem.

Teď máte například hodnoty 50ml, 100ml, logicky je cena nejnižší 50ml a proto se bude zobrazovat ve zboží nazv + nejnižší cena po rozkliknutí máte na výběr mezi balením menším a věčím. Cena se upravý.

Pozor cena se musí do atributu zadávat bez daně, ve zboží máte k dispozici dvě políčka u atributu jen jedno a to bez daně. Zároveň je problém když nastavujete slevu, nastaví se pro nejnižší atribut, tudíž pro balení 50ml. ale když chci pro ten větší tak mám smůlu zatím sem nepřišel nato jak to udělat leda nějaký pokročilejší plungin.


Takže jsem dospěl k názoru, že pro můj případ budu mít položky zvlášť pojmenováné a vytvořené pro každý obsah balení, dle mého názoru to možná vypadá méně elegantně ale funkčnost je velice dobrá.

Pokud by mě chtěl někdo doplnit budu rád.

Zasláno: 11:35 4.2.2008
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Akutní help - Atributy ( jejich nastavení)
Expert
Členem od:
20:40 15.11.2006
Bydliště Kolín
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 149
Nepřipojen
Tak začneme odpovídat postupně ... pokud chceš aby si vybral zdali chce balení 50 nebo 100ml uďál bych jako Název atributu - Obsah balení .... a dát ho jako Dropdown .... potom potom si v Hodnotách atributu vytvoříš u " Obsah balení " hodnotu 50 a 100ml .... poté když chceš atribut k určitému zboží přidělit tak si si ještě před tím než si v kategorii zboží vybereš maš napravo výběr - smazat,editovat apod. tam máš takové "A" což jsou atributy. Tam si vybereš přímo u dotyčného zboží dotyčný atribut a přidělíš mu +cenu za tento atribut, ta se potom na objednávce ukáže už správně.

Zasláno: 13:03 4.2.2008
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Akutní help - Atributy ( jejich nastavení)
Pokročilý
Členem od:
10:15 2.2.2008
Bydliště Mělník
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 62
Nepřipojen
Tomu rozumim a prave ta cena plus a nebo ta druha moznost jsou nevyhovujici, zbozi budu pridavat rucne nemam k dispozici nic pro inport a tak nastaveni je potom zdlouhave, kdyz mam cenu toho a toho musim zjistit rozdilnou hodnotu tu tam napsat nebo naopak dany problem s dani atd.... a ve vysledku se mi ukaze sleva pouze na nejmensim atributu.

Asi by se dalo nekde nastavit ze treba pri sleve vyberes produkt a atribut a tomu celemu das slevu ale je to mnohem slozitejsi nez vzdy udelat dve verze od jednoho vic toho nebude budu mit vzdy max. dve baleni takze se to da prezit a vypada to a pracuje se stim co se nastaveni cen tyce mnohem pohodlneji.

Zasláno: 14:20 4.2.2008
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Akutní help - Atributy ( jejich nastavení)
Guru
Členem od:
3:31 25.11.2007
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 597
Nepřipojen
podle me jiny objem je jine zbozi a basta, vzdyt to musi mit i odlisny skladovy kod, stav na skladu apod.

podle me neni atribut na tento ucel vhodna metoda

ale mohu se i mylit

Zasláno: 15:05 5.2.2008
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Akutní help - Atributy ( jejich nastavení)
Pokročilý
Členem od:
10:15 2.2.2008
Bydliště Mělník
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 62
Nepřipojen
Holz: musím souhlasit, prolezl jsem vsechny mozne kombinace atributu ruzne nastaveni a nic me neuspokojilo takze zustavam u kazde polozky zvlast.

Zasláno: 16:27 5.2.2008
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Akutní help - Atributy ( jejich nastavení)
Nováček
Členem od:
8:38 6.2.2008
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 5
Nepřipojen
zdravim, delam taky eshop na parfemy a nutne tam potrebuju aby atributy byly zobrazeny jako treba na http://www.parfemy-parfumcity.cz/cz/giorgio-armani/pro-zeny/acqua-di-gio/

proste aby u ceny produku tabulka s jednotlivymi objemy(atributy) a s finalni cenou kazdeho(ne jenom rozdil ).

Nevite jestli na to existuje modul? nebo se to musi dobastlit.

diky

Zasláno: 8:43 6.2.2008
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Akutní help - Atributy ( jejich nastavení)

Členem od:
23:10 26.10.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 1002997
Nepřipojen
hledej Price Updater

Zasláno: 8:57 6.2.2008
_________________
Save Water !
Drink Beer ...
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Akutní help - Atributy ( jejich nastavení)
Nováček
Členem od:
8:38 6.2.2008
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 5
Nepřipojen
dik, koukam ze Price Updater poresi ajaxem zmenu finalni ceny.
A nejaky modul ,ktery by atributy hodil do takovy tabulky a k nim finalni cenu by nebyl?

Zasahovat do kodu se mi moc nechce :/

thnx

Zasláno: 9:12 6.2.2008
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Akutní help - Atributy ( jejich nastavení)

Členem od:
23:10 26.10.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 1002997
Nepřipojen
Citát:

reiben napsal/a:

Zasahovat do kodu se mi moc nechce :/



co je těžkého na tom, že to dáš do tabulky a podbarvíš jednotlivá pole?

stylesheet.css, tpl_product_info_display.php

a bez zásahů do kódu toho moc nenaděláš

Zasláno: 9:44 6.2.2008
_________________
Save Water !
Drink Beer ...
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos



(1) 2 3 »



Můžete prohlížet témata.
Nemůžete zakládat nová témata.
Nemůžete odpovídat na příspěvky.
Nemůžete editovat Vaše příspěvky.
Nemůžete mazat Vaše příspěvky.
Nemůžete přidávat nové ankety.
Můžete hlasovat v anketách.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům.
Nemůžete přispívat bez schválení.

[Rozšířené hledání]


Odkazy



Zen-Cart ke stažení

Vyšel nový Zencart 1.5.0

Originální moduly můžete stahovat na
www.zen-cart.com

Reklama
Nejaktivnější autoři
1 Melodic
Melodic
1002997
2 Kozoroh
Kozoroh
2124
3 JardaR
JardaR
1888
4 garden
garden
1419
5 Nismo
Nismo
1389
6 hbxx 1131
7 jandik01
jandik01
1070
8 PeterB
PeterB
1017
9 Dedek
Dedek
990
10 bambulko
bambulko
775