Registrovat    Přihlášení
Domů Odkazy Fórum Ke stažení Web hosting Registrace do katalogů
Přihlásit
Jméno:

Heslo:

Pamatuj si mně



Zapomenuté heslo

Nová registrace
Partner a hosting webu
zserver.cz
Spolupráce
Odkazy
česká sociální síť rexVoX.com
Informace a projekty na rodinné domy naleznete v našem blogu.

Navštívit můžete také pasivní rodinné domy - dřevostavby, kde naleznete informace o pasivních stavbách.

Odkazy.
Outlook CRM

Pro efektivní komunikaci i vedení projektů doporučujeme eWay-CRM.

IMac

Potřebujete nový pracovní počítač? Apple iMac bude nejlepší volbou!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Kategorie a fóra

Prohlížení tohoto vlákna:   1 Anonymní uživatelé



(1) 2 3 »


Optimalizované stránky pro SEO
Začátečník
Členem od:
19:36 3.3.2007
Bydliště HK
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 36
Nepřipojen
Ahoj,

chtěl bych Vás požádat o pomoc při hledání nastavení, kde najdu které kategorie, texty atd mají být zařazeny v tazích H1, H2, H3 ... Jelikož si myslím, že je to stejně důležité jako mít např SEO URL ( které mi mimochodem nevím proč nechodí a když ho zapnu tak se mi směruje stránka na error404 ).
Když se člověk podívá na "vygenerovanou" stránku na eshopu zencart, tak je plno zbytečností, které využívají např H1, H2 ...
Ve stylesheet.css jsem to nenašel ( možná jsem jen špatně viděl ), tam jsem našel jen jakou mají mít barvu a výšku dané tagy.
Ani ve foru jsem toto nikde nenašel, jen max. to řešení SEO URLs. Když by někdo měl chvilku tak bych i za pomoc při zavedení SEO URLs byl vděčný.

Díky J.V.
ZenCart : 1.3.7 vč. češtiny
hosting : profitux.cz ( povoluje úpravu .htacess, php4 myslq 4 )
icq : 238347556

Zasláno: 14:29 18.9.2007
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Optimalizované stránky pro SEO
Guru
Členem od:
10:42 1.8.2007
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 382
Nepřipojen
Citát:

které kategorie, texty atd mají být zařazeny v tazích H1, H2, H3 ... Jelikož si myslím, že je to stejně důležité jako mít např SEO URL ( které mi mimochodem nevím proč nechodí a když ho zapnu tak se mi směruje stránka na error404 ).


Co dát do kterého nadpisu musíš řešit citem. Je to blbá rada, ale po pár webech poznáš jaký nadpis dát do H1, co stačí jako H3, na co ti stačí STRONG a na co klidně SMALL... Obecně nejdůležitější údaj na stránce by měl pokaždý být jako H1, ale to je asi jasné.
Jinak oproti SEO URL je úprava kódu opravdu krajně důležitá, adresy stránek je spíš záležitost kosmetická a jen částečně i optimalizace.

Zasláno: 14:36 18.9.2007
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Optimalizované stránky pro SEO
Expert
Členem od:
16:38 26.8.2007
Bydliště Mělník
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 97
Nepřipojen
Dobrý den,
nesouhlasím, i když ne zcela.
Především je důležité mít co nejvíce informací o produktu v důležitých místech stránky, jako je TITLE a META-KEYWORDS.

Doporučuji zapnout v konfiguraci info o zboží do hlavičky. To je to první, co vám padne do oka např. na Seznamu, Googlu. Na shodu v hlavičce berou vyhledávače největší ohled. Něco takového by se nemělo vůbec vyskytovat.

U zboží používejte klíčová slova (máte tu možnost v seznamu v kategoriích.) Jsou velice důležité pro roboty pro indexování, dostáváte velké plus při ne-shodě v TITLE.

SEO-URL je samozřejmě další plus (jinak potřebujete mít povolen na hostingu tzv. mod_revrite, pokud není chyba jinde).

Dalším jsou správně volené kobinace klíčových slov také v popisu zboží. viz např. tento link mluví za vše.

ZenCart je napsán dost dobře, pokud chcete, upravujte H1-H6 jak je libo, domnívám se ale že tyto úpravy mají daleko menší váhu pro vyhledávač než předchozí.

(pokud toto již dávno víte, tak beru tento příspěvek zpět)

Přeji hodně zákazníků,
Radek N.

Zasláno: 16:06 18.9.2007
_________________
Radek
-----------
dělám na
Topení Vávra
Sexshop Online
Lady Fashion
BV model
UStyle
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Optimalizované stránky pro SEO
Expert
Členem od:
16:19 5.12.2006
Bydliště Liberec
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 139
Nepřipojen
Ahojky

Zencart je napsán velmi dobře.Pokud si upravíte meta tag a volíte dobrý název domény,máte dostatek zpětných odkazů pak už to jde skoro samo


P.S. Nejvíc mne pobaví nabídky rádoby SEO firem

Zasláno: 20:11 18.9.2007
_________________
Zvířecí obchod
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Optimalizované stránky pro SEO
Guru
Členem od:
10:42 1.8.2007
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 382
Nepřipojen
Citát:

Zencart je napsán velmi dobře.


To ale neznamená že není co vylepšovat Třeba výběr výrobců v bočním pruhu přes systémovou roletku je z hlediska SEO to nejhorší možné řešení.

Zasláno: 21:05 18.9.2007
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Optimalizované stránky pro SEO
Guru
Členem od:
16:23 9.10.2006
Bydliště LB
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 1131
Nepřipojen
Ale nikdo taky nerika ze ty vyrobce musis mit tam Zencart je dobre napsanej ale neni to hotova vec....dycky na nem musis neco udelat, jinakby to nebylo zadara ne?

Zasláno: 21:10 18.9.2007
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Optimalizované stránky pro SEO
Guru
Členem od:
9:45 11.11.2006
Bydliště Ostrava
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 617
Nepřipojen
dalsi vec je upravit si zen, at je prostredni sloupec v html kodu jako prvni. Zase to trosku pomuze nahoru.... imho zas tak tezke to nejni :)

Zasláno: 0:17 19.9.2007
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Optimalizované stránky pro SEO
Začátečník
Členem od:
19:36 3.3.2007
Bydliště HK
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 36
Nepřipojen
Co dát do kterého nadpisu musíš řešit citem. Je to blbá rada, ale po pár webech poznáš jaký nadpis dát do H1, co stačí jako H3, na co ti stačí STRONG a na co klidně SMALL... Obecně nejdůležitější údaj na stránce by měl pokaždý být jako H1, ale to je asi jasné.

...

Děkuji všem za příspěvky, bohužel ani jeden neodpověděl na to co jsem se ptal Chtěl bych od někoho vědět, kde je "konfigurační soubor", ve kterém je nastaveno co se automaticky kterému textu / nadpisu / větě ... přidělí za tag H1,H2,H3 ...
To že musím vědět co já kterému textu, který doplním já dám jaký tag je mi jasné, ale chtěl bych vědět kde je to nastavení přímo pro Zen, jestli mi rozumíte.

Díky moc

J.V.

adresa shopu : http://eshop.bobr.cz

Zasláno: 8:40 19.9.2007
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Optimalizované stránky pro SEO
Guru
Členem od:
10:42 1.8.2007
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 382
Nepřipojen
Citát:

Děkuji všem za příspěvky, bohužel ani jeden neodpověděl na to co jsem se ptal Chtěl bych od někoho vědět, kde je "konfigurační soubor", ve kterém je nastaveno co se automaticky kterému textu / nadpisu / větě ... přidělí za tag H1,H2,H3 ...


Aha Musíš si najít ty texty v template a tam to opravit ve zdrojáku. Případně něco málo můžeš přidat i do překladu, ale to template je podle mě čistší. Ale nějak na jednom místě v nějaké centrální konfiguraci to nezměníš.

Zasláno: 8:48 19.9.2007
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Optimalizované stránky pro SEO
Moderátor
Členem od:
8:10 31.10.2006
Bydliště Blava né?
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 1017
Nepřipojen
Citát:

Děkuji všem za příspěvky, bohužel ani jeden neodpověděl na to co jsem se ptal Chtěl bych od někoho vědět, kde je "konfigurační soubor", ve kterém je nastaveno co se automaticky kterému textu / nadpisu / větě ... přidělí za tag H1,H2,H3 ...
To že musím vědět co já kterému textu, který doplním já dám jaký tag je mi jasné, ale chtěl bych vědět kde je to nastavení přímo pro Zen, jestli mi rozumíte.

Díky moc

J.V.

adresa shopu : http://eshop.bobr.cz


...no, neviem o čo presne ide, ale h1, h2, h3...span ... sú tagy html, ktoré iba definujú určitý štýl...samotné texty v týchto tagoch sú definované pomocou php a sú v väčšinou v tpl súboroch, ale niektoré sa pripravujú aj v moduloch...
...ak Ti ide o zmenu vizuálnu, použij css stylesheet.css
...ak Ti ide iba o pridelenie ináho tagu, napríklad na karte produktu, tak to môžeš nájsť v tpl_product_info_display.php ...atď
inak to je všetko php a sql query...

neexsistuje jedno miesto, kde sa to všetko "vytvorí", to potom kukaj po osCommerce - tam je to viac centralizované

Zasláno: 14:27 19.9.2007
_________________
Heslo dňa: nbusr123
Som strašný Viking
CompSoft - hosting - stránky - internetové obchody
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos



(1) 2 3 »



Můžete prohlížet témata.
Nemůžete zakládat nová témata.
Nemůžete odpovídat na příspěvky.
Nemůžete editovat Vaše příspěvky.
Nemůžete mazat Vaše příspěvky.
Nemůžete přidávat nové ankety.
Můžete hlasovat v anketách.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům.
Nemůžete přispívat bez schválení.

[Rozšířené hledání]


Odkazy



Zen-Cart ke stažení

Vyšel nový Zencart 1.5.0

Originální moduly můžete stahovat na
www.zen-cart.com

Reklama
Nejaktivnější autoři
1 Melodic
Melodic
1002997
2 Kozoroh
Kozoroh
2124
3 JardaR
JardaR
1888
4 garden
garden
1419
5 Nismo
Nismo
1389
6 hbxx 1131
7 jandik01
jandik01
1070
8 PeterB
PeterB
1017
9 Dedek
Dedek
990
10 bambulko
bambulko
775