Registrovat    Přihlášení
Domů Odkazy Fórum Ke stažení Web hosting Registrace do katalogů
Přihlásit
Jméno:

Heslo:

Pamatuj si mně



Zapomenuté heslo

Nová registrace
Partner a hosting webu
zserver.cz
Spolupráce
Odkazy
česká sociální síť rexVoX.com
Informace a projekty na rodinné domy naleznete v našem blogu.

Navštívit můžete také pasivní rodinné domy - dřevostavby, kde naleznete informace o pasivních stavbách.

Odkazy.
Outlook CRM

Pro efektivní komunikaci i vedení projektů doporučujeme eWay-CRM.

IMac

Potřebujete nový pracovní počítač? Apple iMac bude nejlepší volbou!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Kategorie a fóra

Prohlížení tohoto vlákna:   1 Anonymní uživatelé



(1) 2 3 »


Přesun zencart.cz a co dál.....
Webmaster
Členem od:
21:08 29.8.2005
Bydliště Louny
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 1888
Nepřipojen
1) Hostování domény zencart.cz

Tak jsem o víkend procházel co dál, a vcelku mě nakonec přesvědčili kluci z www.isol.cz
Navrhoval bych variantu "Bronzový hosting" za 39,- Kč měsíčně

Poskytujeme:

* 500 MB diskového prostoru
* E-mailových schránek a aliasů neomezeně
* Neomezený přenos dat (traffic)
* MySQL 5x
* Pravidelné denní a týdenní zálohování dat
* FTP, WebFTP přístup k datům
* POP3, IMAP4 přístup k poště
* Kvalitní podpora

Myslím, že pro zaměření tohoto webu je to dostatečná kapacita s dobrými podmínkami hostování a možností více databází MYSQL, což já např. v současné době nemám. Dobré reference zde již zazněly a zkusit se má všechno. V případě problémů se dá vždy přestoupit jinam, ale co si budeme povídat. Rozhodnutí leží hlavně na Kozorohovi.

2) Co s obsahem a vzhledem tohoto webu

Rád bych se zde dozvěděl návrhy ohledně přesunu tohoto webu a jeho vzhledu na případně jiný hosting. V současné době vše běží na CMS Xoops 2.2.3 a fórum v aktuální 2.32a verzi. Kdysi jsem o tomto rozhodl vpodstatě sám, neboť Xoops je mi zatím nejblíže.
Procházel jsem i jiné CMS (asi 10), ale nějak mě nic nepřesvědčilo, počínaje překladem a konče nedostatkem modulů či pro mě složitější administrací. Je to samozřejmě věc názoru. Asi nejvíc se přikláním k CMS e107 v aktuální verzi z prosince, ale opět pouze základní čeština, ne vše chodilo podle představ, ale zase dobré fórum.
Bral jsem ohled také na konverzi věcí tohoto webu do jiného CMS a to bych bral jako hodně důležitou věc.
Tak abych moc nekecal. Já bych navrhoval zůstat u Xoopsu a tohoto typu fóra. Rád bych vyměnil moduly typu download, linky
apod. za nějaké vzhlednější a funkční. A asi bych začal uvažovat konečně o samotném vzhledu těchto stránek. Neříkám že jsou špatné, ale pořád to není ono. Já jsem tak trochu úchyl spíše na modrou, a i fórum pak jinak vypadá.
Počkám na reakce, a pak bych zkusil na lokále něco připravit v aktuálních verzích aby to bylo co nejdříve použitelné. Trochu bych udělal pořádek v článcích kde se míchají věci ke stažení a
předělat by chtěla i sekce download. Představuji si, že by mohla vzniknout sekce nápovědy, tzn. jak instalovat zencart (včetně obrázků), různá nastavení řešená ve fórech apod.

3) Překlad zencart

Vcelku stále aktuální téma. Pomalu rok existoval můj prvotní překlad a nyní se objevil další upravený překlad administrace od I.C., který má něco do sebe. Boohužel jsem s ním měl potíže a nezprovoznil ho.
Navrhoval bych ho spojit s mým překladem, tzn. porovnat soubory a přepsat starý překlad. Takže pokud od I.C. žádná námitka, rád se toho ujmu. Rád bych aby existoval pouze jeden jednotný překlad a všichni věděli o čem je řeč.
Nepřeložená stále zůstává administrace, ale s blížícím se termínem nové verze 1.3, bych to už asi neřešil.
Uvidíme co nám nová verze přinese, ale rád bych pro ní měl pak překlad kompletní tj. včetně databáze. Nechme se překvapit.
Ještě mě napadlo, že překlad by se zde měl vyskytovat ve více kódováních.

4) Demo zencart na těchto stránkách

Další můj nápad se týká instalace demo obchodu na těchto stránkách, aby uživatelé viděli jak vůbec vypadá nebo by alespoň měl. Zároveň bych zde nainstaloval i variantu zencart přímo pro Xoops.

Vaše připomínky a nevrlé reakce vítány......

Zasláno: 17:50 6.2.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Přesun zencart.cz a co dál.....
Guru
Členem od:
18:36 18.1.2006
Bydliště Brno
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 297
Nepřipojen
ad 2 e107 z vlastni zkusenosti nedoporucuju. Treba je to jen muj nazor, ale kdysi jsme s nim zapasili na www.tuningclubbrno.cz a po zkusenostech s prisernou administraci, krkolomnosti systemu a spoustou dalsich neduhu jsme to vzdali a presli na mkPortal. mkPortal je vybornej, perfektne se spravuje, umi vse potrebne uz v zakladu a integruje phpBB. Jak to vypada se muzete mrknout na http://www.tuningclubbrno.cz . Preklad do cestiny muzu poskytnout.

ad 3 nemam nic proti. Sjednotit by se to melo. Kdyztak Ti poslu i svuj preklad uzivatelske casti abys mohl najit rozumnej kompromic v terminologii. A to, jak si to kdo nasledne upravi pro svoje potreby, to uz bych nechal na lidech. Az vyjde 1.3, tak se zkusim mrknout i na tu databazovou cast. Preklady contribs bych asi nechal zvlast.

Zasláno: 18:57 6.2.2006
_________________
TAXA - hodnocení internetových obchodů
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Přesun zencart.cz a co dál.....
Guru
Členem od:
1:02 11.10.2005
Bydliště Hronov
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 383
Nepřipojen
tak, ja do toho nemam co kecat, ale kdyz chces nazor, mas ho mit

ad 3) no myslim ze by to stalo za to jeste dodelat (v.1.2.6d) - prece jen ne kazdej asi bude prechazet na novou atp. (ale je to jen muj nazor a nekolikrat jsem jej prehodnotil ). Pak k tomu prekladu administrace, mne to od I.C. chodi v pohode a jsem vdecen (ne kuli mne, ale kuli sefikoj, on chodi sice na anglinu, ale ...)
Kodovani si prekoduje snad kazdej, ne? Ale na druhou stranu (konvertovat par desitek souboru) proc ne?

ad 4) naprostej souhlas, demo i s moznosti vstupu do admina ...

a dovolil bych si doplnit:
5) pokusit se stat oficialni podporou cz ... kdyz se tak zamyslim nad xoops.zpc.cz (nechci rejpat) ale tady je to zivejsi (proc? nevim, mozna ze shop je posl. dobou zadanejsi (žádanější)? nebo ze by zen byl slozitejsi na instalaci, nez xoops???) ... zkratka, podle mne by se asi ani nic moc nemuselo menit a je to nase (Vase) a ten hosting by mohl bejt i zadarmo, protoze takle rozjetej webik za nejakou ikonku vpravo bude brat kazdej hosting (ted zrovna jsem koukal co ty hostingy podporujou - treba i 4 roky mrtvy projekty - cim se chlubej)!!!

TOHLE JE JEN MUJ NAZOR - nikomu to nevnucuju ...

Zasláno: 19:03 6.2.2006
_________________
Obchod.Rservis.com
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Přesun zencart.cz a co dál.....
Guru
Členem od:
18:36 18.1.2006
Bydliště Brno
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 297
Nepřipojen
Jeste k tomu kodovani prekladu ... neni problem to prevest - muzu to pak udelat.

Zasláno: 19:10 6.2.2006
_________________
TAXA - hodnocení internetových obchodů
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Přesun zencart.cz a co dál.....
Webmaster
Členem od:
21:08 29.8.2005
Bydliště Louny
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 1888
Nepřipojen
Citát:

Kret33n napsal/a:
Pokusit se stat oficialni podporou cz ... kdyz se tak zamyslim nad xoops.zpc.cz (nechci rejpat) ale tady je to zivejsi (proc? nevim, mozna ze shop je posl. dobou zadanejsi (žádanější)? nebo ze by zen byl slozitejsi na instalaci, nez xoops???) ... zkratka, podle mne by se asi ani nic moc nemuselo menit a je to nase (Vase) a ten hosting by mohl bejt i zadarmo, protoze takle rozjetej webik za nejakou ikonku vpravo bude brat kazdej hosting (ted zrovna jsem koukal co ty hostingy podporujou - treba i 4 roky mrtvy projekty - cim se chlubej)!!!


No něco podobného navrhoval i DreamCZ, ale upřímně řečeno nevím co tím vlastně myslíte. Nemyslím si, že by tento web nějak přečníval nad stovkami dalších, nebo poskytoval speciální službu oproti např. jiným webům. Takže oficiální podporou cz klidně, ale jak na to, nevím. Oslovit hosting? Pokud jde čistě o hostování, tak si myslím, že 500,- Kč za rok klíďo píďo zaplatím sám než se někde doprošovat. Osobně na tyhle věci nejsem stavěný.

Překlad samozřejmě kromě databáze pro verzi 1.2.6d dodělám aby byl komplet. Databázi osobně začnu řešit opravdu až v nové verzi, ale není problém zpětně doplnit i verzi 1.2.6d. Věřím, že hodně věcí bude shodných.
Pokud I.C. může, budu rád když mi uživatelskou část pošle na mail.

Zasláno: 19:23 6.2.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Přesun zencart.cz a co dál.....
Guru
Členem od:
1:02 11.10.2005
Bydliště Hronov
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 383
Nepřipojen
smichal jsem tam dve veci do jedne, tak to rozdelime ...

OFIC.PODPORA ZEN:
to prave tu nekdo psal a nebylo by to marne ... jiny web se v cz zenem nezabyva a tim padem je to jasna vec a predem to mame (mate) v kapse ... podle mne

SPONZORSKY HOSTING:
neni treba skemrat, staci dat dotaz a uvidis jak ti utrhaji ruce
nejde ani tak o tu 500 rocne, ale o to ze za 500 rocne mas zcela urcite omezenej traffic, pristupy do databaze atp. a to tohle forum si myslim presvihne jedna dve takze budes navysovat a platit vice ... zase je to ale jen muj nazor ...
mimo toho samosebou take rad pridam nejakou korunku na hosting, ale proc, kdyz to nejni zas tak nutne ...
Ale je to jen navrh, ktery tu padl jiz take od nekoho jineho ... jen papouskuji

Zasláno: 19:55 6.2.2006
_________________
Obchod.Rservis.com
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Přesun zencart.cz a co dál.....
Webmaster
Členem od:
22:00 29.8.2005
Bydliště Brno
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 2124
Nepřipojen
Souhlasím s tím co tu je řečeno vč. přechodu. Výběr CMS bych nechal na tom, kdo to administruje a to jsou a asi budou dále JardaR a Jandik1.

Sám jsem totiž v CMS začátečník zkoušel sjem xoops, ale zdál se mi trochu těžkopádny, ted zkouším joomla a ještě nejsem hotov.

S tím reklamním hostingem bych to určitě zkusil, navíc bych tam přesunul i některé svoje weby, takže by určitě jedna doména (zencart.cz) mohla být zdarma :) Asi bych se nedoprošoval, jen bych to zkusil, buď budou chtít nebo ne.

Co se týče "že to tady žije" je dáno asi pár lidmi, kteří to tady táhnou kupředu a taky asi je to o tom, že jsme na začátku :) na rozdíl od ostatních podpor. Doufám, že to půjde tak dál.
Další věc přoč to tady žije je v tom, že tady do jisté míry není FAQ sekce, proto se dávají hodně dotazy. A také proto, že CMS je asi něco odlišného než obchod, navíc asi si každý na svém obchodě pořád něco vylepšuje a chodí pro nápady sem.

Zasláno: 20:03 6.2.2006
_________________
Prodej zencart.cz
Virtuální sídlo firmy v Brně
Pronájem salónku v Brně, oslavy, pronájmy prostor v Brně
-----
"Nikdo není dokonalý" .... radím Vám zálohujte
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Přesun zencart.cz a co dál.....
Webmaster
Členem od:
20:40 29.8.2005
Bydliště Osík City
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 1070
Nepřipojen
demo shop? jo proč ne přemyšlím otom vcelku dlouho - akrotát si nevím rady s pár technickýma věcma - ale to dořešíme jindy a jinde

překlad - počkáme na slibovanou 1.3.0

ohledně běhu tohoto webu a cms - je mi to celkem putna - jen základní věc a na té se schodneme všichni - konvert již odeslaných přízpěvků! - jinak mi to nevadí a vzdělávám se ;) jedu na joomle a e107 teď laškuju s wordpressem (ale ten jako portál samozřejmě nebrat) xoops taky na správu neni špatný - je to jen otom naco si zvyknete;)

hosting - je to jen o domluvě - osbně taky něco přihodím a dělám si co chci - ale je to zase na domluvě

FAQ - ten modul existuje - neni problem to udělat, ALE jako mohl by se také někdo přidat ruku k dílu a né že to budu dělat já nebo jarda bez vás - tím nechci říc, že nic neděláte - jen nápad který už říkám po druhé - ať si každý vezme kousek ze zenu a napíše nebo vytáhne z fora odpovědi na otázky - nebo hodí bodový postup - navrhuji třeba udělat VIP sekci pro lidi kteří postují nebo tvoří a až po nějakém čase přístupnit dalším

xoops a zen - dobrá volba - sleduji to, ale mám pořád ještě nějaké výhrady

živost tohoto fora je Vaší zásluhou a velice mne těší, ale zase již miňvané věci je tady 95 reg. uživatelů a kolik nás přizpívá 10? a to jsem asi ještě přestřelil - hodně lidí tady škemrá, škemrá a pak jde do pr***e

Zasláno: 20:37 6.2.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Přesun zencart.cz a co dál.....
Webmaster
Členem od:
22:00 29.8.2005
Bydliště Brno
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 2124
Nepřipojen
Ok, až bude trochu času vzal bych si na starosti do sekce FAQ provést nějakou strukturu souborů, jak to funguje, nebo alespoň co se kde dá editovat a v kterých souborech. (zásahy do kódu atd)


1.)Co sem hodit nějakej chat pro přihlášený uživatele?
2)měl jsem na starost zaregistrovat zencart.cz do vyhledávačů, ale ještě jsem se k tomu nedostal. Nezná někdo nějakou rychlejší ale FUNKČNÍ cestu?

Zasláno: 20:46 6.2.2006
_________________
Prodej zencart.cz
Virtuální sídlo firmy v Brně
Pronájem salónku v Brně, oslavy, pronájmy prostor v Brně
-----
"Nikdo není dokonalý" .... radím Vám zálohujte
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Přesun zencart.cz a co dál.....
Webmaster
Členem od:
21:08 29.8.2005
Bydliště Louny
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 1888
Nepřipojen
Jasně modul FAQ je asi bez diskuze, akorát bych to oddělil na FAQ a články. Tzn. FAQ opravdu řešené problémy a články pouze co je nového, návody apod. V současné době se do toho míchají věci ke stažení a to nedělá pořádek. Akorát se musí vymyslet nějaká rozumná struktura a ne to hned začít patlat.

K sponzorskému hostingu bych řekl asi toto. Já osobně již asi na 95% zkusím isol.cz, takže pokud se nějak Kozoroh rozhodne třeba pro tento hosting, můžeme zkusit dát dotaz. Já tam převedu 1 doménu na hosting za 59,- Kč.

Chat není špatný nápad, ale bohužel jsem nenašel rozumný NEPLACENÝ modul. Zkusím ještě zapátrat.

Demo shopy si vezmu na starost, a každej tam dáme útržky zboží jako příklad. Kytičky, PC, bazény apod.

Jsem asi natvrdlý, ale stále nechápu jak se stát oficiální podporou. Jestli jde jenom o nějaký text na web, BUDIŽ.

Zasláno: 20:57 6.2.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos



(1) 2 3 »



Můžete prohlížet témata.
Nemůžete zakládat nová témata.
Nemůžete odpovídat na příspěvky.
Nemůžete editovat Vaše příspěvky.
Nemůžete mazat Vaše příspěvky.
Nemůžete přidávat nové ankety.
Můžete hlasovat v anketách.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům.
Nemůžete přispívat bez schválení.

[Rozšířené hledání]


Odkazy



Zen-Cart ke stažení

Vyšel nový Zencart 1.5.0

Originální moduly můžete stahovat na
www.zen-cart.com

Reklama
Nejaktivnější autoři
1 Melodic
Melodic
1002997
2 Kozoroh
Kozoroh
2124
3 JardaR
JardaR
1888
4 garden
garden
1419
5 Nismo
Nismo
1389
6 hbxx 1131
7 jandik01
jandik01
1070
8 PeterB
PeterB
1017
9 Dedek
Dedek
990
10 bambulko
bambulko
775