Registrovat    Přihlášení
Domů Odkazy Fórum Ke stažení Web hosting Registrace do katalogů
Přihlásit
Jméno:

Heslo:

Pamatuj si mně



Zapomenuté heslo

Nová registrace
Partner a hosting webu
zserver.cz
Spolupráce
Odkazy
česká sociální síť rexVoX.com
Informace a projekty na rodinné domy naleznete v našem blogu.

Navštívit můžete také pasivní rodinné domy - dřevostavby, kde naleznete informace o pasivních stavbách.

Odkazy.
Outlook CRM

Pro efektivní komunikaci i vedení projektů doporučujeme eWay-CRM.

IMac

Potřebujete nový pracovní počítač? Apple iMac bude nejlepší volbou!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Kategorie a fóra

Prohlížení tohoto vlákna:   1 Anonymní uživatelé



« 1 2 (3)


Re: s DPH bez DPH
Guru
Členem od:
11:44 3.2.2006
Bydliště Česká republika
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 319
Nepřipojen
Jo je fakt že daň jsem nastavoval na Českou republiku, ale když to několikrát projdu nechápu kde by byla chyba, jelikož daň mám nastavenou v zadávání nového produktu kde ji vyberu. Potom se zobrazí dobře. Deafault shop to tedy někde musí mít nastaveno. Pokud to není v my store tak netuším kde. Pokud mám v My store již nastavenou Českou republiku měl by tedy shop zobrazovat vždy tu hodnotu daně kterou mám pro ten kraj zvolenou ne? No a proč se tedy daň po přihlášení jako zákazník nepřičte ke zboží a mám jak cenu s dph tak cenu bez dph stejnou fakt nevím. "Ty voe se v tom hrabu jak kdyby mi to nechutnalo :("
Zkusil jsem vytvořit nového zákazníka, ale pořád stejný.

Tak jsem provedl toto:
Nastavení oblastí/krajů - Daně, platby a doprava =>

Stát Oblast/kraj Volby
Czech Republic Všechny oblasti/kraje

Zvolil jsem tedy všechny kraje a dph je funkční. Proč to nefunguje s tím když místo všechny kraje mám nastaveno Česká republika nevím.
Kdo rozlouskne oříšek?

Zasláno: 0:29 5.12.2007
_________________
Musíme si pomáhat

Něco do kanceláře
http://www.ergotron.com/tabid/65/language/cs-CZ/default.aspx?FID=101
Něco do uší
http://www.patrickbergman.com
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: s DPH bez DPH
Webmaster
Členem od:
21:08 29.8.2005
Bydliště Louny
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 1888
Nepřipojen
No už mě to trochu štve, tak jsem to trochu otestoval. Nastavení by mělo být následující, ale dávám ho v úpravě databáze, takže nejlépe dané tabulky vyprázdnit a naimportovat znovu:

# Czech/Ustecky
INSERT INTO tax_rates VALUES (1, 3, 1, 1, 19.0, 'DPH 19%', now(), now());
INSERT INTO tax_rates VALUES (2, 3, 2, 2, 5.0, 'DPH 5%', now(), now());
INSERT INTO geo_zones (geo_zone_id,geo_zone_name,geo_zone_description,date_added) VALUES (1,'Česká republika','Daňová oblast pouze Česká republika',now());
INSERT INTO geo_zones (geo_zone_id,geo_zone_name,geo_zone_description,date_added) VALUES (2,'Slovensko','Daňová oblast pouze Slovensko',now());
INSERT INTO geo_zones (geo_zone_id,geo_zone_name,geo_zone_description,date_added) VALUES (3,'Všechny země','Daňová oblast zahrnující všechny země',now());
INSERT INTO zones_to_geo_zones (association_id,zone_country_id,zone_id,geo_zone_id,date_added) VALUES (1,56,NULL,1,now());
INSERT INTO zones_to_geo_zones (association_id,zone_country_id,zone_id,geo_zone_id,date_added) VALUES (2,189,NULL,2,now());
INSERT INTO zones_to_geo_zones (association_id,zone_country_id,zone_id,geo_zone_id,date_added) VALUES (3,0,NULL,3,now());
INSERT INTO tax_class (tax_class_id, tax_class_title, tax_class_description, last_modified, date_added) VALUES (1, '19%', 'Daň z přidané hodnoty', '2004-01-21 01:35:29', '2004-01-21 01:35:29');
INSERT INTO tax_class (tax_class_id, tax_class_title, tax_class_description, last_modified, date_added) VALUES (2, '5%', 'Daň z přidané hodnoty', '2004-01-21 01:35:29', '2004-01-21 01:35:29');


Jinak trochu jsem poupravil český překlad, neboť ne vše bylo úplně jasné a týká se to i např. změny států na země, kraje/oblasti na státy/kraje či daňové oblasti podle toho kde to bylo. Vše bude uvedeno v nové češtině verze 1.1

Jinak ještě k dané úpravě databáze. V platbách a dopravě nastavovat všechny státy. Česko a Slovensko je pro nastavení dopravy a platby speciálně pro tyto daňové oblasti. Mělo by to všechno ulehčit.

Zasláno: 8:22 5.12.2007
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: s DPH bez DPH
Guru
Členem od:
9:45 11.11.2006
Bydliště Ostrava
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 617
Nepřipojen
Tak jsem zjistil ze se mi taky spatne pocita dph a to tak, ze se mi nasobi 2x.
Mam nastavene toho:
Zeme/staty: Ceska republika a Slovensko
Seznam kraju/oblasti: nic
Druhy daní: 19% a 9%
Sazby dani:
DPH 19% ČR 19%
DPH 19% SR 19%
DPH 5% ČR 5%

Vyber danove prislusnosti: CR a SR a tam nastavene:
pro CR: Ceska Republika a vsechny oblasti a kraje
pro SR: Slovenska Republika a vsechny oblasti a kraje
............................................
Chova se to tak, ze v adminu:
zadam cenu bez dane, tak se cena s DPH vynasobi 2x19% ale na shopu je cena bez DPH i s DPH dobre. Spatne je pak tahle cena treba v XML seznamu zbozi.
Kdyz tam zadam cenu s dani, spatne se mi dopocte cena bez DPH a pak to dela bordel na shopu (coz je logicke, protoze do DB se uklada cena bez dane).
-------------------------------------
Jelikoz mam v tabulce tax_rates stejne tax_class_id pro dph u CR i SR a funkce pro zjisteni dane vypada takhle:

function zen_get_tax_rate_value($class_id) {
global $db;
$tax = $db->Execute("select SUM(tax_rate) as tax_rate
from " . TABLE_TAX_RATES . "
where tax_class_id = '" . (int)$class_id . "'
group by tax_priority");

if ($tax->RecordCount() > 0) {
$tax_multiplier = 0;
while (!$tax->EOF) {
$tax_multiplier += $tax->fields['tax_rate'];
$tax->MoveNext();
}
return $tax_multiplier;
} else {
return 0;
}
}


Je jasne, ze to DPH se secte CR+SR a pak je to 38%. Ale jak to udelat spravne????? Kdyz to nastavim tak, at mam ruzne tax_class_id tak mam ve vyberu dani vicekrat 19%na vyber (logicke-jednou pro SR a podruhe pro CR), ale kdyz vyberu jedno z toho, tak pro druhy stat ma zbozi nulove DPH.
Proste vim jak to funguje a proc to funguje spatne, ale nevim jakt o nastavit at to funguje dobre :) Diky moc, jsem z toho osel :)

Zasláno: 14:40 25.2.2008
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: s DPH bez DPH
Pokročilý
Členem od:
23:43 17.10.2007
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 62
Nepřipojen
Citát:

Je jasne, ze to DPH se secte CR+SR a pak je to 38%. Ale jak to udelat spravne????? Kdyz to nastavim tak, at mam ruzne tax_class_id tak mam ve vyberu dani vicekrat 19%na vyber (logicke-jednou pro SR a podruhe pro CR), ale kdyz vyberu jedno z toho, tak pro druhy stat ma zbozi nulove DPH.
Proste vim jak to funguje a proc to funguje spatne, ale nevim jakt o nastavit at to funguje dobre :) Diky moc, jsem z toho osel :)


Prave jsem resil stejny problem, ale reseni je v prispevku tesne nad tvym.
Po vymazani a znovunaplneni tabulek to beha tak, jak jsem si pral.
Chybou bylo nastaveni dani pro jednotlive oblasti, ktere jsou definovany pro vypocet dopravneho a volbu platby.

DEKUJI JardoviR!!!!

Zasláno: 0:36 17.5.2008
_________________
ZenCart 1.3.7.1
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: s DPH bez DPH
Začátečník
Členem od:
18:14 2.1.2008
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 35
Nepřipojen
ahoj, vim ze se to tady resilo a vyresilo xkrat, a proto se chci zeptat jestli by nebyl nekdo ochotny to nastavit na mem obchode, uz se s stim patlam strasne dlouho a nemam na to cas to doladit. jde mi o nastaveni obchodu prevazne o cechy a slovensko. cechy funguji s dph i bez ale pro slovensko se to chova nejak podivne. neukazuje to dph a kdyz to prepnu do slovenske koruny tak mi to ukaze pro s i bez dph spravnou cenu s dph.. tohle slovickareni je v praxi sileny
samozrejme zaplatim.

dik jm

Zasláno: 13:58 17.7.2008
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: s DPH bez DPH
Nováček
Členem od:
8:53 26.10.2010
Bydliště Praha
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 4
Nepřipojen
Super dekuji za návod presne toto jsem potreboval. Vse funguje O.K. Sodik

Zasláno: 0:52 21.11.2010
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: s DPH bez DPH
Nováček
Členem od:
12:00 29.11.2010
Bydliště bratisalva
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 8
Nepřipojen
nazdar
moj problem je trosku iny, no tiez vramci DPH.
Ta sa pocita v poriadku, je zobrazena pri produkte. Pri objednavke a jej potvrdeni sa sice vypocita, no do celkovej sumy - totals sa nezapocita.
co robim zle?

Zasláno: 14:42 29.11.2010
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos



« 1 2 (3)



Můžete prohlížet témata.
Nemůžete zakládat nová témata.
Nemůžete odpovídat na příspěvky.
Nemůžete editovat Vaše příspěvky.
Nemůžete mazat Vaše příspěvky.
Nemůžete přidávat nové ankety.
Můžete hlasovat v anketách.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům.
Nemůžete přispívat bez schválení.

[Rozšířené hledání]


Odkazy



Zen-Cart ke stažení

Vyšel nový Zencart 1.5.0

Originální moduly můžete stahovat na
www.zen-cart.com

Reklama
Nejaktivnější autoři
1 Melodic
Melodic
1002997
2 Kozoroh
Kozoroh
2124
3 JardaR
JardaR
1888
4 garden
garden
1419
5 Nismo
Nismo
1389
6 hbxx 1131
7 jandik01
jandik01
1070
8 PeterB
PeterB
1017
9 Dedek
Dedek
990
10 bambulko
bambulko
775