Registrovat    Přihlášení
Domů Odkazy Fórum Ke stažení Web hosting Registrace do katalogů
Přihlásit
Jméno:

Heslo:

Pamatuj si mně



Zapomenuté heslo

Nová registrace
Partner a hosting webu
zserver.cz
Spolupráce
Odkazy
česká sociální síť rexVoX.com
Informace a projekty na rodinné domy naleznete v našem blogu.

Navštívit můžete také pasivní rodinné domy - dřevostavby, kde naleznete informace o pasivních stavbách.

Odkazy.
Outlook CRM

Pro efektivní komunikaci i vedení projektů doporučujeme eWay-CRM.

IMac

Potřebujete nový pracovní počítač? Apple iMac bude nejlepší volbou!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Kategorie a fóra

Prohlížení tohoto vlákna:   1 Anonymní uživatelé



(1) 2 3 4 »


Měl bych menší zakázku pro šikovné Zennery
Guru
Členem od:
21:45 28.5.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 181
Nepřipojen
Už delší dobu si lámu hlavu s jedním doplňkem a nevím jak ho udělat, rád bych na to někoho najal.

Jde o to, že máme spoustu zboží s různými kombinacemi atributů, cenami a kódy zboží.

Potřeboval bych udělat strom atributů s počítáním skladových zásob, případným zobrazením dodací doby u zboží, které není skladem.

Zákazník by zvolil např. u golfové hole nejdříve:

Držení: Levé nebo pravé

Pak se nabídne výběr dostupných shaftů pro levé, nebo pravé držení. Např: Ocel pro levé, a ocel, nebo grafit pro pravé.

Po výběru shaftu naskočí výběr barvy a.t.d.

Jde o to, aby nešlo vybrat neexistující kombinaci atributů. Pokud kombinace existuje, měla by se zobrazit cena této kombinace, stav skladu nebo dodací doba a odpovídající kód zboží, případně i odpovídající obrázek.

Něco takového je zde: http://www.golfobchod.com.cz/cz/detail-zbozi/1334_cw-driver-ft--i/?gender=3&maker=1&sort=1

a já to mám zatím takhle:
http://www.golfprovsechny.cz/callaway-fti-monster-driver-p-640.html

Kód zboží pro vybranou kombinaci atributů by se měl přenést i do košíku a objednávky. Objednávku pak importuju do pohody, tak aby se vše odečetlo ze skladu.

Nabídky mi prosím pošlete na mail jakub zavinac golfprovsechny.cz

Zasláno: 18:18 7.6.2007
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Měl bych menší zakázku pro šikovné Zennery
Guru
Členem od:
21:45 28.5.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 181
Nepřipojen
Měl bych představu, že by se to mohlo řešit pomoci nějaké tabulky kódů s cca 6 znaky, které se přidají za kód zboží, kde podobně jako VIN u auta bude mít každý znak svou funkci.

1. - L, P, nebo U - levé, pravé, univerzální
2. - O, G, C - ocel, grafit, kombinace a.t.d. a.t.d.
3. C, Z, M - černá, žlutá, modrá.

Ke zboží by se přidaly kody, ceny a stavy skladu

LOC x 1000 x 5
LGC x 1500 x 2
LGZ x 1500 x 2
POC x 1000 x 2
POM x 1000 x1
PGC x 1200 x2
PGM x 1600 x0
PGZ x 900 x-1

a nějaký script by z kódů vygeneroval formulář pro výběr kombinace.

Možná by šlo vycházet i se stock by attributes, ale ten se celkem blbě spravuje v administraci. A kromě množství skladem by bylo třeba ke každé kombinaci přidat i dodací dobu, nový kód zboží, nemožnost vybrat neexistující kombinaci a zobrazení skladu hned na product info page

Zasláno: 18:28 7.6.2007
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Měl bych menší zakázku pro šikovné Zennery
Guru
Členem od:
12:54 19.9.2006
Bydliště Mikulov
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 1419
Nepřipojen
no masto pekne nalajnovano...ale je to peknej orisek.
pred nedavnem jsem neco podobneho taky resil pro jednoho znameho. a nakonec jsem ho presvedcil uplne o jine variante.
nemel to tak slozite jako ty. takze to slo zjednodusit.
to co jsi popisoval s tim doplnkem... no to by byla jista sance to naladovat na sebe. ale chce to dost casu na rozbor

Zasláno: 19:40 7.6.2007
_________________
Vývoj software a poradenství, import/export a jiné | Odborné knihy, naučné knihy | Textilní dorty a dárky | vyšívané ozdoby
<<než něco uděláš, ZÁLOHUJ E-SHOP !!!>>
<<než se zeptáš, projdi si fórum... třeba to už někdo řešil a vyřešil>>
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Snižuji požadavky
Guru
Členem od:
21:45 28.5.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 181
Nepřipojen
Trochu jsem o tom přemýšlel a zatím by mi stačilo něco jednoduššího. Požadavky jsem seřadil podle důležitosti.

1)
Potřebuji modul stock by attributes upravit tak, aby šlo zadat vlastní stock ID místo vygenerovaného čísla.
Dále stock by attributes neumožňuje měnit počet položek zboží, které nemá žádné atributy. Chtěl bych aby tam bylo všechno zboží. Prostě komplet tabulka Stock ID a množství.


2)
Vygenerovat ze skladu pohody tabulku o dvou sloupcích - StockID (kódy skladového zboží) a počet ks skladem.

3)
Načtení tabulky do DB. Jednoduše, když najde v zenu určité stock ID, aktualizuje stav skladem. Položky které nejsou v zenu přeskočit... a některé jsou tam zase 2x.

4)
Je třeba zajistit, aby stockID prošlo košíkem místo productID. Pokud to nepůjde, productID tam může zůstat, ale stockID musí být přeneseno až na konec objednávky do administrace, abych mohl vygenerovat XML do pohody se správným kódem zboží.

5)
Upravit product_info_display, aby pomoci javascriptu znemožňil výběr neexistujících kombinací atributů a aby po výběru kombinace atributů zobrazil kód zboží (stockID) a počet ks skladem.


Pokud mi to někdo zprovozní, dobře zaplatím a věděl bych hned o dalších lidech, kteří by měli zájem o tuto úpravu.

Zasláno: 12:14 2.7.2007
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Snižuji požadavky

Členem od:
23:10 26.10.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 1002997
Nepřipojen
Citát:

maxmin napsal/a:
Trochu jsem o tom přemýšlel a zatím by mi stačilo něco jednoduššího. Požadavky jsem seřadil podle důležitosti.

1)
Potřebuji modul stock by attributes upravit tak, aby šlo zadat vlastní stock ID místo vygenerovaného čísla.
Dále stock by attributes neumožňuje měnit počet položek zboží, které nemá žádné atributy. Chtěl bych aby tam bylo všechno zboží. Prostě komplet tabulka Stock ID a množství.


2)
Vygenerovat ze skladu pohody tabulku o dvou sloupcích - StockID (kódy skladového zboží) a počet ks skladem.

3)
Načtení tabulky do DB. Jednoduše, když najde v zenu určité stock ID, aktualizuje stav skladem. Položky které nejsou v zenu přeskočit... a některé jsou tam zase 2x.

4)
Je třeba zajistit, aby stockID prošlo košíkem místo productID. Pokud to nepůjde, productID tam může zůstat, ale stockID musí být přeneseno až na konec objednávky do administrace, abych mohl vygenerovat XML do pohody se správným kódem zboží.

5)
Upravit product_info_display, aby pomoci javascriptu znemožňil výběr neexistujících kombinací atributů a aby po výběru kombinace atributů zobrazil kód zboží (stockID) a počet ks skladem.


Pokud mi to někdo zprovozní, dobře zaplatím a věděl bych hned o dalších lidech, kteří by měli zájem o tuto úpravu.



ad 1)
stačí zadat aby se stockID rovnalo products_ID

ad 2 a 3)
udělej SQL dotazy

ad 4) viz 1.

ad 5)
asi vím kde by se to mělo upravit, ale zatím jsem na to nepřišel
ale jde shop nastavit tak, že když si zákazník náhodou vybere nevhodnou kombinaci, tak ho to upozorní a nepustí přidání do košíku.

Zasláno: 12:33 2.7.2007
_________________
Save Water !
Drink Beer ...
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Snižuji požadavky

Členem od:
23:10 26.10.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 1002997
Nepřipojen
ještě k bodu 1)

Citát:
Dále stock by attributes neumožňuje měnit počet položek zboží, které nemá žádné atributy. Chtěl bych aby tam bylo všechno zboží. Prostě komplet tabulka Stock ID a množství.



ale tím popřeš celou strategii tohoto modulu (stock by attributes)

Naco potřebuješ měnit u zboží bez atributů údaje, které se vztahují k atributům ? To přece můžeš měnit normálně v adminu.

stejně musíš zadat všechny produkty přes EP anebo admin, vytvořit tabulku PRODUCTS a PRODUCTS_ATTRIBUTES, až z potom si děláš stock by attributes.

Anebo jinak. Předělej zapisování do DB tak, aby to nezapisovalo do tabulky TABLE_PRODUCTS_WITH_ATTRIBUTES_STOCK ale přímo do tabulky TABLE PRODUCTS_ATTRIBUTES. stačí tam doplnit sloupce

Zasláno: 14:03 2.7.2007
_________________
Save Water !
Drink Beer ...
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Měl bych menší zakázku pro šikovné Zennery
Guru
Členem od:
21:45 28.5.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 181
Nepřipojen
Potřebuji to hlavně kvůli propojení s pohodou, která nemá žádné atributy. Každá položka na skladě v pohodě má svůj vlastní kód.

Když budu používat kódy zboží stockID, protože většinu zboží mám s atributy, productID vlastně ani používat nemusím. U zboží které nemá atributy může být stockID a productID stejné.

Šlo mi hlavně o to, abych měl pak jeden dlouhý seznam stockID, který se bude synchronizovat se sklady v pohodě.

Produkty přes EP už nemusím nahazovat, mám dávno všechny v shopu, mám u většiny produktů atributy, jen mám problém se zobrazováním množství položek na skladě a taky s tím, že v zenu má zboží jen jeden kód zboží i když má více atributů, nebo dokonce kombinací atributů, přitom by každé zboží mělo mít zvláštní kód podle atributů.

Zasláno: 14:12 2.7.2007
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Měl bych menší zakázku pro šikovné Zennery
Guru
Členem od:
12:54 19.9.2006
Bydliště Mikulov
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 1419
Nepřipojen
copak atributy...
to je kapitola sama pro sebe. a co se tyka POHODy...
no já pokud můžu, tak radím zapomeňte na atributy. hlavně ve spojení pokud chce někdo dělat propojení s pohodou.
to se prostě nedá a už si s tím lámalo hlavu dost lidí.
je to dost hrubé ale atributy používat jen jako doplňky k produktu. nepoužívat je jako další možnosti volby s cenou atd.
neznám nic co by se tímto způsobem domluvilo se zencart.

Zasláno: 20:30 2.7.2007
_________________
Vývoj software a poradenství, import/export a jiné | Odborné knihy, naučné knihy | Textilní dorty a dárky | vyšívané ozdoby
<<než něco uděláš, ZÁLOHUJ E-SHOP !!!>>
<<než se zeptáš, projdi si fórum... třeba to už někdo řešil a vyřešil>>
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Měl bych menší zakázku pro šikovné Zennery
Guru
Členem od:
21:45 28.5.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 181
Nepřipojen
Já bych to tak zle neviděl.

Nechci kompletní propojení pohody a zenu, to by bylo s atributy téměž nemožné. Všechny produkty a pod. si nahazuju do zencartu jak potřebuji, jen nezvládám neustálou aktualizaci skladových zásob, když někdo něco koupí mimo zencart...

Proto mi stačí trochu vylepšit stock by attributes, kde by místo vygenerovaného stockID byl skutečný kód zboží.

Automaticky aktualizovat tabulku o dvou sloupcích stockID a množství určtitě nebude problém.

Přenos cen, popisů, obrázků a pod. z pohody už vůbec nepotřebuju...

Zasláno: 20:37 2.7.2007
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Měl bych menší zakázku pro šikovné Zennery
Guru
Členem od:
12:54 19.9.2006
Bydliště Mikulov
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 1419
Nepřipojen
no ono je to jedno....
protože na propojení mezi pohodou a zencart se tu už řešilo dost věcí a je to pěkný pakec.

Zasláno: 21:10 2.7.2007
_________________
Vývoj software a poradenství, import/export a jiné | Odborné knihy, naučné knihy | Textilní dorty a dárky | vyšívané ozdoby
<<než něco uděláš, ZÁLOHUJ E-SHOP !!!>>
<<než se zeptáš, projdi si fórum... třeba to už někdo řešil a vyřešil>>
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos



(1) 2 3 4 »



Můžete prohlížet témata.
Nemůžete zakládat nová témata.
Nemůžete odpovídat na příspěvky.
Nemůžete editovat Vaše příspěvky.
Nemůžete mazat Vaše příspěvky.
Nemůžete přidávat nové ankety.
Můžete hlasovat v anketách.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům.
Nemůžete přispívat bez schválení.

[Rozšířené hledání]


Odkazy



Zen-Cart ke stažení

Vyšel nový Zencart 1.5.0

Originální moduly můžete stahovat na
www.zen-cart.com

Reklama
Nejaktivnější autoři
1 Melodic
Melodic
1002997
2 Kozoroh
Kozoroh
2124
3 JardaR
JardaR
1888
4 garden
garden
1419
5 Nismo
Nismo
1389
6 hbxx 1131
7 jandik01
jandik01
1070
8 PeterB
PeterB
1017
9 Dedek
Dedek
990
10 bambulko
bambulko
775