Registrovat    Přihlášení
Domů Odkazy Fórum Ke stažení Web hosting Registrace do katalogů
Přihlásit
Jméno:

Heslo:

Pamatuj si mně



Zapomenuté heslo

Nová registrace
Partner a hosting webu
zserver.cz
Spolupráce
Odkazy
česká sociální síť rexVoX.com
Informace a projekty na rodinné domy naleznete v našem blogu.

Navštívit můžete také pasivní rodinné domy - dřevostavby, kde naleznete informace o pasivních stavbách.

Odkazy.
Outlook CRM

Pro efektivní komunikaci i vedení projektů doporučujeme eWay-CRM.

IMac

Potřebujete nový pracovní počítač? Apple iMac bude nejlepší volbou!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Kategorie a fóra

Prohlížení tohoto vlákna:   1 Anonymní uživatelé



« 1 2 3 4 (5) 6 »


Re: Zencart a phpbb3 - diskuze pod výrobkem + i ve fóru
Webmaster
Členem od:
22:00 29.8.2005
Bydliště Brno
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 2124
Nepřipojen
Díval jsem se jak je to tam nastaveno a definice je nutná jen na databázi phpbb3, takže na samotný zencart není potřeba.

Ještě mě napadá, jestli tu databázi nemáš na jiném stroji (hostingu nebo účtu) a nemáš k ní povolen vzdálený přístup.

Také by se mohlo jednat o to, že není ta databáze vybrána příkazem
mysql_select_db("databaze");

http://php.net/manual/en/function.mysql-select-db.php
http://www.kasman.sk/mysql_select_db

nicméně nevím jestli to bude ten případ, protože jméno databáze volám v příkazu MySQL_DB_Query($jmeno_databaze, $sql0, $spojeni)

ale můžeš to zkusit definovat před tím spojením.

Případně také doplnit jméno databáze do příkazů před prefix např. takto:
mysql_query('SELECT * FROM database_name.table_name');


Nejdříve bych ale opravdu prověřil to vzdálené povolení přístupu, pokud databáze nemáš pod jedním phpmyadminem.

Zasláno: 13:36 17.12.2009
_________________
Prodej zencart.cz
Virtuální sídlo firmy v Brně
Pronájem salónku v Brně, oslavy, pronájmy prostor v Brně
-----
"Nikdo není dokonalý" .... radím Vám zálohujte
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Zencart a phpbb3 - diskuze pod výrobkem + i ve fóru
Webmaster
Členem od:
22:00 29.8.2005
Bydliště Brno
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 2124
Nepřipojen
Citát:

vlados03 napsal/a:
, ale ked dam do suboru vlozeni... databázu phpbb3 tak vypisuje chyby o neexistujucich tabulkach, keď dam databazu zencartu, zapíše to do databazy fora ale do obchodu nie, haluz.


myslím, že je to nějaký zmatek. do zencartu se nic nezapisuje, jen se tahá z databáze phpbb3 patřičné forum a to se zobrazí pod výrobkem.

Zkontroluj co si představuješ pod pojmem databáze zencartu a databáze fora.

Jestli se nepřipojuješ úplně jinam. Každopádně nastavení musí být na s prefixem tabulek a jméno databáze fora (ne zencartu)

Zasláno: 13:40 17.12.2009
_________________
Prodej zencart.cz
Virtuální sídlo firmy v Brně
Pronájem salónku v Brně, oslavy, pronájmy prostor v Brně
-----
"Nikdo není dokonalý" .... radím Vám zálohujte
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Zencart a phpbb3 - diskuze pod výrobkem + i ve fóru
Guru
Členem od:
22:32 11.7.2007
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 305
Nepřipojen
tak som obidve databázy spojil do jednej a už to funguje. mňa len zarazilo, že v jednom prípade to funguje na dvoch databázach a v druhom prípade to už nefunguje. všetko mám pod jedným účtom a v rovnakom hostingu, rozdiely tam nie sú. ďakujem za odpovede

Zasláno: 8:29 18.12.2009
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Zencart a phpbb3 - diskuze pod výrobkem + i ve fóru
Expert
Členem od:
13:10 7.6.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 140
Nepřipojen
Kde v phpbb3 vypnu zobrazení a prace s ověřovacím kódem?

Bohužel když jsem to celý rozchodil tak se mi u diskuze kód nezobrazi, ale pro příspěvek je potřeba - píše to, že zadaný kód nesouhlasí.

V originálu posting.php je vidět a lze zadat, ale pokud použiji úpravu posting-z-shopu-phpbb3.php tak tam kód nevidím tzn. že ho nelze vložit.

Děkuji za radu...

Jinak posílam jak nastavit ten zbytek v administraci - prispivani bez registrace.

1. Fóra - Oprávnění fór - Všechna fóra (nebo jen některá, to je na tobě) - Návštěvníci - Upravit oprávnění a tady nastavíš, co všechno můžou návštěvníci dělat.

2. Oprávnění - Skupinová oprávnění fór - vybereš skupinu - Všechna fóra (nebo jen některá, to je na tobě) - u všech fór vybereš Běžný přístup nebo si rozklikneš Pokročilá oprávnění - Různé - Může přispívat bez schválení příspěvku

Zasláno: 14:16 20.3.2010
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Zencart a phpbb3 - diskuze pod výrobkem + i ve fóru
Expert
Členem od:
13:10 7.6.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 140
Nepřipojen
Tak jsem na to konecne prisel - pro usetreni casu vsem posliam kompletni navod nastaveni phpbb3 aby slo prispivat bez registrace

1. Fóra - Oprávnění fór - Všechna fóra (nebo jen některá, to je na tobě) - Návštěvníci - Upravit oprávnění a tady nastavíš, co všechno můžou návštěvníci dělat.

2. Oprávnění - Skupinová oprávnění fór - vybereš skupinu - Všechna fóra (nebo jen některá, to je na tobě) - u všech fór vybereš Běžný přístup nebo si rozklikneš Pokročilá oprávnění - Různé - Může přispívat bez schválení příspěvku

3/ Obecné - CAPTCHA moduly - Obecné možnosti a 2x zakázat Povolit vizuální oveřování..............

Zasláno: 16:58 21.3.2010
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Zencart a phpbb3 - diskuze pod výrobkem + i ve fóru
Webmaster
Členem od:
22:00 29.8.2005
Bydliště Brno
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 2124
Nepřipojen
No kdysi jsem tím také prošel a můžu říci, že to byl porod. Opravdu to tvůrci s tolika volby přehnali. Alespoň mohli udělat jednoduché a složité nastavení. Také příštup z různých menu do stejných nastavení není ideální.

Kdybych to měl nastavovat znovu, tak bych to musel luštit od začátku.

Zasláno: 7:24 22.3.2010
_________________
Prodej zencart.cz
Virtuální sídlo firmy v Brně
Pronájem salónku v Brně, oslavy, pronájmy prostor v Brně
-----
"Nikdo není dokonalý" .... radím Vám zálohujte
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Zencart a phpbb3 - diskuze pod výrobkem + i ve fóru
Expert
Členem od:
10:18 28.10.2006
Bydliště Turnov
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 104
Nepřipojen
Citát:

m_david napsal/a:
Používám phpBB 3.0.2 a ZenCart 1.3.8a všechno jsem udělal podle návodu a když kliknu ve svém shopu na: založit novou diskuzi, tak se mi místo toho hodí produkt do košíku a diskuze se samozřejmě nezaloží.


Jelikož jsem s tím teď taky trochu zápasil, dovolím si zde dát upravený návod (Zen 1.3.9b):

Následující úprava je integrace diskuzního fora phpbb3 pod výrobek v obchodu zencart. (nefunguje pro phpbb2)

Testováno na kompletní balík phpBB 3.0.2+CZ z www.phpbb.cz (bez dalších přidávaných modulů)

V zencartu není nutno zapojovat "propojení fora phpbb"
, nemá to s tím nic společného. Stejně tak ani s registrací na foru.


POZOR:Ve fóru phpbb je nutno vypnout nutnost registrace, resp. přispívání anonymům ... povolit antispam je možné. Registrací v zencartu se neregistrujete ve foru. (na to je jiné ofic. rozšíření)


Možné chyby hlaste na a-pool@volny.cz (Kozoroh www.zencart.cz)

Zálohujte jak zencart, tak i forum. Za případné chyby neručím. Instalace je na vlastní nebezpečí. Vše nutno důkladně odzkoušet, než to zprovozníte naostro.


Licenční podmínky: úprava je zdarma za předpokladu, že na stránkách máte aktivní odkaz na www.zencart.cz, za což děkujeme.

Pokud by se někdo vyznal dobře v regulárních výrazech, tak bych potřeboval doladit zobrazování odkazu v příspěvcích na fóru, které tam překáží. Můžete se ozvat na a-pool@volny.cz, díky. Kozoroh

******************

nahraj do příslušných adresářů soubory
rootphpbb3/posting-z-shopu-phpbb3.php
rootphpbb3/vlozeni-diskuse-phpbb3.php

!!! nadefinujete přístupy k databázi a proměnné na začátku každého souboru - stejně.



******************

přidat do tabulky prefix_topics v databázi phpbb3 sloupec na konec s názvem: cislo_vyrobku s hodnotou (int(10)), výchozí hodnota 0

např. sql příkazem: ALTER TABLE prefix_topics ADD cislo_vyrobku INT( 10 ) NOT NULL DEFAULT '0';

upozornění: do tohoto sloupce se ukládá skutečné číslo výrobku, pokud přečíslujete při nějakém upgradu Zencartu výrobky, tak Vám to bude dělat zmatek.

******************
rootphpbb3/includes/functions_posting.php

najdi cca. ř.1828:
if ($post_mode == 'post')
{

za to vlož:
if(!$_GET['cislo_vyrobku'])
{$_GET['cislo_vyrobku']=0;}

o pár řádků níž najdi cca. ř.1870:
'topic_last_poster_colour' => $user->data['user_colour'],

za to vlož:
'cislo_vyrobku' => $_GET['cislo_vyrobku'] //(pozn. nejsem si jistý, jestli na konci nemá být čárka "],")


******************

rootzencart/includes/templates/template_default/templates/tpl_product_info_display.php
(nebo podobný soubor z jiné verze zenu, kde je dostupná proměnná $_GET['products_id'], což je číslo výrobku - ne kod, ale unikátní pořadové číslo)


najeď až na konec souboru a před:
<!--bof Form close-->
</div>
přidej:

<?
echo ("<br><br><strong>Diskuse k tomuto výrobku: </strong>");
echo $products_name;
echo ("<br><br>");

$products_name=$products_name . ": "; //pridana na konec dvojtecka
$products_id=$_GET['products_id'];

include("/www/doc/www.neco.cz/www/rootforumphpbb3/vlozeni-diskuse-phpbb3.php");
//nutno nastavit vlastní cesty i /www/doc/ může být jiné, cesty najdete v souboru include/configure.php v define('DIR_FS_CATALOG', '/var/www/web44/web/');
?>


********************

POZN.: v závislosti na kódování, je někdy potřeba uložit soubory v patřičném kódování, jinak se čeština bude zobrazovat špatně

Zasláno: 6:11 19.5.2010
_________________
www.auto-vyfuky.cz
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Zencart a phpbb3 - diskuze pod výrobkem + i ve fóru
Expert
Členem od:
10:18 28.10.2006
Bydliště Turnov
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 104
Nepřipojen
Takový detail:

Zen mám v kódování windows, fórum v UTF8.
Když nastavím posting-z-shopu.php na UTF8, tak mi jede fórum, ale diskuze v zenu je bez diakritiky. Když to nastavím na win, tak zase opačně to mám rohozený v diskuzi.
Jak toto řešíte?

Díky

Zasláno: 6:43 19.5.2010
_________________
www.auto-vyfuky.cz
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Zencart a phpbb3 - diskuze pod výrobkem + i ve fóru
Webmaster
Členem od:
22:00 29.8.2005
Bydliště Brno
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 2124
Nepřipojen
Už to neřeším, protože jsem přešel na Joomlu. Moc lidí to rozšíření asi nepoužívá.

S problémem kódování jsem se setkal i já. Někde by tam měla být funkce na překódování. (buď je tam někde iconv, nebo jestli jsem nepoužil část jakési dřívější funkce autoczech nebo jak se to jmenovalo.)

Podle mého logicky soubor, který patří do fora musí být v kódování fóra a co patře k zenu v kódování zenu. Jen při odesílání na forum se to myslím muselo překódovat, protože přes post to pak šlo špatně. Při načítání z databáze bude stačit nastavit set names na kódování stránky na které se to má zobrazit.

Zasláno: 10:37 19.5.2010
_________________
Prodej zencart.cz
Virtuální sídlo firmy v Brně
Pronájem salónku v Brně, oslavy, pronájmy prostor v Brně
-----
"Nikdo není dokonalý" .... radím Vám zálohujte
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Zencart a phpbb3 - diskuze pod výrobkem + i ve fóru
Expert
Členem od:
10:18 28.10.2006
Bydliště Turnov
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 104
Nepřipojen
Citát:

Kozoroh napsal/a:
Už to neřeším, protože jsem přešel na Joomlu. Moc lidí to rozšíření asi nepoužívá.

S problémem kódování jsem se setkal i já. Někde by tam měla být funkce na překódování. (buď je tam někde iconv, nebo jestli jsem nepoužil část jakési dřívější funkce autoczech nebo jak se to jmenovalo.)

Podle mého logicky soubor, který patří do fora musí být v kódování fóra a co patře k zenu v kódování zenu. Jen při odesílání na forum se to myslím muselo překódovat, protože přes post to pak šlo špatně. Při načítání z databáze bude stačit nastavit set names na kódování stránky na které se to má zobrazit.



Ok, jenom, můžeš mi trochu víc napovědět, co kde jak se v té databázi musí nastavit? Porovnávání nastavit umím, jenom nevím, které tabulky se v té databázi mám chytit...

Joomlu jsem zkoušel, je fakt dobrá, ale je to mnohem náročnější na čas, nežli zen...

Zasláno: 13:34 19.5.2010
_________________
www.auto-vyfuky.cz
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos



« 1 2 3 4 (5) 6 »



Můžete prohlížet témata.
Nemůžete zakládat nová témata.
Nemůžete odpovídat na příspěvky.
Nemůžete editovat Vaše příspěvky.
Nemůžete mazat Vaše příspěvky.
Nemůžete přidávat nové ankety.
Můžete hlasovat v anketách.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům.
Nemůžete přispívat bez schválení.

[Rozšířené hledání]


Odkazy



Zen-Cart ke stažení

Vyšel nový Zencart 1.5.0

Originální moduly můžete stahovat na
www.zen-cart.com

Reklama
Nejaktivnější autoři
1 Melodic
Melodic
1002997
2 Kozoroh
Kozoroh
2124
3 JardaR
JardaR
1888
4 garden
garden
1419
5 Nismo
Nismo
1389
6 hbxx 1131
7 jandik01
jandik01
1070
8 PeterB
PeterB
1017
9 Dedek
Dedek
990
10 bambulko
bambulko
775