Registrovat    Přihlášení
Domů Odkazy Fórum Ke stažení Web hosting Registrace do katalogů
Přihlásit
Jméno:

Heslo:

Pamatuj si mně



Zapomenuté heslo

Nová registrace
Partner a hosting webu
zserver.cz
Spolupráce
Odkazy
česká sociální síť rexVoX.com
Informace a projekty na rodinné domy naleznete v našem blogu.

Navštívit můžete také pasivní rodinné domy - dřevostavby, kde naleznete informace o pasivních stavbách.

Odkazy.
Outlook CRM

Pro efektivní komunikaci i vedení projektů doporučujeme eWay-CRM.

IMac

Potřebujete nový pracovní počítač? Apple iMac bude nejlepší volbou!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Kategorie a fóra

Prohlížení tohoto vlákna:   1 Anonymní uživatelé



« 1 2 3 4 (5) 6 7 »


Re: Optimalizace počtu dotazů na databázi
Guru
Členem od:
8:08 10.11.2005
Bydliště Prague
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 1389
Nepřipojen
tak to pozor!! Před týdnem jsem "apgrejdoval" na 386!! Tak si radši udělej čisto na svém stole...

Zasláno: 1:09 3.3.2006
_________________
NISMO
www.AUTOKSEFT.cz
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Optimalizace počtu dotazů na databázi
Tak si taky přihřeju polívčičku...

Mám problém můj hosting prodělal pravděpodobně nějakej downgrade pač moje stránky jsou čímdál méně dostupné a to pravděpodobně kvuli databázi...

Imho čísla mluví za sebe:
Parse Time: 40.055 - Number of Queries: 756 - Query Time:
38.7725063951

Tak jsem začal pátrat jak to zoptimalizovat.
1. zkoušel jsem cache která se nastavuje v configure.php a to jak do souboru tak do databaze... zadna zmena se neprojevila... Nicmeně taky mam velke pochybnosti že to vůbec funguje:
- cache do souboru se sice vytvořila ale na můj v kus se vytvářela nějak moc často... navic jsem dospěl k názoru že se sice vytváří, ale vůbec to z ní nečte Imho chybí mi nějaka konfigurace apod... asi to neni dodělany... jinak nevim nepřišel jsem na to vo co tam go...

2. pak jsem zjistil že podstatnou cast number of queries je vytváření struktury kategorie, u me to dela na 1 strance zhruba cifru 500 coz mi prijde az nemozny, ale kdyz jsem vypnul box categorie tak jsem mel do 300... nicmene otazkou je jestli to dobre vypisuje.... za predpokladu ze ano prijde mi to nehorazny cislo.. O vypisu produktu ani nemluvim ale tam se s tim nic moc udelat neda....

3. Napadla me jedna vec a konecne se dostavam k memu dotazu popr. nakopnuti... chtel bych udelat nejaky takovy udelatko... protoze me prijde zbytecny aby to ty kategorie tahalo porad z databaze kdyz se skorem teda aspon v mem pripade nemeni, a to sice takovy ktery by vygenerovalo do souboru strukturu tech kategoriii.. je to sice zatim jen takova moje predstava preba nekoho neco napadne jineho... ale melo by to vypadat asi takhle...

4. na nejaky strance pro ucely admina bzch si to dle potřeby čili změn generoval... (nepodstatne).... do nejakzho soubou odkud by se to tahalo...

Napr. jako v souboreuch language
define (hlavni kategorie, 'a tady by byl primo vygenerovany html s kategorie <a href , nayev apod.. ')
define (podkategire 0_3, ' ....a tady by byl primo vygenerovany html s kategorie <a href , nayev apod.. ')
define (podkategire 0_5, ' ....a tady by byl primo vygenerovany html s kategorie <a href , nayev apod.. ')
define (podkategire 0_5_5, ' ....a tady by byl primo vygenerovany html s kategorie <a href , nayev apod.. ')
atd...

-------
Tak sem by to jeste slo ale vubec me nenapada jak to napasovat popr. donutit aby kdyz je na strance btw v kategorii napr 0_3_5 vypsalo define podkategorie 0_3_5 do boxu s kategoriema...

Nebo máte někdo lepší nápad jak udělat z boxu kategorie defakto statickou zalezitost... imho kdyz se podivate napr na moje stranky tak jak v mam v tom boxu to rozbalovaci menu tak to mam take udelane takto "staticky"... nicmene je to jinej pripad..



2reseni typu zmenit hosting neberu

PS. nebyl cas si to po sobe precist tak snad to neni nesrozumitelna slatanina

Zasláno: 12:24 14.3.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Optimalizace počtu dotazů na databázi
Guru
Členem od:
8:08 10.11.2005
Bydliště Prague
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 1389
Nepřipojen
Ahoj Dreame... vitej z5.

Ohledne tveho dotazu... kategorie to nedelaj. Testuju new shop a tam jich mam 765000 a homepage mi dela tak okolo 170 Queries... Je pravdou, ze tam nemam jine boxy nez Hledat, Kategorie, Info a Shopping cart...
nevim, jestli mi tedz funguje cache, ale ikdyz ji vymazu, tak se pocet nijak rapidne nezvysi.

mno.. myslim si, ze to delaji takove ty blbustky okolo. Napr: reviews, featured, whats new, specials..atd

Zasláno: 16:56 14.3.2006
_________________
NISMO
www.AUTOKSEFT.cz
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Optimalizace počtu dotazů na databázi
Guru
Členem od:
23:01 9.1.2006
Bydliště Liberec
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 657
Nepřipojen
Citát:
mno.. myslim si, ze to delaji takove ty blbustky okolo. Napr: reviews, featured, whats new, specials..atd


Máš recht, už jsem s tím tenkrát taky experimentoval a ty "blbůstky" dělají až příliš dotazů.
Už jsem to chtěl dávno všechno povypínat, ale je mi to tak nějak líto, takhle to působí tak namakaně a né jako holátko.

Co je to, ale platný, když to zatěžuje databázi a zpomaluje jako kráva.

Záleží taky na hostingu, momentálním zatížení serveru, ale asi je lepší když to funguje pořád, než se klepat, že to při sebemenším zatížení přestane šlapat.
Holt každá sranda něco stojí, o parádě to platí dvojnásob.

Zasláno: 17:23 14.3.2006
_________________
Váhy a zase Váhy ;)
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Optimalizace počtu dotazů na databázi
Vy jste s tema argumentama jak na podpore hostingu... DUKAZ

Parse Time: 2.721 - Number of Queries: 756 - Query Time: 1.40683014413 - s boxem kategorie

Parse Time: 2.359 - Number of Queries: 297 - Query Time: 0.975108846298 - bez boxu

a ted bábo rad.

Imho ty blbosti okolo prave delaj malo zkousel jsem to vypinat vsechno...

Zasláno: 9:39 15.3.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Optimalizace počtu dotazů na databázi
Guru
Členem od:
20:29 7.12.2005
Bydliště Plzeň
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 990
Nepřipojen
Jen pro zajímavost - titulní stránka čerstvé instalace bez zboží a kategorií:

Number of Queries: 49

Nejvíc záleží na celkovém zatížení db serveru, jednorázově by ho nějaká tisícovka dotazů neměla vyvést z míry. Takže problém počtu dotazů se pro mě osobně jednoznačně zužuje na problém výběru hostingu, který to unese.

Je pravda, že db dotazy u zenu (osc, cre) mají k optimálnosti hodně daleko. Spousta podobných dotazů se někdy možná zbytečně opakuje, ale zase se tím šetří paměť. Další vlastní dotazy přidávají různá rozšíření a jinak to ani nejde, pokud nemají zasahovat do jádra. Vždycky je něco za něco. A u zenu je to holt nastaveno takhle.

Zasláno: 14:51 15.3.2006
_________________
[col
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Optimalizace počtu dotazů na databázi
Guru
Členem od:
23:01 9.1.2006
Bydliště Liberec
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 657
Nepřipojen
Citát:

DreamCZ napsal/a:
Imho ty blbosti okolo prave delaj malo zkousel jsem to vypinat vsechno...


Jasně, je to samozřejmě nejvíce záležitostí hostingu (přesně jak píše Dědek), ale když už to vázne a není čas zběhnout, je třeba optimalizovat, osekávat, osekávat a zase osekávat

Blbě jsem se vyjádřil, největší záhul nedávájí databázi postraní boxíky, ale ty vyfikundace na středu - index listing:
Show New Products on Main Page
Show Featured Products on Main Page
Show Special Products on Main Page
taková jedna potvora o 9 položkách posílá klidně 150-200 dotazů (jestli to blbě nepočítá) a to už je kotel, ale co to dělá u tebe netuším, když to máš už celkem zbavený zbytečností?!

To samé platí o boxu kategorie, ale ten se bude vypínat blbě.
Ostatní jsou cca. po dvaceti dotazech, což je v poměru myslím zanedbatelné.

Holt, nemáme to lehký.

Zasláno: 15:41 15.3.2006
_________________
Váhy a zase Váhy ;)
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Optimalizace počtu dotazů na databázi
Ax jo... Ja o voze vy o koze to se neda

Zasláno: 16:18 15.3.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Optimalizace počtu dotazů na databázi
Guru
Členem od:
20:29 7.12.2005
Bydliště Plzeň
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 990
Nepřipojen
Citát:
když už to vázne a není čas zběhnout, je třeba optimalizovat, osekávat, osekávat a zase osekávat


Tady bych si dovolil nesouhlasit. Zběhnutí ti ušetří spoustu času a nervů a v porovnání s vyhozenejma penězma za už zaplacenej hosting to nemusí vyjít tak špatně. Nespokojenej zákazník přijde určitě taky dráž.

Zasláno: 16:18 15.3.2006
_________________
[col
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Optimalizace počtu dotazů na databázi
Guru
Členem od:
23:01 9.1.2006
Bydliště Liberec
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 657
Nepřipojen
Zase máš recht.

Zasláno: 23:05 15.3.2006
_________________
Váhy a zase Váhy ;)
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos



« 1 2 3 4 (5) 6 7 »



Můžete prohlížet témata.
Nemůžete zakládat nová témata.
Nemůžete odpovídat na příspěvky.
Nemůžete editovat Vaše příspěvky.
Nemůžete mazat Vaše příspěvky.
Nemůžete přidávat nové ankety.
Můžete hlasovat v anketách.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům.
Nemůžete přispívat bez schválení.

[Rozšířené hledání]


Odkazy



Zen-Cart ke stažení

Vyšel nový Zencart 1.5.0

Originální moduly můžete stahovat na
www.zen-cart.com

Reklama
Nejaktivnější autoři
1 Melodic
Melodic
1002997
2 Kozoroh
Kozoroh
2124
3 JardaR
JardaR
1888
4 garden
garden
1419
5 Nismo
Nismo
1389
6 hbxx 1131
7 jandik01
jandik01
1070
8 PeterB
PeterB
1017
9 Dedek
Dedek
990
10 bambulko
bambulko
775