Registrovat    Přihlášení
Domů Odkazy Fórum Ke stažení Web hosting Registrace do katalogů
Přihlásit
Jméno:

Heslo:

Pamatuj si mně



Zapomenuté heslo

Nová registrace
Partner a hosting webu
zserver.cz
Spolupráce
Odkazy
česká sociální síť rexVoX.com
Informace a projekty na rodinné domy naleznete v našem blogu.

Navštívit můžete také pasivní rodinné domy - dřevostavby, kde naleznete informace o pasivních stavbách.

Odkazy.
Outlook CRM

Pro efektivní komunikaci i vedení projektů doporučujeme eWay-CRM.

IMac

Potřebujete nový pracovní počítač? Apple iMac bude nejlepší volbou!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Kategorie a fóra

Prohlížení tohoto vlákna:   1 Anonymní uživatelé


 Dolů   Předchozí téma   Další téma  Téma je zamčeno

(1) 2 »


Powered by ZenCart - odstranění linku.
Guru
Členem od:
0:28 14.9.2005
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 225
Nepřipojen
Mám tento problém:

Chci zprovoznit obchod, ale bez linku v zápatí stránky směřující na ZenCart. V mém případě mám důvod ten, že bych byl dosti nerad, aby se konkurenční firma, zybývající se stejnou výrobou jako já dozvěděla, co používám za aplikaci, na které jede obchod. (resp. bych jí chtěl toto zjištění maximálně ztížit)


Vím, že v tomto případě se dostávám do rozporu s GNU licencí programu, a proto by mě zajímalo, jak by se toto dalo korektně vyřešit (zakoupením licence? .... platbou? .....)

A zajímal by mě váš názor na tento problém.

Zasláno: 13:24 18.9.2005
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Powered by ZenCart - odstranění linku.
Webmaster
Členem od:
22:00 29.8.2005
Bydliště Brno
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 2124
Nepřipojen
Asi bych link zmenšil natolik, aby nebil tolik do očí, nebo bych jej posunul někam, kde tak vidět není, nicméně link by asi měl zůastat.
Co kdyby jste link dal alespoň jako doporučené linky, mezi ostatní.

Ovšem když to budou chtít udělat jako Vy, tak si nějakou cestu najdou, a řekněme si ono zas tak jednoduché aspon pro člověka, který na internetu nedělá to může být problém. Naopak když si najdou někoho, kdo to zná, tak to není problém.

Spíš bych viděl konkurovat např. seo optimalizací pro zobrazení ve vyhledávačích výš a to už není jen tak jednoduché, trvá to déle.

Řekl bych, že pokud si všimli Vašeho nápadu a budou do toho chtít jít, tak že si cestu najdou.


Jinak přispět a tím ev. trochu odčinit zmizelý link se samozřejmě dá, ale nemyslím, že tím by to bylo OK. Protože na tom asi pracuje hodně lidí i možná mimo komunitu. Zkuste se zeptat na dom. stránce zenu.

No když jsem se koukl k sobě, tak tam link také nemám, nechal jsem tam jen vizuální copyright.

Jinak hodě zdaru.

Zasláno: 14:17 18.9.2005
_________________
Prodej zencart.cz
Virtuální sídlo firmy v Brně
Pronájem salónku v Brně, oslavy, pronájmy prostor v Brně
-----
"Nikdo není dokonalý" .... radím Vám zálohujte
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Powered by ZenCart - odstranění linku.
Tim bych se vubec nezabejval jestli tam bude zen-cart nebo ne jestli se nekdo teda v tomhle pripade konkurence pohybuje zbezne na internetu tak tyhle shopy a mnoho mnoho dalsich zna, nicmene podstatou je se odlisit a je uplne jedno na cem to je postaveny protoze vetsinou ty shopy jsou delany na stejnym zakladu. Btw ja jsem to ve footru nemel asi jak jsem to prepisoval tak jsem to tam dodal Powered by Zen-cart.

Zasláno: 16:22 18.9.2005
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Powered by ZenCart - odstranění linku.
Guru
Členem od:
0:28 14.9.2005
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 225
Nepřipojen
V tomto případě se konkurent na netu až tak moc nevyzná - jinak by totiž ten systém už měl. Namísto toho si nechal dělat aplikaci na zakázku. Sice nevylučuji, že by mohl něco podobného objevit, ale zároveň nemám zájem, byť nechtěně ho navést na správné řešení

Z mnoha shopů, které už prozkoumávám přes rok zatím jen Zen Cart obsahuje přesně to, co bych potřeboval.

Zasláno: 16:46 18.9.2005
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Powered by ZenCart - odstranění linku.
Webmaster
Členem od:
22:00 29.8.2005
Bydliště Brno
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 2124
Nepřipojen
Jestli se nevyzná v internetu, tak stejně nemá šanci, pokud neví co je ftp, php, tak si to nenainstaluje a pochybuji, že ten kdo mu to dělá na zakázku, že mu řekne, že jsou i jiné levnější varianty jak mít eshop :) . Byl by sám proti sobě.


OT : Jo mimochodem, dá se uživit prodejem paliček na bicí? To je tolik muzikantů? Navíc, když ty paličky jsou řekl bych cenově nízko?
A zvláště když je Vás prodejců víc?

Jinak bych ukončil toto téma, protože jinak zase dostaneme pohlavek od admina :)

Zasláno: 17:10 18.9.2005
_________________
Prodej zencart.cz
Virtuální sídlo firmy v Brně
Pronájem salónku v Brně, oslavy, pronájmy prostor v Brně
-----
"Nikdo není dokonalý" .... radím Vám zálohujte
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Powered by ZenCart - odstranění linku.
Začátečník
Členem od:
23:08 9.12.2005
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 29
Nepřipojen
Tak to by me zajimalo taky. Jenze korektnejsi by bylo podle me tam dat powered by oscommerce ... Na ZenCart webu, na prvni strance to neni, ani na druhe, az kdyz clovek detailne patra, najde, ze zacali stavet na oscommerce. Kdo prelozil oscommerce do slovenciny, zmenil instalaci, ze pry oscommerce.sk. :) A kdo pridal do oscommerce ~56 contributions, teda Creloaded team, napchal tam vsude creloaded, creloaded, creloaded, creloaded, ... linky, cim tu svoji paradu zhowadil. Vsichni pridali nejakou hodnotu, to je fakt, ale timhle vsim podle me celkove open source shopping straci. Sily se tristi...
Nevim, jestli existuje open source PHP shop, ktery nevyzaduje uvedeni copyrightu v paticce, ale trochu vim, jak je to v open source CMS systemoch. Vetsina se bije za uvedeni viditelne paticky, nektere krici, jeden si pri instalaci sosa informace na web tvurce, kde se prave jeho system instaluje, a jen jeden tomu dal volnou ruku, ze staci mit informaci v komentari(<!-- cili neviditelny beznemu userovi --> o zdroji CMS sytemu...
Pry v americe se ted moc nehraji na uvedeni tvurce webu, shopu v paticke. Nevim, co je na tom pravdy ...
...asi, i kdyz pouziju zencart, nebo creloaded, do paticky dam (c) oscommerce a toho, kdo to dodelal dam do komentare v html...
Co si o tom myslite?

Zasláno: 14:18 12.12.2005
_________________
www.kotolna.com/roman
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Powered by ZenCart - odstranění linku.
Guru
Členem od:
20:29 7.12.2005
Bydliště Plzeň
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 990
Nepřipojen
1. Copyright ZenCartu musí být uveden pouze v případě, že používáš originální grafiku a template ze základní instalace.

2. "Powered by ZenCart" musí být uvedeno pouze v případě, pokud chceš umístit link na Tvůj obchod do Zen Showcase (seznam linků na obchody postavené na Zenu).

Pravidla jsou uvedena na ZenCart FAQ:

Q: Can I remove the Copyright © 2003 Zen Cart. Powered by Zen Cart from the footer of my cart?

A: Copyright © 2003 Zen Cart covers the design and graphics in the templates. If you are using a stock template with the included graphics you must leave the copyright. If you make a custom template and use your own graphics you may change the copyright.

Shops that wish to be listed in the Zen Showcase must leave Powered by Zen Cart in the footer for identification.Leaving the Powered by Zen Cart is advantageous to both you and Zen Cart because a relevant reciprocal link can help you with search engine rankings. In the event you do not wish to be listed in the Zen Showcase, Powered by Zen Cart may be removed, but it may not be changed.


Odkaz: http://www.zen-cart.com/modules/xoopsfaq/index.php?cat_id=3#39

3. Nechápu, proč tutlat, že je obchod postavenej na Zenu (případně jiném open source). Pořád lepší, než aby si někdo myslel, že je to nějakej horkou jehlou spíchnutej bastl.

4. Každej open source projekt je závislej na spoustě lidí, který do toho dávají svůj čas a znalosti. Čím víc se o takovým projektu ví, tím lepší podpora. A kromě toho, já to vidím jednoduše jako slušnost, když používám něco, co vymyslel někdo jinej, abych to tam alespoň napsal.

Howgh

Zasláno: 15:29 13.12.2005
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Powered by ZenCart - odstranění linku.
Začátečník
Členem od:
23:08 9.12.2005
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 29
Nepřipojen
Citát:
... A kromě toho, já to vidím jednoduše jako slušnost, když používám něco, co vymyslel někdo jinej, abych to tam alespoň napsal.
kolik tipujete, ze je v zencartu kodu navic, nebo kolik prace navic oproti oscommerci?

Zasláno: 18:47 13.12.2005
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Powered by ZenCart - odstranění linku.
2dedek: souhlasim.

Btw roman asi vim kam tim smerujes
1. nikde jsem natvrdo necetl ze je zencart udelanej z oscommerce ackoliv podobnost vetsi ci meni tam je. Ale jsou to predevsim domnenky.
2. jestli tomu tak je coz mozna nespis ano tak proc to resit ze? btw chci tim rict kdyz to netrapi autory proc by melo nas usery

Zasláno: 19:24 13.12.2005
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Powered by ZenCart - odstranění linku.
Guru
Členem od:
20:29 7.12.2005
Bydliště Plzeň
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 990
Nepřipojen
2Roman:

Stačí porovnat velikost originální instalace osc (1.41 MB), cre (5.13 MB) a zenu (3.89 MB), o struktuře a kódu ani nemluvím. Ty 3.7 MB navíc u cre a 2.5 MB u zenu nejsou rozhodně žádnej balast. Zkoušel jsem všechny tři a zen jednoznačně vede, protože je modulární a dá se nejlíp modifikovat. Jak cre tak zen využívají upravenou osc jako motor, ale to, co je navíc, to už je sakra pěkná porce práce.

To že se v zenu neuvádí copyright osc se mi sice taky zrovna nelíbí, ale je to v souladu s licencí. Kdo se v tom pohybuje, ten to stejně ví, kdo ne, tomu to stejně nic neřekne. A kdo chce, ten si to tam může dopsat.

A kromě toho: powered by Linux, Apache, PHP, MySql...

Pokud to někoho zajímá, zákazníci to rozhodně nejsou.

Zasláno: 20:34 13.12.2005
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos



(1) 2 »

 Téma je zamčeno


Můžete prohlížet témata.
Nemůžete zakládat nová témata.
Nemůžete odpovídat na příspěvky.
Nemůžete editovat Vaše příspěvky.
Nemůžete mazat Vaše příspěvky.
Nemůžete přidávat nové ankety.
Nemůžete hlasovat v anketách.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům.
Nemůžete přispívat bez schválení.

[Rozšířené hledání]


Odkazy



Zen-Cart ke stažení

Vyšel nový Zencart 1.5.0

Originální moduly můžete stahovat na
www.zen-cart.com

Reklama
Nejaktivnější autoři
1 Melodic
Melodic
1002997
2 Kozoroh
Kozoroh
2124
3 JardaR
JardaR
1888
4 garden
garden
1419
5 Nismo
Nismo
1389
6 hbxx 1131
7 jandik01
jandik01
1070
8 PeterB
PeterB
1017
9 Dedek
Dedek
990
10 bambulko
bambulko
775