Registrovat    Přihlášení
Domů Odkazy Fórum Ke stažení Web hosting Registrace do katalogů
Přihlásit
Jméno:

Heslo:

Pamatuj si mně



Zapomenuté heslo

Nová registrace
Partner a hosting webu
zserver.cz
Spolupráce
Odkazy
česká sociální síť rexVoX.com
Informace a projekty na rodinné domy naleznete v našem blogu.

Navštívit můžete také pasivní rodinné domy - dřevostavby, kde naleznete informace o pasivních stavbách.

Odkazy.
Outlook CRM

Pro efektivní komunikaci i vedení projektů doporučujeme eWay-CRM.

IMac

Potřebujete nový pracovní počítač? Apple iMac bude nejlepší volbou!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Kategorie a fóra

Prohlížení tohoto vlákna:   1 Anonymní uživatelé





Přechod velmi starého zenu na nový ?
Nováček
Členem od:
15:39 23.7.2009
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 10
Nepřipojen
Ahoj odborníci,

Máme eshop na starém zenu 1.3.8 .
Funguje nám bez problémů a nějaká objednávka z něj občas vypadne.
Není s provozem problém jedná se spíše o doplňkovou službu pro naše stálé zákazníky - firmy.
Slátal jsem to sám - byl jsem naprostý analfabet - způsobem pokus a omyl a jediné rady co jsem kde pochytaval jsou z tohoto fora.
Výrazy typu: ftp, php, šablony, pronajmout si misto na serveru, doména atd. byla pro mne španělská vesnice.
Byl to boj, ale nelituji toho.
Postupně jsem do toho z mého pohledu pronikal a dělal různé úpravy a to nejenom v eshopu, ale i v administraci.
Ať už překreslováním a úpravou šablon či editací a přepisováním souborů nebo vkládání příkazů do nich přímo v systému zenu.

Takže shrnuto - amatér si vykuchtil prasopsa, který sice má administrátorské prostředí z puvodního zenu 1.3.8 ale i tam je spoustu věcí poupravovaných, přepsaných, počeštěných atd...
Ale jak šel čas už sám nevím co je a co není původní v adminovi.

Zásadní otázka zní:
dá se to upgradovat na vyšší verzi a tím to uvést do relativne stavu odpovídající originálu ? Jestli to ten eshop přežije a jestli / podle vašeho odborného odhadu / to vůbec dám :) .

Přece jenom další verze mají třeba i vychytávky, které jsem si tam já bastlil sám např. moduly mám úplně předělané a teď když například chci rešit uloženku a jak mam přepsané podle svého názvy v platbách, dopravě a provázání / přímo v menu admina / už mi dělá problém to spravně zkombinovat atd....

http://www.kancel-potreby.cz

tohle je náš eshop na kterém jsem začínal jako asi většina lidí se základní zelenou šablonou a s nulovýma znalostma. Odhaduji že jsem puvodní ideu zenu prznil tak 4 - 5 let postupně a zatím teda funguje dodnes.

Zasláno: 14:16 7.7.2015
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Přechod velmi starého zenu na nový ?
Guru
Členem od:
21:36 5.12.2008
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 746
Nepřipojen
A co přesně si od přechodu na novou verzi slibuješ? Jinak bych doporučil založit nový shop na samostatné doméně, nebo subdoméně a postupně do něj přenést všechny udělávky.

Zasláno: 18:18 9.7.2015
_________________
Shopy: www.centrum-matraci.cz
Když máš nápad, o kterém si myslíš, že by mohl fungovat, zřejmně by mohl fungovat, ale to se nedozvíš dokud ho ze 100% nezrealizuješ. Takže to prostě udělej !!!
.... a pokud se to týká webu, tak ho hlavně předem zazálohuj :)
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Přechod velmi starého zenu na nový ?
Guru
Členem od:
12:54 19.9.2006
Bydliště Mikulov
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 1419
Nepřipojen
Pokud je těch změn hodně a opravdu individual, doporučuji buď na lokalním serveru instalovat zen 1.5.4 a do ní postupně předělat změny. prověřit a až pak to přenést na živo. Pokud vám jede e-shop tak vžádném případě nedělat takto upgrade/předělávku na živé doméně/poddoméně či někde jinde kde se dostane každý i včetně robotů. Udělá to více paseky než užitku. Pokud zabezpečíte přístup k tomu místu aby se tam nikdo nedostal krom Vás, klidně to dělejte i na poddoméně.

Zasláno: 12:01 22.7.2015
_________________
Vývoj software a poradenství, import/export a jiné | Odborné knihy, naučné knihy | Textilní dorty a dárky | vyšívané ozdoby
<<než něco uděláš, ZÁLOHUJ E-SHOP !!!>>
<<než se zeptáš, projdi si fórum... třeba to už někdo řešil a vyřešil>>
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Přechod velmi starého zenu na nový ?
Nováček
Členem od:
15:39 23.7.2009
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 10
Nepřipojen
Byl jsem na dovolené - tak jsem si vaše připominky k mému dotazu přečetl až ted.
Děkuji za názory.

A/ - co si slibuji napřechod vyšší verze Zenu

- asi správná připomínka a naprosto amatérská odpověd. Nějak do hloubky jsem nové verze nestudoval, ale nabyl jsem pocitu, že provozovat eshop na stařičké verzi 1.3.8 když mi to v rohu nahoře neustale v adminu hlasí: "je k dispozici nová verze 1.5.4 - stáhnout zde " , že mi tak trošičku ujel vlak ....

Pak také někdy to nechám plynout v čase pak dostanu " záchvat" a koukám po webu co všechno je za lepší vychytávky do zenu a vše již je na vyšší verze, protože mám pocit, že bych měl eshop oprášit a trošku zmodernizovat ......

Nebo třeba jsem na zen kdysi narouboval freetemplate pro 1.3.8 Abagon kterou jsem si počeštil / tj. zprasil / a teď bych chtěl trošku něco neokoukaného, modernějšího - už jsem si vyhlédl, ale bohužel je to na vyšší verzi ...... mimochodem protože jsem naprostý amatér tak se mi v Abagonu nikdy nepovedlo kde najit a nastavit dolní hlášku : TITLESCONTACT_INFOQUICKLINKSINFORMATIONCUSTOMER_SERVICE
tam bude / pardon, že tak laicky / nějaká proměnná a tuto info nejsem schopen dohledat ani ve vyhledávání v adminovi .... a nikdy jsem nepřišel na to jak tam kontakt dosadit. Asi se mi vysmějete, ale na tom je vidět, že jsem opravdu amatér. O tom co jsem vyváděl v počátcích v tabulkách a ovládání v adminovi škoda mluvit. Dnes + - vím jak to alespoň funguje, a moc bych si přál vrátit to nějakého počátečního bodu ne v tom dupat jak slon v porcelánu a logicky v novější verzi.

To jsou důvody co bych si sliboval od přechodu na vyšší verzi

B/ lokal server

- děkuji za názor. Potvrdilo se mi podezření, že klikat v adminovi na "stáhnout novou verzi" asi by nebyl tak úplně dobrý nápad a že bych měl začít na čisté verzi "někde bokem" a pak tam zkusit naprat data z te puvodni i když od toho mne trošku odrazuje to neskutečné množství práce. I puvodní verzi jsem měl bokem naistalovanou mám pocit / už je to dávno / na pevném disku v PC tam jsem s tím laboroval a pak jsem to pres ftp v totalcmd tahal na server .....

Tak to z toho dostanu kopřivku. Je to muj takový koníček tak uvidím, zda najdu odvahu.
Pro nás je největší podíl prodeje tzv. na přímo, ale pravda je, že mít z toho co jsem vytvořil SÁM AMATÉR obrat dalších cca 200 tis za rok mne naplňovalo uspokojením.

U nás to vzniklo tak, že jsme chtěli web a pracujeme ve 3 lidech a prohlásil jsem já to postavím ..... reakce byla: " no to jsi upadl z jahody na znak to budeme muset si nekoho zaplatit to není prdel" . No a já tenkrát měl kamaráda co na vejšce psal diplomku o eshopech a prodejních systémech. Ten mi doporučil tenkrát Zencart s tím, hele tak si hraj uvidíš, že to zas není taková sranda.
No a tak jsem tady - jak jsem psal - amatér.
Číst trochu umím, trošku i psát a na Zencartím fóru je mnoho otazek a odpovědí .... A kopírovat - vložit taky už umím a heslo než něco začneš dělat udělej si zálohu pečlivě dodržuji .

Zasláno: 11:35 25.7.2015
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Přechod velmi starého zenu na nový ?
Guru
Členem od:
12:14 20.4.2007
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 172
Nepřipojen
Zdravím, taktéž jsem se rozhodla přejít ze ZenCart asi 1.3.8 s mnoha a mnoha úpravami na novější... samozřejmě vše na locale...

Poslední verzi jsem našla 1.5.5a, ale vím že je i 1.5.5d - jaký je mezi něma rozdíl? Je nějaký zásadní např. v DB nebo by stačilo jen přepsat soubory?

Pak se chci zeptat, na přesun dat z DB 1.3.8 na DB 1.5.5 - jak to udělat?

Děkuji předem... :)

Zasláno: 17:49 8.3.2017
_________________
Ifča
--------------------------------------------
http://www.granulky.cz/
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Přechod velmi starého zenu na nový ?
Guru
Členem od:
12:54 19.9.2006
Bydliště Mikulov
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 1419
Nepřipojen
tech zmen oproti 1.3.8 je teda fuuura. posledni verze je k dnesnimu dni 1.5.5e kde jsou mensi drobnosti oproti 1.5.5d. Hlavni duvod proc dat posledni verzi je zmena v phpmailer v nektere mezi 155a - 155e, nektere veci SSL a dalsi opravy. ve verzi tusim 155c je uz responzivni sablona (ale i ta se musi predelat). a jak vime tak strycek google chce tak nejak penalizovat ty co nemaji responsive template pro mobilni zarizeni.
co se tyka presunu 138 na 155, dat si cistou verzi 155e a postupne pretahovat data (uzivatelska data, ne data konfiguracni) + zmeny pro jednotlive instalovane moduly. nektere moduly z 138 uz muzete zahodit, protoze pro ne neni pokracovani.
hlavne se nesnazte pretahovat template z 138 na 155. template udelat NOVE!!!. preji uzpesnou aktualizaci

Zasláno: 8:45 11.3.2017
_________________
Vývoj software a poradenství, import/export a jiné | Odborné knihy, naučné knihy | Textilní dorty a dárky | vyšívané ozdoby
<<než něco uděláš, ZÁLOHUJ E-SHOP !!!>>
<<než se zeptáš, projdi si fórum... třeba to už někdo řešil a vyřešil>>
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Přechod velmi starého zenu na nový ?
Guru
Členem od:
12:14 20.4.2007
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 172
Nepřipojen
Díky :)
Už jsem na tom začla pracovat - musím říct, že jsem na PHP zcela laik - ještě něco mě říká html a css :)

Ale dát dohromady ten základ pro české prostředí je fuška...
Problémy mám s Ship2pay pro 1.5. - staženo ze zencard.com
teď dělám Super order - taktéž ze zencard.com - bohužel jsem fungující českou verzi pro 1.5. nikde nenašla...

Stáhla jsem si nakonec verzi 1.5.5a - kdybych chtěla ještě dodatečně verzi 1.5.5e - stačí jen porovnat soubory a případně je přepsat?

Zasláno: 11:52 11.3.2017
_________________
Ifča
--------------------------------------------
http://www.granulky.cz/
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos






Můžete prohlížet témata.
Nemůžete zakládat nová témata.
Nemůžete odpovídat na příspěvky.
Nemůžete editovat Vaše příspěvky.
Nemůžete mazat Vaše příspěvky.
Nemůžete přidávat nové ankety.
Můžete hlasovat v anketách.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům.
Nemůžete přispívat bez schválení.

[Rozšířené hledání]


Odkazy



Zen-Cart ke stažení

Vyšel nový Zencart 1.5.0

Originální moduly můžete stahovat na
www.zen-cart.com

Reklama
Nejaktivnější autoři
1 Melodic
Melodic
1002997
2 Kozoroh
Kozoroh
2124
3 JardaR
JardaR
1888
4 garden
garden
1419
5 Nismo
Nismo
1389
6 hbxx 1131
7 jandik01
jandik01
1070
8 PeterB
PeterB
1017
9 Dedek
Dedek
990
10 bambulko
bambulko
775