Registrovat    Přihlášení
Domů Odkazy Fórum Ke stažení Web hosting Registrace do katalogů
Přihlásit
Jméno:

Heslo:

Pamatuj si mně



Zapomenuté heslo

Nová registrace
Partner a hosting webu
zserver.cz
Spolupráce
Odkazy
česká sociální síť rexVoX.com
Informace a projekty na rodinné domy naleznete v našem blogu.

Navštívit můžete také pasivní rodinné domy - dřevostavby, kde naleznete informace o pasivních stavbách.

Odkazy.
Outlook CRM

Pro efektivní komunikaci i vedení projektů doporučujeme eWay-CRM.

IMac

Potřebujete nový pracovní počítač? Apple iMac bude nejlepší volbou!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Kategorie a fóra

Prohlížení tohoto vlákna:   1 Anonymní uživatelé



(1) 2 3 »


station.cz - rychlost
Guru
Členem od:
12:14 20.4.2007
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 172
Nepřipojen
Zdravím všechny
Mám takovou prosbu, asi hlavně pro ty co mají hosting na station.cz.

Mám eshop na ZenCart 1.3.7 právě na station.cz - a asi poslední 2 měsíce je rychlost načtení stránek katastrofální. Načítají se velice pomalu, někdy se nenačtou vůbec, leda až po refreši. Zkoušeli jsme různá připojení, ale i z různých míst se eshop načítal velice pomalu.

Kontaktovala jsem tech. podporu na station.cz, zda nemají nějaké problémy či co, ale napsali, že jejich stránky mám na serveru station16, který není přetížený, již na něj nové webovky neumísťují a že tím to nemůže být.

Ještě musím podotknout, že od nového roku, kdy se upravovalo DPH se do programu vůbec nešahalo - rychlost načítání byla ucházející.

Takže já si už nevím rady jak eshop zrychlit nebo co se stalo, že je najednou tak pomalý.
Prosím, poraďte čím to může být... máte nějaký tip? Nebo hosting na station.cz již není to pravé ořechové?

Zasláno: 10:45 18.8.2010
_________________
Ifča
--------------------------------------------
http://www.granulky.cz/
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: station.cz - rychlost
Guru
Členem od:
21:36 5.12.2008
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 746
Nepřipojen
Optimalizovat databázi, zkontrolovat viry, zkontrolovat stránky validátorem, nainstalovat debug error logging utility a podívat se do logu.

Zasláno: 11:00 18.8.2010
_________________
Shopy: www.centrum-matraci.cz
Když máš nápad, o kterém si myslíš, že by mohl fungovat, zřejmně by mohl fungovat, ale to se nedozvíš dokud ho ze 100% nezrealizuješ. Takže to prostě udělej !!!
.... a pokud se to týká webu, tak ho hlavně předem zazálohuj :)
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: station.cz - rychlost
Guru
Členem od:
12:14 20.4.2007
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 172
Nepřipojen
Citát:

AdamecM napsal/a:
Optimalizovat databázi, zkontrolovat viry, zkontrolovat stránky validátorem, nainstalovat debug error logging utility a podívat se do logu.


Díky. Databázi jsem již optimalizovala, zkontroluji tedy ještě ty stránky.
debug error logging utility jsem našla zde: http://www.zen-cart.com/index.php?main_page=product_contrib_info&products_id=860 , ale je to pro verzi 1.3.8 bude to fungovat i pod verzi 1.3.7?

Zasláno: 12:20 18.8.2010
_________________
Ifča
--------------------------------------------
http://www.granulky.cz/
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: station.cz - rychlost
Guru
Členem od:
21:36 5.12.2008
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 746
Nepřipojen
Taky zkus na chvíli vyhodit tu lištu odkazů dole, může to klidně dělat některý z nich.
Nebo některý z těchhle nedostatků v kódu: http://validator.w3.org/check?uri=http://www.granulky.cz/

Zasláno: 12:52 18.8.2010
_________________
Shopy: www.centrum-matraci.cz
Když máš nápad, o kterém si myslíš, že by mohl fungovat, zřejmně by mohl fungovat, ale to se nedozvíš dokud ho ze 100% nezrealizuješ. Takže to prostě udělej !!!
.... a pokud se to týká webu, tak ho hlavně předem zazálohuj :)
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: station.cz - rychlost
Webmaster
Členem od:
22:00 29.8.2005
Bydliště Brno
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 2124
Nepřipojen
Citát:

Ifča napsal/a:
stránky mám na serveru station16, který není přetížený, již na něj nové webovky neumísťují a že tím to nemůže být.




No nevím, ale to podle mě není argument. To že nové stránky neumisťují znamená, že je to nacpáno tak aby se to ještě hýbalo :), tak jako všude. Navíc si klíďo píďo někdo mohl změnit stránky na sdíleném stroji , hodil tam něco co žere moc a ejhle zpomalilo se to všem.

Také hodně lidí objedná hosting a třeba i rok nic jim tam nejede, než se dostanou k zprovoznění.

Ale netvrdím, že je to hostingem, je to jen moje poznámka na ten argument.

Zasláno: 14:02 18.8.2010
_________________
Prodej zencart.cz
Virtuální sídlo firmy v Brně
Pronájem salónku v Brně, oslavy, pronájmy prostor v Brně
-----
"Nikdo není dokonalý" .... radím Vám zálohujte
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: station.cz - rychlost
Guru
Členem od:
15:11 16.2.2010
Bydliště Plzeň
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 260
Nepřipojen
No já mám podobný problém s načítáním stránek shopu (zencart 1.3.8) na Hosting 51, někdy se fakt načítají šíleně dloooouho a nechávám si monitorovat výpadky a vypadává to "docela" často.
A taky si myslím, že se mě ten shop načítá pomalu od začátku a že to úplně tak nemusí být tim, že tam přidávám další moduly nebo nové zboží.

Tak jsem si zaplatila hosting na station.cz a chci tam vyzkoušet nový shop na 1.3.9, ale zatím to nemůžu posoudit, teprve jsem ho nainstalovala. No nicméně mě to moc nepotěšilo co tu Ifča píše.

Zasláno: 14:25 18.8.2010
_________________
Jsem lev samotář.............takže nesahat a hlavně nekrmit!
Motto: Carpe diem

www.benovoletadylka.cz
www.t-rexforum.cz

Teď se o nás stará Melodic, protože pořád někde lítáme, takže pokud se vám něco u nás nelíbí obraťte se přímo na něj a on si to s vámi vyřídí. :)
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: station.cz - rychlost
Expert
Členem od:
14:52 28.5.2009
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 110
Nepřipojen
Mám stejný problém asi tři týdny, také hostuji u Station, a také mi napsali, že oni jsou OK. Nyní jsem si kontroloval databázi a zjistil jsem, že stopování uživatelů (user tracking) mi zabírá 150 mega. Tak jsem to pročistil a uvidím.
Ještě se chci zeptat, jak se optimalizuje databáze?

Zasláno: 14:27 18.8.2010
_________________
www.CeskeGranaty.cz
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: station.cz - rychlost
Guru
Členem od:
12:14 20.4.2007
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 172
Nepřipojen
Citát:

Lioness napsal/a:
Tak jsem si zaplatila hosting na station.cz a chci tam vyzkoušet nový shop na 1.3.9, ale zatím to nemůžu posoudit, teprve jsem ho nainstalovala. No nicméně mě to moc nepotěšilo co tu Ifča píše.

No my před dvěma roky utekli od banánu ke station.cz - zde ho docela chválili a doporučovali - no nicméně asi po roce se jim výpadky docela hromadili - nebyly to nijak dlouhé výpadky, ale takové ty 5-10min a to docela často - načež mě jejich technická podpora napsala, že pokud je to delší jak 10min, tak je to výpadek a řeší to a zasílají omluvné meily a bla bla bla. Docela často jsem je bombardovala meily, je stránky nejedou - oni zase, že to monitorují a vše je ok. Jenže ono v eshopu i 3minutový výpadek je docela problém
No a teď tohle - prostě poslední dobou se station.cz nejsem moc spokojená. Nevím zda se tohle děje i ostatním co tam mají umístený eshop.

Zvažuji přechod na Zserver.cz - ale kdo ví, zda za rok nedopadnu stejně...

Zasláno: 14:41 18.8.2010
_________________
Ifča
--------------------------------------------
http://www.granulky.cz/
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: station.cz - rychlost
Guru
Členem od:
12:14 20.4.2007
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 172
Nepřipojen
Citát:

RadekP napsal/a:
Mám stejný problém asi tři týdny, také hostuji u Station, a také mi napsali, že oni jsou OK. Nyní jsem si kontroloval databázi a zjistil jsem, že stopování uživatelů (user tracking) mi zabírá 150 mega. Tak jsem to pročistil a uvidím.
Ještě se chci zeptat, jak se optimalizuje databáze?

Nejsem nijaký odborník, ale když jsem si zobrazila strukturu tabulky, zobrazil mě co tam mám navíc a dala jsem Optimalizovat tabulku. Snad to dělám správně

Kde najdu to stopování uživatelů (user tracking)?

Zasláno: 14:47 18.8.2010
_________________
Ifča
--------------------------------------------
http://www.granulky.cz/
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: station.cz - rychlost
Expert
Členem od:
14:52 28.5.2009
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 110
Nepřipojen
Dík, tak jsem to také optimalizoval. User_tracking je v databázi čtvré od spodu. Ale to budeš mít po té optimalizaci OK. Zajímavé je, že jsem si kontroloval zálohy databáze ( dělám si je po měsíci) a nikdy neměla více než 5 mega a teď najednou 160.
Jinak se mi ale subjektivně zdá, že to moc nepomohlo a načítání je stále stejné. No, uvidím.

Zasláno: 15:00 18.8.2010
_________________
www.CeskeGranaty.cz
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos



(1) 2 3 »



Můžete prohlížet témata.
Nemůžete zakládat nová témata.
Nemůžete odpovídat na příspěvky.
Nemůžete editovat Vaše příspěvky.
Nemůžete mazat Vaše příspěvky.
Nemůžete přidávat nové ankety.
Můžete hlasovat v anketách.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům.
Nemůžete přispívat bez schválení.

[Rozšířené hledání]


Odkazy



Zen-Cart ke stažení

Vyšel nový Zencart 1.5.0

Originální moduly můžete stahovat na
www.zen-cart.com

Reklama
Nejaktivnější autoři
1 Melodic
Melodic
1002997
2 Kozoroh
Kozoroh
2124
3 JardaR
JardaR
1888
4 garden
garden
1419
5 Nismo
Nismo
1389
6 hbxx 1131
7 jandik01
jandik01
1070
8 PeterB
PeterB
1017
9 Dedek
Dedek
990
10 bambulko
bambulko
775