Registrovat    Přihlášení
Domů Odkazy Fórum Ke stažení Web hosting Registrace do katalogů
Přihlásit
Jméno:

Heslo:

Pamatuj si mně



Zapomenuté heslo

Nová registrace
Partner a hosting webu
zserver.cz
Spolupráce
Odkazy
česká sociální síť rexVoX.com
Informace a projekty na rodinné domy naleznete v našem blogu.

Navštívit můžete také pasivní rodinné domy - dřevostavby, kde naleznete informace o pasivních stavbách.

Odkazy.
Outlook CRM

Pro efektivní komunikaci i vedení projektů doporučujeme eWay-CRM.

IMac

Potřebujete nový pracovní počítač? Apple iMac bude nejlepší volbou!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Kategorie a fóra

Prohlížení tohoto vlákna:   1 Anonymní uživatelé



(1) 2 3 »


Vliv poštovného na objednávky - vaše zkušenosti?
Guru
Členem od:
10:42 1.8.2007
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 382
Nepřipojen
Uvažuju o změně poštovného, momentálně mám jednotnou (dotovanou) sazbu na vše, přemýšlím že u levnějších objednávek poštovné zdražím ale u dražších objednávek ho udělám zdarma.

Máte někdo zkušenost s takovou změnou, zda má vlil na počet objednávek? Nebo víte o nějakém průzkumu, který by byl na tohle zaměřený?

Nebo obecně jaké máte nastavené poštovné? Podle mě jsou v tomhle shopy které ovádí DPH dost v nevýhodě, oproti neplátci mě to z pohledu koncového klienta zdražuje doručení poštou o 19% a to je celkem dost

Zasláno: 15:10 23.5.2008
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Vliv poštovného na objednávky - vaše zkušenosti?
Guru
Členem od:
0:28 14.9.2005
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 225
Nepřipojen
Jo, zkušenosti mám - když jsem poštovné u objednávek do několika set Kč zdražil, prakticky jsem o tyto objednávky přišel - prostě zákazníkovi se to nevyplatí, takže stejné zboží koupí v kamenném obchodu. Slevnit u objednávek s vyšší hodnotou je dobrá cesta, ovšem otázka je, kolik takových objednávek máš.

Nejlepší cesta, která se mi osvědčila je ta, že objednávky v hodnotě do 1000 Kč zatížím poštovným v plné výši (Profi balík), pokud někdo platí hotově, tak mu poštovné účtuji jen v symbolické výši, nebo vůbec - a objednávky v hodnote do 600 Kč neřeším - ty totiž posílám jako dopis s přiloženou složenkou k úhradě a k zásilce si účtuji pouze 20 Kč za známky.

Zasláno: 20:12 23.5.2008
_________________
www.rstick.com - bubenické paličky
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Vliv poštovného na objednávky - vaše zkušenosti?
Guru
Členem od:
0:28 14.9.2005
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 225
Nepřipojen
Jo, zkušenosti mám - když jsem poštovné u objednávek do několika set Kč zdražil, prakticky jsem o tyto objednávky přišel - prostě zákazníkovi se to nevyplatí, takže stejné zboží koupí v kamenném obchodu. Slevnit u objednávek s vyšší hodnotou je dobrá cesta, ovšem otázka je, kolik takových objednávek máš.

Nejlepší cesta, která se mi osvědčila je ta, že objednávky v hodnotě do 1000 Kč zatížím poštovným v plné výši (Profi balík), pokud někdo platí hotově, tak mu poštovné účtuji jen v symbolické výši, nebo vůbec - a objednávky v hodnote do 600 Kč neřeším - ty totiž posílám jako dopis s přiloženou složenkou k úhradě a k zásilce si účtuji pouze 20 Kč za známky.

Zasláno: 20:12 23.5.2008
_________________
www.rstick.com - bubenické paličky
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Vliv poštovného na objednávky - vaše zkušenosti?
Guru
Členem od:
13:08 20.11.2006
Bydliště Štatl
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 189
Nepřipojen
Citát:

Kovboj napsal/a:
Podle mě jsou v tomhle shopy které ovádí DPH dost v nevýhodě, oproti neplátci mě to z pohledu koncového klienta zdražuje doručení poštou o 19% a to je celkem dost

Tak to DPH neplat... postovne je od dph osvobozeno, pokud ho zakaznikovi uctujes v te vysi, kolik za nej skutecne zaplatis. Ale po porade s nekolika ucetnimi mam pausalni postovne v prumerne vysi a taky z nej dph neodvadim, pry to FU toleruje. Delaji to tak i nektere velke eshopy, namatkou czc.cz a prochazi jim to uz mnoho let.

Zasláno: 11:01 24.5.2008
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Vliv poštovného na objednávky - vaše zkušenosti?
Webmaster
Členem od:
22:00 29.8.2005
Bydliště Brno
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 2124
Nepřipojen
To by znamenalo ale přejít k České poště, ale to se mi fakt nechce. Hlavně z důvodů, že posílám víc balíků a pošta není schopna dát dobírku jako na celek, resp. je schopna dodat 3 balíky za 4 zdarma a 4 na které byla dobírka napsána poslat zpět, nebo rozdělit balíky na dodání více dnů.

Nicméně každý dopravce má nějaký problém a nevýhodu. Malé jednokusové zásilky jsou asi nejlepší přes poštu.

Zasláno: 15:05 24.5.2008
_________________
Prodej zencart.cz
Virtuální sídlo firmy v Brně
Pronájem salónku v Brně, oslavy, pronájmy prostor v Brně
-----
"Nikdo není dokonalý" .... radím Vám zálohujte
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Vliv poštovného na objednávky - vaše zkušenosti?
Guru
Členem od:
13:08 20.11.2006
Bydliště Štatl
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 189
Nepřipojen
Nj je rec o postovnem, ne prepravnem.. Je to jak pises, i ja pouzivam postu i ppl a kazdy ma svoje + a - . Nastesti ja tak casto vic baliku neposilam, snazim se to vzdycky nacpat do 1 velkyho.

Zasláno: 15:27 24.5.2008
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Vliv poštovného na objednávky - vaše zkušenosti?
Guru
Členem od:
10:42 1.8.2007
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 382
Nepřipojen
Citát:

b00n napsal/a:

Tak to DPH neplat... postovne je od dph osvobozeno, pokud ho zakaznikovi uctujes v te vysi, kolik za nej skutecne zaplatis. Ale po porade s nekolika ucetnimi mam pausalni postovne v prumerne vysi a taky z nej dph neodvadim, pry to FU toleruje. Delaji to tak i nektere velke eshopy, namatkou czc.cz a prochazi jim to uz mnoho let.


No jo, ale na to abych mohl to poštovné rovnou přeúčtovat bych ho musel znát už v době psaní faktury - a já teda osobně nejdřív udělám fakturu a až pak jdu balit - takže dopředu přesnou váhu neznám. Navíc čistě podle zákona bych klientovi to poštovné měl přesně sdělit už v době příjmu jeho objednávky, ne až v době odeslání balíku. Navíc se tak nedá řešit situace pokud klient zaplatí předem.

To že některé shopy dělají že na fakturu napíšou třeba poštovné 99 a u toho DPH 0% je podle mě ani ne tak na hraně zákona, jako spíš jim to prochází do první kontroly z berňáku. Osobně bych si to nerisknul.

Zasláno: 16:14 24.5.2008
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Vliv poštovného na objednávky - vaše zkušenosti?
Webmaster
Členem od:
22:00 29.8.2005
Bydliště Brno
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 2124
Nepřipojen
Je to těžké, nikdo zodpovědně neřekne, a to ani d. poradce, jak to přesně má být. Každý řekne "mělo by se", "dělá se to" ale závazné stanovisko od f. úřadu jsem nikde neviděl.

A to je tak s mnoha věcmi v daň. záležitostech.

Osobně si myslím, že finančák nemá jak dopravu křížově zkontrolovat jestli to byla ta nebo ta. Pokud bych posílal poštou, tak rozhodně bez DPH. Třeba i za průměrně menší sumu, protože na tom DPH se to vyplatí.

Zasláno: 16:52 24.5.2008
_________________
Prodej zencart.cz
Virtuální sídlo firmy v Brně
Pronájem salónku v Brně, oslavy, pronájmy prostor v Brně
-----
"Nikdo není dokonalý" .... radím Vám zálohujte
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Vliv poštovného na objednávky - vaše zkušenosti?
Guru
Členem od:
13:08 20.11.2006
Bydliště Štatl
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 189
Nepřipojen
Presne jak pise Kozoroh, bernak ti na to zavazny stanovisko urcite neda, ale proste to zatim ignoruji. (jako spoustu dalsich veci) To ale neznamena, ze ti nemuzou z niceho nic naparit pokutu, prip. doplatek, kdyz se to nejakymu urednickovi nebude libit. Ale treba zmineny czc s rocnim obratem nekde kolem jedne miliardy to tak ma uz roky, takze s tou prvni kontrolou bych neprehanel.

Postovny jde vetsinou pocitat predem, staci znat vahu zbozi. Vetsinou by to sedelo a v pripadech kdy by se to nahodou lisilo (velke rozmery, neprav. tvar apod.) si toho bernak stejne nema jak vsimnout. Teda aspon pokud mas smlouvu s postou a dostavas faktury mesicne. Dostanu fakturu od posty na xx tisic a co z toho bernak vycte? Nic.

Zasláno: 18:58 24.5.2008
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Vliv poštovného na objednávky - vaše zkušenosti?
Guru
Členem od:
14:02 12.3.2010
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 303
Nepřipojen
Chtel bych se zeptat,
jak se da udelat, aby postovne bylo zdarma napr. od celkove ceny objednavky nad 2000,- ? Dekuji za odpoved.

Ted pouzivam tento system:

1. dobirka - 100,-
2. platba predem - 70,-
3. hotove - 0,-

Ondra

Zasláno: 7:34 28.4.2010
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos



(1) 2 3 »



Můžete prohlížet témata.
Nemůžete zakládat nová témata.
Nemůžete odpovídat na příspěvky.
Nemůžete editovat Vaše příspěvky.
Nemůžete mazat Vaše příspěvky.
Nemůžete přidávat nové ankety.
Můžete hlasovat v anketách.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům.
Nemůžete přispívat bez schválení.

[Rozšířené hledání]


Odkazy



Zen-Cart ke stažení

Vyšel nový Zencart 1.5.0

Originální moduly můžete stahovat na
www.zen-cart.com

Reklama
Nejaktivnější autoři
1 Melodic
Melodic
1002997
2 Kozoroh
Kozoroh
2124
3 JardaR
JardaR
1888
4 garden
garden
1419
5 Nismo
Nismo
1389
6 hbxx 1131
7 jandik01
jandik01
1070
8 PeterB
PeterB
1017
9 Dedek
Dedek
990
10 bambulko
bambulko
775