Registrovat    Přihlášení
Domů Odkazy Fórum Ke stažení Web hosting Registrace do katalogů
Přihlásit
Jméno:

Heslo:

Pamatuj si mně



Zapomenuté heslo

Nová registrace
Partner a hosting webu
zserver.cz
Spolupráce
Odkazy
česká sociální síť rexVoX.com
Informace a projekty na rodinné domy naleznete v našem blogu.

Navštívit můžete také pasivní rodinné domy - dřevostavby, kde naleznete informace o pasivních stavbách.

Odkazy.
Outlook CRM

Pro efektivní komunikaci i vedení projektů doporučujeme eWay-CRM.

IMac

Potřebujete nový pracovní počítač? Apple iMac bude nejlepší volbou!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Kategorie a fóra

Prohlížení tohoto vlákna:   1 Anonymní uživatelé



(1) 2 3 4 5 »


sledování zásilek Česká pošta & PPL
Začátečník
Členem od:
9:16 16.4.2008
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 24
Nepřipojen
Jelikož provozuji eshop na Zenu, a dost toho posílám přes poštu, a nebaví mě pořád na jejich stránkách po jednom balíku sledovat, kde je, tak jsem rozhodl vytvořit projekt pro sledování zásilek České pošty. Kontroluje změnu stavu vyřizování, upozorňování zda se již neblíží doba pro vrácení balíku zpět atd. prostě přehled. Dále plánuji propojení se Zenem, kde se u každé objednávky zobrazí ikona o stavu balíku.

Jelikož se rád podělím o používání tohoto projektu, uvádím zde přístupové kódy pro ty, kdo to chcou vyzkoušet: cpost.zpetne-odkazy.com
Email: demo heslo: demo , je to omezeno na 5 záznamu, které se po odhlášení vymažou.

Pro ty, kteří by ho rádi používali naplno, je to taky zdarma, ale něco za něco. Je třeba se registrovat na stránkách www.zpetne-odkazy.com, a vložit do svých stránek kód na zobrazování zpětných odkazů. Získáte tím vlastně i výměnu odkazů.

přístupové kody do systemu sledování zásilek jsou stejné jako při registraci ve www.zpetne-odkazy.com

A proč to všechno: nebaví mě platit nehorázné prachy za budování zpětných odkazů, a registrací si vlastně budeme všichni vzájemně pomáhat a možná někdy na tom vydělám.

Import do systému se zatím provádí přes export v Pošta 2002, je třeba seznam uložit jako textový soubor s kódování Windows-1250.

Do 1 měsíce (snad to zvládnu) chci už vám nabídnout script na propojeni Zenu s tímto systémem. Takže dámy a pánové budete-li mít potřebu se mě na něco zeptat, tak se klidně ptejte na tomto threadu a nebo na email support@zpetne-odkazy.com a pokud by někdo tuto snahu chtěl ocenil, tak mi může poslat peníze na paypal, zlobit se nebudu.

Zasláno: 12:59 16.4.2008

Editováno jandik01 ze dne 19. 6. 2008 9:04:58
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Sledování zásilek Česká pošta
Guru
Členem od:
13:08 20.11.2006
Bydliště Štatl
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 189
Nepřipojen
Vypadá to moc pěkně, vyhrál sis s tím. Jestli jsem to správně pochopil, tak mám ale problém s tím, že to běží někde jinde a né u mě. (tzn nemám to pod kontrolou, nemůžu dělat úpravy, může to kdykoliv zkončit) To stejný integrovat napřímo do zenu, ať to má každý bezpečně na vlastním serveru a je to super. No budu sledovat jak se ti podaří propojit ten systém se zenem.

btw: Jseš si jistej, že ti cpost nezačne blokovat ip adresu, až budeš checkovat několik set balíků denně?

Zasláno: 12:31 17.4.2008
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Sledování zásilek Česká pošta
Začátečník
Členem od:
9:16 16.4.2008
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 24
Nepřipojen
Úpravy dělat můžeš, je to ale zatím pro ty, co používají program pošta2002, kde zněho na importuješ veškerá data, buď ty poslední nebo všechna. /zatím, pak to snad půjde i ze Zenu/
Jestlí tento systém skončí, to asi ne. Mám eshop a chci další udělat. a kdyby jsem se na to náhodou vykašlal, tak kód dám nějakému spolehlivému zájemci.
Dále někteří nemají hosting, kde je třeba možné spustit CROn, protože jinak se u Zenu utrápíte čekáním, odpovědi ze serveru pošty jsou tragické. / už to tak mám na původním, a proto to dělám/
Jestli pošta začne blokovat Ip, tak to bude problém. Myslel jsem už na to. Cron se stále dokola neptá na ty samé balíky, ale má tam prodlevu, a už se neptá které jsou vyřízené. Další věc je ta, že pokud někdo posílá 100balíku denně, tak si tento systém může koupit nebo nechat naprogramovat, rád ho prodám , to ale není můj cíl.
Propojení /import do Zenu/ se Zenem už mám, snad ho tady dám do konce týdne. Nebude to nic složitého na instalaci. a pak jenom vložení do orders.php, dále bude mít schopnost automaticky měnit stav objednávky podle stavu doručování, bezvadná věc.
Aktualizace a update ze systému bude probíhat automaticky, je tam session, který po 1 hodině zkontroluje, zda nejsou nějaké nové infomace.

A ještě otázka pro všechny, kolik si myslíte, že má pošta denně dotazů na jejich server? Já nevím, ale těch pár mých dotazů unese.

A ještě jedna věc mě napadla, kdybych tady dal scripty na sledování pošty, mohlo by se také stát, že je někdo začíne prodávat, jako svuj projekt. Nebudu na nikoho ukazovat, však vy víte kdo.

Posílám screen z Order.php

Připojit soubor:



jpg  trackid.jpg (57.97 KB)
1484_48087fed94ce9.jpg 1109X259 px

Zasláno: 13:05 18.4.2008
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Sledování zásilek Česká pošta
Guru
Členem od:
13:08 20.11.2006
Bydliště Štatl
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 189
Nepřipojen
Vypadá to super, přesně něco takového jsem chtěl dělat, aby to samo přepínalo stavy po doručení a informovalo, když leží zásilka dlouho bez převzetí. (abych mohl zákošovi zavolat a zjebat ho) ;)

Co čísla balíků? Chtělo by to taky importovat do Zenu, ať je nemusím zadávat ručně + mail zákazníkovi. Ale je otázka, jestli by se to podařilo sesynchronizovat, teoreticky by to ale mohlo jít.

Myslím že ty dotazy na sledování na cpost budou min. v řádu desetitisíců denně, takže se to ztratí. Ale občas mají fakt pekelný odezvy, takže je otázka jestli by to nějakej jejich admin neblokl, ale určitě ne při desítkách nebo pár stovkách dotazů denně.

Zasláno: 17:54 18.4.2008
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Sledování zásilek Česká pošta
Guru
Členem od:
13:08 20.11.2006
Bydliště Štatl
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 189
Nepřipojen
Stejně si ale myslím, že kdyby to měl každej u sebe, bylo by to výhodnější (pohodlnější). Ani ten cron by nebyl potřeba, stačilo by to dělat ručně v administraci třeba 1x denně. Tak jak je to teď totiž bude hodne zdžovat ten manuální import do zenu.

Zasláno: 17:58 18.4.2008
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Sledování zásilek Česká pošta
Začátečník
Členem od:
9:16 16.4.2008
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 24
Nepřipojen
reakce z cpost do zenu je opradu nepostrehnutela, bere si data ktera se nejakym zpusobem zmenila, a komunikace funguje komprimovane. tak ze rychlost jako by to bylo na vlastnim serveru, zadne pipni.cz a podobne. nechci delat reklamu ale bezito na onebit.cz na tarifu za 80 kc. v cervnu prechazim na tarif vip, kde je max 10 uzivatelu. pripadne namety a pripominky rad zapracuji, jinak v pondeli se teste. sorry za hacky iphone neni mocny.

automaticky doplnovat by to slo ale problem v tom ze pokud to nemas na dobirku tak nesmis zapomenout uvest var. symbol, dalsi vec je ta ze ten variabilni symbol musi byt unikatni, pro ty co maji vice shopu, a jednu pridelenou sadu od posty.
otazka prisel jste nekdo jakym zpusobem je dopocitavano kontrolni cislo? jeste jsem po tom nepatral, ale na propojeni zpetne, by to chtelo kontrolu spravnosti

ps: manualne se musi priradit k objednavce pouze id tracking no.

Zasláno: 20:12 18.4.2008
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Sledování zásilek Česká pošta
Guru
Členem od:
13:08 20.11.2006
Bydliště Štatl
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 189
Nepřipojen
Jakým způsobem konkrétně bude probíhat ten import do Zenu?
Další věc kde by mohl být zádrhel je, že pokud udělám ten import z Pošty2002 někam na tvůj server mimo moji kontrolu, tak pravděpodobně poruším zákon na ochranu osobních údajů, protože jsou tam jména i adresy.

Zasláno: 22:15 18.4.2008
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Sledování zásilek Česká pošta
Začátečník
Členem od:
9:16 16.4.2008
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 24
Nepřipojen
import probíha zasláním požadavku formou GET na skript v systemu cpost tam pak na základě dotazu zjistí, která data jsou aktualní a ty odešle zpět do zenu, kde z odpovědi "vychrochtá" potřebné údaje a ty uloží do DB v zenu.

A na názor, že porušíš zákon to asi ne, není pro mne problém dat checkboxy co chces nahrat do DB, a pak odeslat data, stejně to zen nepotřebuje, protože ty infomace už má.

PS: jestě jednu věc jsem neuvedl, je třeba mít na hostingu povolený CURL, ale to už je standartní věc na hostingu.

Zasláno: 12:44 19.4.2008
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Sledování zásilek Česká pošta
Pokročilý
Členem od:
10:15 2.2.2008
Bydliště Mělník
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 62
Nepřipojen
Je to uplně super pomůcka ani to nepotřebuju notně importovat do zenu.

Zasláno: 18:16 19.4.2008
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Sledování zásilek Česká pošta
Začátečník
Členem od:
9:16 16.4.2008
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 24
Nepřipojen
Jelikož se mi hromadí dotazy na téma nejde se přihlásit do cpost, tak to tady dávám.

pro úspěšné přihlášení je nutné aby váš odkaz byl aktivní.
Co to znamená: na stránky, na které odkazujete v administraci, musí obsahovat kód pro lištu výměny odkazů.
Př:
Zadal jste www.neco.cz , tak na této stránce musí být umístěn vygenerovaný kód. jinak systém tento odkaz neaktivuje. Pouze se zobrazují na vašich stránkách odkazy druhých, ale vaše se u nich nezobrazují.

Další věcí je ta že systém až po určité době zjistí, že ten kód je vložen, vždy když aktualizuje ranky. Pro urychlení můžete v aministraci kliknout na aktualizovat, a hned zjistíte zda je váš kód vložen na vašich stránkách v pořádku.

teprve až splníte tyto věci, je možné se přihlásit do cpost.zpetne-odkazy.com

Dále děláte chybu, že vygenerovaný kód/script vkládáte do banners. TAK TO NEJDE !!! musíte ho vložit do souboru. např tpl_footer.php úplně na konec za ?>.

Zasláno: 12:48 20.4.2008
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos



(1) 2 3 4 5 »



Můžete prohlížet témata.
Nemůžete zakládat nová témata.
Nemůžete odpovídat na příspěvky.
Nemůžete editovat Vaše příspěvky.
Nemůžete mazat Vaše příspěvky.
Nemůžete přidávat nové ankety.
Můžete hlasovat v anketách.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům.
Nemůžete přispívat bez schválení.

[Rozšířené hledání]


Odkazy



Zen-Cart ke stažení

Vyšel nový Zencart 1.5.0

Originální moduly můžete stahovat na
www.zen-cart.com

Reklama
Nejaktivnější autoři
1 Melodic
Melodic
1002997
2 Kozoroh
Kozoroh
2124
3 JardaR
JardaR
1888
4 garden
garden
1419
5 Nismo
Nismo
1389
6 hbxx 1131
7 jandik01
jandik01
1070
8 PeterB
PeterB
1017
9 Dedek
Dedek
990
10 bambulko
bambulko
775