Registrovat    Přihlášení
Domů Odkazy Fórum Ke stažení Web hosting Registrace do katalogů
Přihlásit
Jméno:

Heslo:

Pamatuj si mně



Zapomenuté heslo

Nová registrace
Partner a hosting webu
zserver.cz
Spolupráce
Odkazy
česká sociální síť rexVoX.com
Informace a projekty na rodinné domy naleznete v našem blogu.

Navštívit můžete také pasivní rodinné domy - dřevostavby, kde naleznete informace o pasivních stavbách.

Odkazy.
Outlook CRM

Pro efektivní komunikaci i vedení projektů doporučujeme eWay-CRM.

IMac

Potřebujete nový pracovní počítač? Apple iMac bude nejlepší volbou!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Kategorie a fóra

Prohlížení tohoto vlákna:   1 Anonymní uživatelé



(1) 2 3 »


Dá se eshopem uživit.?!. Napište něco málo k zenu.
Guru
Členem od:
11:44 3.2.2006
Bydliště Česká republika
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 319
Nepřipojen
Asi otázka, která napadne každého, kdo už staví obchod pro peníze nebo pro zábavu. Jaká je skutečnost? Podělte se o svoje poznatky a zkušenosti, které jste získali při stavbě eshopu nebo již s rozeběhnutým eshopem postaveném na zen cartu. :sval:

Začnu u sebe : Jelikož ještě eshop stavim moc toho neřeknu, nebot zkušenosti ohledne zenu jako internetového obchodu, jeho funkčnosti a v neposlední řadě jeho možné výdělečnosti, je co by se za nehet vešlo.
Můj první impuls byl vlastnit eshop a "možná si díky výdělkům z něj v budoucnu organizovat svuj čas podle sebe". Po "úspěšném hledání na netu" jsem natrefil na komunitu okolo oscommerce, kde se zenem zabívali. Potom tam vznikl nápad rozjet samostatnou komunitu ohledně zencartu, která je ted slušně rozjetá...z nedostatku času jsem se věnoval jinejm věcem a potom co jsem se k zenu vrátil, čuměl jsem jak zencart.cz funguje (co jinýho jsem taky mohl čekat). I když jsem nováčkem v týhle oblasti, dost mě zen dostal a už mám o zábavu postaráno. A díky podpoře, která tady je, je to paráda. Jestli muj eshop v budoucnu pojede, budu mít čas se o zen zajímat dál (zábava bude pokračovat) a děkovat všem kdo tady radí, pomáhají i s maličkostma, a poskytují novinky a rozšíření do zenu. Děkuji Vám pánové, jen tak dál.

Zasláno: 16:46 12.2.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Dá se eshopem uživit.?!. Napište něco málo k zenu.
Guru
Členem od:
1:02 11.10.2005
Bydliště Hronov
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Vývojáři
Příspěvky: 383
Nepřipojen
nejsem si jistej jak mam chapat tu otazku, zda se tim da uzivit? Jako jak? pokud provozem obchodu, tak asi zalezi co prodavas a za jake ceny ... spousta lidi provozuje shopik na netu pro to, aby nemusela delat nejake cenniky/letaky atp. - vse je pristupne z netu a v dnesni dobe ma internet kazdej

Tezko odpovedet na takovy dotaz, beru to spis jako filozofickou uvahu ... ja osobne jsem zen bral jako zabavu na vyplneni volneho casu ... lepsi sedet u PC, nez v hospode

Zasláno: 16:59 12.2.2006
_________________
Obchod.Rservis.com
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Dá se eshopem uživit.?!. Napište něco málo k zenu.
Webmaster
Členem od:
21:08 29.8.2005
Bydliště Louny
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 1888
Nepřipojen
No moje plány rozebírat nechci, ale nejde o to vlastnit eshop a doufat že člověk zbohatne. Záleží to na mnoha a mnoha věcech a samozřejmě na sortimentu, který nabízím.
Někdo se živí shopem přímo, někdo ho má jako doplněk k dalším aktivitám. Rád bych také nechtěl zapomenout na to, že je to vynikající reklama jak firmu zviditelnit a to za minimální finanční náklady oproti klasické reklamě.
Člověka to hlavně musí bavit a starat se o to.

Zasláno: 17:01 12.2.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Dá se eshopem uživit.?!. Napište něco málo k zenu.
Guru
Členem od:
11:44 3.2.2006
Bydliště Česká republika
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 319
Nepřipojen
Jo, myslel jsem to jen tak k zamyšlení. Je jasný že záleží na typu produktů, konkurenci, reklamě atd... Pro mě se stává zen zábavou, ale potřebuju taky nějaký love. Nečekám že tady někdo zveřejní vysledky prodeje. Myslel jsem to jenom jako malej průzkum, toho co od zenu lidi očekávaj když ho budujou a jaký s nim mají výsledky když ho provozujou.

Zasláno: 17:22 12.2.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Dá se eshopem uživit.?!. Napište něco málo k zenu.
Webmaster
Členem od:
22:00 29.8.2005
Bydliště Brno
Skupina:
Administrátoři
Vývojáři
Příspěvky: 2124
Nepřipojen
No naše firma je montážní a toto je forma jak to trochu rozhýbat, když je mrtvá sezóna. Na začátku jsem stavěl shop sám jen jako zboží a objednávkový formulář, ale pak to už nestačilo, špatně se upravovaly ceny atd. Tak jsem se vrhl do opravdového obchodu.

Tak jak tu bylo psáno, uživit asi ne, ale spíš něco navíc. Záleží také na tom co prodáváš, jsetli je to hodně spotřební a oběhové, nebo spíš specialita. kolik je konkurence, na jakých jseš pozicích atd.

Zasláno: 19:42 12.2.2006
_________________
Prodej zencart.cz
Virtuální sídlo firmy v Brně
Pronájem salónku v Brně, oslavy, pronájmy prostor v Brně
-----
"Nikdo není dokonalý" .... radím Vám zálohujte
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Dá se eshopem uživit.?!. Napište něco málo k zenu.
Expert
Členem od:
18:39 29.10.2005
Bydliště Brno
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 88
Nepřipojen
JJ myslím si, že toto je dost dobré téma.

Plno lidí si myslí, že si udělají e-shop a jsou z nich podnikatelé.

Ale základem e-shopu je určitě FIRMA - OBCHOD nebo SLUŽBY - tj . solidní základ na kterém staví podnikatel i zákazník.

Zákazník vidí solidní základ v kamenném obchodu, popřípadě rozjeté firmě poskytující služby jako garant nabízeného zboží a služeb.

Obchodník má zase E-shop zpočátku jako mocný nástroj REKLAMY, VZORNÍKU a CENÍKU pro své klienty ( nové klienty samozřejmě časem takto získá )

Upřimně si myslím, že záleží na sortimentu a ceně.

A zde je první problém - pokud v tom předtím neděláš, určitě nenabídneš nic světoborného.

Nemohu mluvit o všem - e-shop teprve buduji ale slouží již od počátku a funguje, ale neuživil by mě (máme jen 3 děti ) . Ale nutno dodat, že podnikám 12 let a mám své klienty, kterým jsem zpohodlnil život. Jinak by byl počátek e-shopu jistě mnohem svízelnější.

Tvrdím teď určitě jedno :

E-SHOP = na přilepšenou ( něco na víc než přes pult )

Nechci tím říci , že nebude lépe - naopak v to věřím - je to dáno i rostoucím zájmem lidí o net , přístupností a změnou chování zákazníků, která už probíhá.

Ale upřimně - pokud bych měl dnes dokončenou VŠ a žádné zkušenosti s obchodem, jistě bych našel lepší výdělek u jakékoli firmy bez nutných rizik a investic.

Tím nechci nikoho odrazovat, ale nemám rád řeči typu - včera mi E-shop vydělal 100 000 ,- Kč. ( to může ale asi firmám, které mají velké obraty většinou i bez e-shopu , stavebním firmám apod , nebo pár obrům na českém netu)

Největší můj problém = dodavatelé !!!

Ano v době, kdy o jejich zboží už skoro nikdo nestojí a za nimi stojí v řadě další.

Chtěl bych se Vás optat jaké máte zkušenosti Vy - mě to přijde, že pokud bych neměl obchod tak s e-shopem se nikdo z dodavatelů ani nebaví.
Typickým příkladem je třeba Chicco a další, ty se vůbec s někým s e-shopem bavit nebudou.

Ale tak abych tady netruchlil znám firmu , která prodává zboží téměř jen po netu ( klasické zboží, které je všude v obchodě ) a daří se jí super ----- prodá přes net asi 30 x více než v obchodě přes pult !

Takže stimul máme, tak honem do práce !

Zasláno: 15:50 13.2.2006
_________________
Díky za Váš čas
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Dá se eshopem uživit.?!. Napište něco málo k zenu.
Expert
Členem od:
14:33 24.1.2006
Bydliště Praha
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 89
Nepřipojen
Já jsem začal prodávat na netu, protože jsem neměl peníze na sklad v kameném obchodě. Dnes je to velmi dobře placený byznys. Nabízím zboží, někdo si ho objedná a já pro něj sjedu do skladu k dodavateli. Odvezu a ze zisku pomalu vytvářím svůj sklad. Min. náklady, dělám doma a nemám žádného blbého šéfa. Jediná větší investice je 69,- do papíru a 260,- do inkoustu, když tisknu reklamní letáky. Ale i to není potřeba, když se zvedne zadek a osobně se obejde kolem 100 - 500 firem s vytisknutým ceníkem.

Zasláno: 12:52 19.2.2006
_________________
www.tiskshop.cz - Vše do tiskárny
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Dá se eshopem uživit.?!. Napište něco málo k zenu.
Expert
Členem od:
7:55 1.3.2007
Bydliště Lučatin
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 82
Nepřipojen
je to kade jako. musite zakomponovat aj sluzby typu poradit a poskytnut nieco na vyse ako ostatny. obrat sa stale zvysuje.
Funguje to tak ako v kamennom obchode, ked sa tomu prestanete venovat zastane to. Staci ked zacnem prehadzovat tovar a uz tam niekto pozera a stane sa ze pride aj objednavka v momente editacie.
Stale sa niekto ozyva ako nam chcu pomoct upravit design. a my nechceme, je to dobre tak ako to je ,je to originalne. upravov by sme zanikli s podobnym designom ako maju ostatny.
Treba vela trpezlivosti a stale na tom pracovat.
A preto vam dakujem ked mi sem tam niekto pomoze, je to pre mna krok dalej. D:

www.kremik.sk

Zasláno: 9:54 30.12.2010
_________________
http://kremik.sk http://radostne.sk admin
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Dá se eshopem uživit.?!. Napište něco málo k zenu.
Guru
Členem od:
19:30 3.2.2009
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 163
Nepřipojen
Uživiť určite nie, ak to m mať uroven tak vela investovat do propagacie, mat dobrý sortiment, perfektnu logistiku a venovat sa tomu naplno a nicomu inemu, ale to sa vacsinou nedá .

Preto je eshop ideálne riesenie tam kde už tovar je na sklade, kde už je nejaka fungujuca firma a len jej to pomoze popri nejakom kamennom obchode. Potom keby sme sa chceli len zabavit a privyrobit si je dobré skúsiť nejaký dropship , ja jeden prevádzkujem a celkom to funguje ale určite na tom nezbohatnem :) No doba je taká že každ koruna či euro poteši.

Zasláno: 11:51 30.12.2010
_________________
Milan SK-TRENČIN
http://www.lauragold.sk
http://www.okdarcek.sk
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Dá se eshopem uživit.?!. Napište něco málo k zenu.
Guru
Členem od:
19:30 3.2.2009
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 163
Nepřipojen
To: DjKremik

Sortiment je ok, ale fakt to chce trochu nejakej grafiky hm?

Zasláno: 11:54 30.12.2010
_________________
Milan SK-TRENČIN
http://www.lauragold.sk
http://www.okdarcek.sk
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos



(1) 2 3 »



Můžete prohlížet témata.
Nemůžete zakládat nová témata.
Nemůžete odpovídat na příspěvky.
Nemůžete editovat Vaše příspěvky.
Nemůžete mazat Vaše příspěvky.
Nemůžete přidávat nové ankety.
Můžete hlasovat v anketách.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům.
Nemůžete přispívat bez schválení.

[Rozšířené hledání]


Odkazy



Zen-Cart ke stažení

Vyšel nový Zencart 1.5.0

Originální moduly můžete stahovat na
www.zen-cart.com

Reklama
Nejaktivnější autoři
1 Melodic
Melodic
1002997
2 Kozoroh
Kozoroh
2124
3 JardaR
JardaR
1888
4 garden
garden
1419
5 Nismo
Nismo
1389
6 hbxx 1131
7 jandik01
jandik01
1070
8 PeterB
PeterB
1017
9 Dedek
Dedek
990
10 bambulko
bambulko
775