Registrovat    Přihlášení
Domů Odkazy Fórum Ke stažení Web hosting Registrace do katalogů
Přihlásit
Jméno:

Heslo:

Pamatuj si mně



Zapomenuté heslo

Nová registrace
Partner a hosting webu
zserver.cz
Spolupráce
Odkazy
česká sociální síť rexVoX.com
Informace a projekty na rodinné domy naleznete v našem blogu.

Navštívit můžete také pasivní rodinné domy - dřevostavby, kde naleznete informace o pasivních stavbách.



Kategorie a fóra
   Všechny příspěvky (Rendy)


(1) 2 »


Re: Nezobrazuje text uvodni stranky
Nováček
Členem od:
19:13 22.1.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 16
Nepřipojen
Peekaboo je velmi nepříjemná ale řešitelná chyba, jejíž název je složeninou anglického "Peek a boo". Zajímavé na ní je, že se týká jen Internet Exploreru verze 6 ve standardním i kompatibilním režimu, u starších verzí IE se chyba nevyskytuje.

Chybu je možné popsat takto: Jestliže v dokumentu existuje plovoucí box obtékáný odstavcovým textem, a zároveň dolní hrana okraje zmíněného plovoucího boxu je níže, než dolní hrana okraje odstavcového textu, pak není odstavcový text vykreslen.

řešení pro Zen-Cart v.1.3.x

Pro odstranění efektu IE peekaboo bug najděte v

includes/templates/classic/css/stylesheet.css

nebo vašem použitém template

includes/templates/váš_template/css/stylesheet.css

------------------------------------------------------
/* Might uncomment either or both of these if having problems with IE peekaboo bug:
h1, h2, h3, h4, h5, h6, p {
position: relative;
}
*html .centerColumn {
height: 1%;
}
*/
-----------------------------------------------------
a změňte na:
-----------------------------------------------------
h1, h2, h3, h4, h5, h6, p {
position: relative;
}
.centerColumn {
height: 100%;
with: 100%;
}
----------------------------------------------------

vyzkoušeno v 1.3.8, IE, Firefox, Opera

Zasláno: 15:25 22.2.2009
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Vhodný hosting pro ZEN-CART
Nováček
Členem od:
19:13 22.1.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 16
Nepřipojen
Testoval jsem na Českém hostingu dvě domény a Zen 1.2.7 i 1.3.0 chodí bez problémů. Jen je potřeba nastavit session.auto_start = off.

Nicméně, jak již zde bylo mnohokrát zmíněno. přístup k dtb je velmi pomalý. Jeden Zen mám u Skynetu a dá se říci, že zcela identická konfigurace obchodu je u Sky řádově desetkrát rychlejši. Což je drsnota.

U ČH jsem se pokusil přesunout se Zenem 1.3.0 na server s php 5. Jenže chyba lávky.. ten používá dtb sql 5 a přes ujištění Zenu v nastavení, že je pod sql 5 testován u ČH nechodí. Problém je v PHP Safe Mode= ON, session.auto_start = off. MySQL Support = On. Takže mi nezbývá nic jiného než se vrátit zpět na PHP 4. a drtit mezi zuby čas než se načtou data z dtb. Co nadělám když už jsem vše zaplatil.

Navíc, (jak už bylo také řečeno) konfigurační soubor .htaccess na serverech ČH nepoužívají. Do přepisu pro mod_rewrite jsem nenašel odvahu se pustit. Pokusil se o to už někdo? Jestli ano byl bych jistě nejen já vděčný za zveřejnění . Hlavně kvůli (SEO).

Jsem z toho otrávený. Jediné co bych u ČH vyzdvihnul, jsou promptní odpovědi podpory i přesto že jsou mi povětšinou k ničemu.


Zasláno: 12:41 3.6.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Valid XHTML 1.0 Transitional
Nováček
Členem od:
19:13 22.1.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 16
Nepřipojen
Dědku, moc děkujeme za výklad. Furt aby se člověk učil..

Zasláno: 13:41 24.5.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: http://www.brijanderove.cz/obchod/
Nováček
Členem od:
19:13 22.1.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 16
Nepřipojen
Jo .. mě se to docela líbí.
nejvíc se mi líbí ten Category sidebox. Nedáš do placu kde jsi ho sehnal?

Zkoušel jsem rozchodit

Category menu

ale nepodařilo se mi to.

Tak zdar tvé práci

Zasláno: 11:24 23.5.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Dual pricing
Nováček
Členem od:
19:13 22.1.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 16
Nepřipojen
Už jsem to opravil. Chyba byla v mých ručičkách, vytvořil jsem tabulky v databázi ručně a to nefungovalo. Až jsem to nahrál přes admina tak už to fičí.

Zasláno: 2:11 23.5.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Valid XHTML 1.0 Transitional
Nováček
Členem od:
19:13 22.1.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 16
Nepřipojen
Příliš bych si s tím hlavu nelámal.. zkus si tam zadat

http://validator.w3.org/

seznam, google, nebo ibm.. a mají tam chyby taky..,

ale takový Microsoft ten je validní.

Zasláno: 0:21 23.5.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Dual pricing
Nováček
Členem od:
19:13 22.1.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 16
Nepřipojen
Po nainstalování modulu do zenu 1.2.7 a po vytvoření nových tabulek dle instalačních instrukcí zmizelo veškeré zboží a objevila se hláška:

1054 Unknown column 'p.products_price_w' in 'field list'

sql , zkontrolována. Vše nainstalováno podle návodu ..

a prdičky..

Help..

Zasláno: 0:11 23.5.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Google Sitemap
Nováček
Členem od:
19:13 22.1.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 16
Nepřipojen
Jaké máte zkušenosti s přidáním vaší xml sitemap v Google a Yahoo. Zadal jsem přístupy a verifikoval účet asi před třemi týdny a Google je stále nepřijal.

Když jsem totéž učinil asi před 1/2 rokem na jiných stránkách Google si začal feed stahovat už za týden.

Je možné že nárůst požadavků způsobuje takovou časovou prodlevu?

Stejně negativní zkušenosti mám s centrumem, a Morfeem

tři týdny a nic. Centrumu jsem několikrát psal a nestál jsem jim za jakoukoliv odpověď.

Atlas to stejné.

Naopak musím pochválit Seznam a Jyxo. Tam vše funguje okamžitě a bez průtahů. Včetně případné komunikace s adminy.


Dokonce vás upozorní i na případnou chybu ve feedu a doporučí konkrétní postup opravy.


Jak jste na tom vy?

Zasláno: 10:19 10.4.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Zen & Flash & Firefox
Nováček
Členem od:
19:13 22.1.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 16
Nepřipojen
Bohužel musím, zčásti souhlasit i nesouhlasit.

Add. Meta tagy

Seznam.cz třeba tvrdí, že meta tagy při vyhledávání zcela opomíjí.



Add. Flash

Co se týče pluginů.. myslím že ta doba odcházení ze stránek už pomíjí,.. je to dáno tím, že většina reklam, uváděných na komerčních stránkách je tvořena ve flashi.

Blesk.cz, flashem nahradil třeba úvodní obrázky. U tak navštěvovaných stránek musela tomuto rozhodnutí zcela jistě předcházet kvalifikovaná analýza uživatelů. Flash je právě díky svým audiovizuálním možnostem a velmi malé náročnosti na datovou velikost souborů spíše na vzestupu.

90% všech reklamních bannerů, je flashových. Žádný zadavatel ani reklamní společnost by nepoužil technologii u které by si nebyli jisti, že nebude potencionálním zákazníkem spatřena.

Spíše si myslím, že právě flashem se budou v budoucnu více interaktivněji pokoušet upoutat zákazníky.

Většina opravdu velkých společností má touto technologií dnes řešeny celé stránky.

Myslím, že zvítězí kombinace html a flashe.

Zasláno: 14:36 9.4.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos


Re: Zen & Flash & Firefox
Nováček
Členem od:
19:13 22.1.2006
Skupina:
Registrovaní uživatelé
Příspěvky: 16
Nepřipojen
To je sice pravda, ale meta tagy a především xml feedy, přece fungují nezávisle. Já to myslel jako kombinaci html a flashe.

Ale asi máte pravdu kluci. Tak za vaši snahu tady máte odkaz, na moji flash animaci.

SYMPAŤÁCI

Zasláno: 23:59 8.4.2006
Přenos příspěvku do ostatních aplikací Přenos



 Nahoru
(1) 2 »




Odkazy



Zen-Cart ke stažení

Vyšel nový Zencart 1.5.0

Originální moduly můžete stahovat na
www.zen-cart.com

Reklama
Nejaktivnější autoři
1 Melodic
Melodic
1002997
2 Kozoroh
Kozoroh
2124
3 JardaR
JardaR
1888
4 garden
garden
1419
5 Nismo
Nismo
1389
6 hbxx 1131
7 jandik01
jandik01
1070
8 PeterB
PeterB
1017
9 Dedek
Dedek
990
10 bambulko
bambulko
775