Všechny příspěvky (Rendy)Re: Nezobrazuje text uvodni stranky |
||
|---|---|---|
|
Nováček
![]()
Členem od:
19:13 22.1.2006 Skupina:
Registrovaní uživatelé Příspěvky:
16
![]() |
Peekaboo je velmi nepříjemná ale řešitelná chyba, jejíž název je složeninou anglického "Peek a boo". Zajímavé na ní je, že se týká jen Internet Exploreru verze 6 ve standardním i kompatibilním režimu, u starších verzí IE se chyba nevyskytuje.
Chybu je možné popsat takto: Jestliže v dokumentu existuje plovoucí box obtékáný odstavcovým textem, a zároveň dolní hrana okraje zmíněného plovoucího boxu je níže, než dolní hrana okraje odstavcového textu, pak není odstavcový text vykreslen. řešení pro Zen-Cart v.1.3.x Pro odstranění efektu IE peekaboo bug najděte v includes/templates/classic/css/stylesheet.css nebo vašem použitém template includes/templates/váš_template/css/stylesheet.css ------------------------------------------------------ /* Might uncomment either or both of these if having problems with IE peekaboo bug: h1, h2, h3, h4, h5, h6, p { position: relative; } *html .centerColumn { height: 1%; } */ ----------------------------------------------------- a změňte na: ----------------------------------------------------- h1, h2, h3, h4, h5, h6, p { position: relative; } .centerColumn { height: 100%; with: 100%; } ---------------------------------------------------- vyzkoušeno v 1.3.8, IE, Firefox, Opera
Zasláno: 15:25 22.2.2009
|
|
Přenos
|
||
Re: Vhodný hosting pro ZEN-CART |
||
|---|---|---|
|
Nováček
![]()
Členem od:
19:13 22.1.2006 Skupina:
Registrovaní uživatelé Příspěvky:
16
![]() |
Testoval jsem na Českém hostingu dvě domény a Zen 1.2.7 i 1.3.0 chodí bez problémů. Jen je potřeba nastavit session.auto_start = off.
Nicméně, jak již zde bylo mnohokrát zmíněno. přístup k dtb je velmi pomalý. Jeden Zen mám u Skynetu a dá se říci, že zcela identická konfigurace obchodu je u Sky řádově desetkrát rychlejši. Což je drsnota. U ČH jsem se pokusil přesunout se Zenem 1.3.0 na server s php 5. Jenže chyba lávky.. ten používá dtb sql 5 a přes ujištění Zenu v nastavení, že je pod sql 5 testován u ČH nechodí. Problém je v PHP Safe Mode= ON, session.auto_start = off. MySQL Support = On. Takže mi nezbývá nic jiného než se vrátit zpět na PHP 4. a drtit mezi zuby čas než se načtou data z dtb. Co nadělám když už jsem vše zaplatil. Navíc, (jak už bylo také řečeno) konfigurační soubor .htaccess na serverech ČH nepoužívají. Do přepisu pro mod_rewrite jsem nenašel odvahu se pustit. Pokusil se o to už někdo? Jestli ano byl bych jistě nejen já vděčný za zveřejnění . Hlavně kvůli (SEO). Jsem z toho otrávený. Jediné co bych u ČH vyzdvihnul, jsou promptní odpovědi podpory i přesto že jsou mi povětšinou k ničemu. ![]()
Zasláno: 12:41 3.6.2006
|
|
Přenos
|
||
Re: Valid XHTML 1.0 Transitional |
||
|---|---|---|
|
Nováček
![]()
Členem od:
19:13 22.1.2006 Skupina:
Registrovaní uživatelé Příspěvky:
16
![]() |
Dědku, moc děkujeme za výklad. Furt aby se člověk učil..
Zasláno: 13:41 24.5.2006
|
|
Přenos
|
||
Re: http://www.brijanderove.cz/obchod/ |
||
|---|---|---|
|
Nováček
![]()
Členem od:
19:13 22.1.2006 Skupina:
Registrovaní uživatelé Příspěvky:
16
![]() |
Jo .. mě se to docela líbí.
nejvíc se mi líbí ten Category sidebox. Nedáš do placu kde jsi ho sehnal? Zkoušel jsem rozchodit Category menu ale nepodařilo se mi to. Tak zdar tvé práci
Zasláno: 11:24 23.5.2006
|
|
Přenos
|
||
Re: Dual pricing |
||
|---|---|---|
|
Nováček
![]()
Členem od:
19:13 22.1.2006 Skupina:
Registrovaní uživatelé Příspěvky:
16
![]() |
Už jsem to opravil. Chyba byla v mých ručičkách, vytvořil jsem tabulky v databázi ručně a to nefungovalo. Až jsem to nahrál přes admina tak už to fičí.
Zasláno: 2:11 23.5.2006
|
|
Přenos
|
||
Re: Valid XHTML 1.0 Transitional |
||
|---|---|---|
|
Nováček
![]()
Členem od:
19:13 22.1.2006 Skupina:
Registrovaní uživatelé Příspěvky:
16
![]() |
Příliš bych si s tím hlavu nelámal.. zkus si tam zadat
http://validator.w3.org/ seznam, google, nebo ibm.. a mají tam chyby taky.., ale takový Microsoft ten je validní. ![]()
Zasláno: 0:21 23.5.2006
|
|
Přenos
|
||
Dual pricing |
||
|---|---|---|
|
Nováček
![]()
Členem od:
19:13 22.1.2006 Skupina:
Registrovaní uživatelé Příspěvky:
16
![]() |
Po nainstalování modulu do zenu 1.2.7 a po vytvoření nových tabulek dle instalačních instrukcí zmizelo veškeré zboží a objevila se hláška:
1054 Unknown column 'p.products_price_w' in 'field list' sql , zkontrolována. Vše nainstalováno podle návodu .. a prdičky.. Help..
Zasláno: 0:11 23.5.2006
|
|
Přenos
|
||
Google Sitemap |
||
|---|---|---|
|
Nováček
![]()
Členem od:
19:13 22.1.2006 Skupina:
Registrovaní uživatelé Příspěvky:
16
![]() |
Jaké máte zkušenosti s přidáním vaší xml sitemap v Google a Yahoo. Zadal jsem přístupy a verifikoval účet asi před třemi týdny a Google je stále nepřijal.
Když jsem totéž učinil asi před 1/2 rokem na jiných stránkách Google si začal feed stahovat už za týden. Je možné že nárůst požadavků způsobuje takovou časovou prodlevu? Stejně negativní zkušenosti mám s centrumem, a Morfeem tři týdny a nic. Centrumu jsem několikrát psal a nestál jsem jim za jakoukoliv odpověď. Atlas to stejné. Naopak musím pochválit Seznam a Jyxo. Tam vše funguje okamžitě a bez průtahů. Včetně případné komunikace s adminy. Dokonce vás upozorní i na případnou chybu ve feedu a doporučí konkrétní postup opravy. Jak jste na tom vy?
Zasláno: 10:19 10.4.2006
|
|
Přenos
|
||
Re: Zen & Flash & Firefox |
||
|---|---|---|
|
Nováček
![]()
Členem od:
19:13 22.1.2006 Skupina:
Registrovaní uživatelé Příspěvky:
16
![]() |
Bohužel musím, zčásti souhlasit i nesouhlasit.
Add. Meta tagy Seznam.cz třeba tvrdí, že meta tagy při vyhledávání zcela opomíjí. Add. Flash Co se týče pluginů.. myslím že ta doba odcházení ze stránek už pomíjí,.. je to dáno tím, že většina reklam, uváděných na komerčních stránkách je tvořena ve flashi. Blesk.cz, flashem nahradil třeba úvodní obrázky. U tak navštěvovaných stránek musela tomuto rozhodnutí zcela jistě předcházet kvalifikovaná analýza uživatelů. Flash je právě díky svým audiovizuálním možnostem a velmi malé náročnosti na datovou velikost souborů spíše na vzestupu. 90% všech reklamních bannerů, je flashových. Žádný zadavatel ani reklamní společnost by nepoužil technologii u které by si nebyli jisti, že nebude potencionálním zákazníkem spatřena. Spíše si myslím, že právě flashem se budou v budoucnu více interaktivněji pokoušet upoutat zákazníky. Většina opravdu velkých společností má touto technologií dnes řešeny celé stránky. Myslím, že zvítězí kombinace html a flashe.
Zasláno: 14:36 9.4.2006
|
|
Přenos
|
||
Re: Zen & Flash & Firefox |
||
|---|---|---|
|
Nováček
![]()
Členem od:
19:13 22.1.2006 Skupina:
Registrovaní uživatelé Příspěvky:
16
![]() |
To je sice pravda, ale meta tagy a především xml feedy, přece fungují nezávisle. Já to myslel jako kombinaci html a flashe.
Ale asi máte pravdu kluci. Tak za vaši snahu tady máte odkaz, na moji flash animaci. SYMPAŤÁCI
Zasláno: 23:59 8.4.2006
|
|
Přenos
|
||





Přenos

